Skocz do zawartości

Dzień Niepodległości w Warszawie


Recommended Posts

 

Myślę, że dwa najwyżej ocenione komentarze mówią wszystko:

 

"Powiedz co złego zrobił ten facet? Trzymał Polską flagę w Święto Niepodległości czyli wielkie narodowe święto. Coś jeszcze? Kto jest faszystą w tej sytuacji? LEWACY ! LEWACY I TYLKO ONI !"

 

"I to przerażenie w oczach tego starego człowieka.

 

 

Przerażenie, że dożył czasów, gdy za patriotyzm się bije. Bezkarnie."

Link to post
Share on other sites

Ja pierdacze. Obawiam sie, ze z roku na rok bedzie coraz gorzej, bo:

* w Polsce nie prowadzi sie wychowania w szkole w duchu patriotyzmu,

* w Polsce nie prowadzi sie wychowania w domu nie tylko w duchu patriotyzmu, ale jakimkolwiek (wiekszosc),

* w Polsce nie prowadzi sie kampanii rzadowych majacych na celu poprawe statusu patriotyzmu,

* w Polsce nie prowadzi sie jakiegokolwiek programu dla mlodziezy, ktory wychowywalby w jakimkolwiek (ustalonym z gory) duchu,

* w Polsce kazdy program zmienia sie co chwile.

 

Mieszkajac w UK powiem tak - nie widze tu zadnych pochodow (nie mieszkam w Belfast), ale ludzie sa zorganizowani i wszelkie wynaturzenia w postaci wyskokow sa traktowane z oburzeniem. Od postawy ludzi zalezy, jakie to oburzenie - czy dzwonienie na policje (wiekszosc), czy tez plotkowanie miedzy soba we wzburzeniu, czy tez calkowita obojetnosc (mniejszosc, szczegolnie wsrod przybyszow).

Dopoki Polska nie bedzie panstwem obywatelskim, do czego trzeba czasu i wychowania mlodziezy (bo starych nic nie nauczy, zreszta nie ma takiego obowiazku - bo i jak ?), to nie bedzie prawidlowych zachowan. Do tego czasu "normalna" czesc spoleczenstwa bedzie obserwowac ruchy nienawisci, przemocy i nietolerancji w kupe wzietych i nikt - nawet policja - nic na to nie poradzi.

Polska ma dotychczas kompleks ZOMO - co widac po niezdecydowanych dzialaniach policji (blad !), jak i Polska ma problem z tzw. wolnoscia - czyli co komu wolno, a gdzie sie konczy taka wolnosc (dla mnie wiadomo - tam, gdzie zaczyna sie wolnosc innych).. nie kazdy chyba o tym wie i stara sie korzystac nadmiernie z tej wolnosci - czyli ze mu wszystko i wszedzie wolno. A go*no prawda, ze tak powiem, ale od tego jest policja, ktora nic nie robi, bo sie boi byc ZOMO, no i spoleczenstwo, ktore woli popatrzec za darmo na zadyme, niz powiedziec STOP zadymiarzom w zamian za guza...

Wielka szkoda.

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

w Polsce nie prowadzi sie wychowania w szkole w duchu patriotyzmu,

No jasne, przecież w kanonie lektur nie ma np. Kamieni na szaniec, na muzyce nie uczy się tuzina pieśni patriotycznych, w każdej sali nie wisi godło, a rozpoczęciu roku itp. nie ma hymnu, a akademia z okazji 11 listopada nie istnieje... :sciana:

 

Sam np. dzisiaj byłem razem z innymi drugimi klasami mojego LO śpiewać pieśni patriotyczne na schodach katedry tuż przed uroczystymi, wojewódzkimi obchodami 11 listopada :]

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Masakra, idziesz na marsz i nie wrócisz do domu. źle się wyrażę, ale inaczej nie potrafię. Po ch** policjant go kopał, zamiast powstrzymywać kolesia kopiącego leżącego? Skandal.

