Skocz do zawartości

Wiatrak na procku 6000RPM .


Recommended Posts

Witam .

 

 

Mam problem ,a mianowicie jest nim bardzo głośny wyjący niczym suszarka komputer .

Może zacznę od wymienienia co się w mej skrzyni znajduje .

 

Sprzęt :

 

Procek : AMD Phenom II X4 955 (chłodzenie orginalne box)

Grafa : NVIDIA GeForce GTX 550 Ti (nie chodzi mi tutaj o kartę ponieważ jest bardzo cicha)

Płyta :Gigabyte M68MT-S2

Zasilacz : Chieftec 550W

 

Jak będzie coś jeszcze potrzebne to napiszę .

 

 

A teraz przejdźmy do sedna .

 

Gdy szperam sobie po necie komputer jest dość głośny (wiatrak na procku 4000RPM).

Gdy włączę sobie jakąś grę 3D nie wymagająca aż takiej wielkiej mocy przykład :Gothic 3.

To wiatrak wtedy osiąga już ponad 6500RPM a szum w pokoju jest niczym kosiarka .

Przy spoczynku procesor ma coś koło 40stopni C na każdy rdzeń .

Przy grach 50 -60 (te 60 to max ).

 

 

Co polecacie zrobić na tak szybko kręcący się wiatrak ? A może lepiej wymienić chłodzenie ?

Co sądzicie o tych temperaturach ?

 

Moim głównym celem jest zlikwidowanie tego hałasu , ale też żeby procesor na tym nie ucierpiał .

 

 

Procesor nie był i nie będzie podkręcany !

 

 

Tutaj screen z programu CPUID Hardware Monitor (przy słuchaniu muzyki na yt):

 

http://img28.imageshack.us/img28/6963/beztytuunyl.th.png

 

Uploaded with ImageShack.us

 

 

 

Edytowane przez kumandos
Link to post
Share on other sites

Też mam Phenoma II x4 955 z "Czarnej Edycji". Tutaj problemem jest boxowe chłodzenie. Moje też wyje jak kosiarka. Większość z tego boxa wyje jak opętane.

Pozostaje kupić nowego coolerka.

 

EDIT: Kolega wyżej mnie ubiegł ;)

Edytowane przez Gandalf
Link to post
Share on other sites

Wentylacja obudowy ? hmm brak ? xD . Czy skrzynia zamknięta czy otwarta to i tak wyje jak szalony .

Dziękuje za odpowiedzi co do wymiany chłodzenia.Ale tutaj wkrada się jedno pytanie . Czy jak kupie nowe chłodzenie to wiatrak nie rozpędzi się dalej do 6000RPM ?

 

Komputer jest nowy ma jakieś 2 miechy ,a więc pasta raczej wyschnąć nie powinna ,z tego co wiem to też jest dobrej jakości .

 

 

Pytania :

Czy nowe chłodzenie nie rozkręci się do 6000RPM ?

 

Myślę nad zakupem :

SILENTIUM PC SPARTAN HE923

 

Kolejne pytanie to czy takie temperatury jak 40-60 stopni są takie jak powinny być ?

Link to post
Share on other sites

nie rozkreci sie do tylu, bo w nim to fizycznie niemozliwe. spartan ma nizsze maksymalne obroty. bedzie na pewno ciszej.

40-60 stopni jest ok. on wlasnie tak wyje aby tyle utrzymac.

pomysl nad dolozeniem jakiegos wentylatora do obudowy, najlepiej wyciagajacy cieple powietrze.

Link to post
Share on other sites

wez linijke i zmierz rozstaw otworow do zamontowania wentylatora. okolo 11 cm rozstawu pasuje do 120mm wentylatorow.

ten z przodu to montuje sie przed koszykiem na dyski twarde. jak bys sciagnal przedni panel obudowy to zobaczysz.

poukladaj tez ladnie kable, aby przeplyw powietrza byl jak najmniej zakłócony

Edytowane przez wujashek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...