Bo tamten widocznie też był policjant tylko tajniak... z tych co mieszają się w tłum, podburzają, a potem jak się coś dzieje to nagle wyskakują z gazem i tuzinem oznakowanych kolegów i leją kogo popadnie. Takie czasy.
Link to post
Share on other sites

No jasne, przecież w kanonie lektur nie ma np. Kamieni na szaniec, na muzyce nie uczy się tuzina pieśni patriotycznych, w każdej sali nie wisi godło, a rozpoczęciu roku itp. nie ma hymnu, a akademia z okazji 11 listopada nie istnieje... :sciana: Sam np. dzisiaj byłem razem z innymi drugimi klasami mojego LO śpiewać pieśni patriotyczne na schodach katedry tuż przed uroczystymi, wojewódzkimi obchodami 11 listopada :]

Michael, bardzo dobrze, ze jestes akurat tego swiadom, ale calej masie mlodych ludzi "Kamienie na szaniec" kojarza sie z przeczytaniem streszczenia na "odpytke" w szkole, o muzyce i piesniach patriotycznych wiele szkol moze sobie tylko zamarzyc, na godlo nikt nie zwraca uwagi, akademie sa tylko po to, zeby byl dzien wolny itp. Zeby to zadzialalo, ludzie musza byc jeszcze swiadomi, po co to jest i do czego. I to wlasnie nazywamy programem - bo tylko nieliczni bez niego zalapia sens tego wszystkiego. Samo powieszenie godla nic nie znaczy, jesli nie wytlumaczysz, czym jest godlo, ze nalezy go szanowac, i ze historycznie ludzie za nie gineli - a tego mi sie wydaje, brakuje. Czy w szkolach jest w ogole wychowanie obywatelskie nie jako przedmiot, ale ciagly watek na innych przedmiotach (wiedza o spoleczenstwie, czy cos takiego) ?

Link to post
Share on other sites

Samo powieszenie godla nic nie znaczy, jesli nie wytlumaczysz, czym jest godlo, ze nalezy go szanowac, i ze historycznie ludzie za nie gineli - a tego mi sie wydaje, brakuje.

Ile razy się słyszało np. "zdejmij czapkę, przecież widzisz, że godło wisi" :P W podstawówce nawet żeśmy rysowali orzełka :D

Czy w szkolach jest w ogole wychowanie obywatelskie nie jako przedmiot, ale ciagly watek na innych przedmiotach (wiedza o spoleczenstwie, czy cos takiego) ?

Na WOS'ie w gim jest głównie o systemie władzy, część tematów zakrawa o PP z liceum (praca, gospodarka), prędzej w liceum coś będzie albo na WOK'u ;)

 

I jeszcze każdy w podstawówce się uczył wierszyka "kto Ty jesteś?" :P

Edytowane przez mICh@eL
Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie to wszyscy Ci co byli na tym pochodzie to patrioci z d>py wzięci.

Jak ktoś umie malować to chodzi się afiszować wszędzie ? Patriotyzm siedzi w sercu a nie lata na ulicy z flagą i och i ach.

Idioci i fanatycy, jak to fajnie słyszałem w radiu bądź TV, a jeśli uważacie inaczej to zapytam wprost, zrobili syf na ulicach swego kochanego kraju a kto to posprzątał ? Służby, a nie PATRIOCI.

Link to post
Share on other sites

Ja tam nie wiem, jestem zalamany, co sie z tym krajem porobilo.

Z jednej strony informacje, ze do Polski zjezdzaja lewacy z innych krajow na zadymy. Kij im w du*e, za przeproszeniem. Drugi koniec kija w du*e nalezaloby wsadzic drugiej polowie Polaczkow, ktorzy z nimi poszli robic te zadymy (kibole, jak slysze). Drugi kijek trzebaby rowniez obsadzic rowno, po polowie: jeden koniec tym policjantom (nie wszystkim), ktorzy nadgorliwie wykonuja polecenia przelozonych i bez myslenia, zastanowienia, a przede wszystkim BEZ KONSULTACJI z samymi palowanymi - paluja ich. Drugi koniec tego szanownie obes*anego kija trzeba wsadzic reporterom i wszystkim krecacym filmy aparatami - za co ? Nie, nie za wolnosc slowa, tylko zeby pomysleli po pierwsze, jak podgrzewaja atmosfere (no kibol widzacy siebie w glownym wydaniu TV trafiajacy policjanta kostka brukowa w noge to jest +10 do powazania na swoim podworku) oraz jak puszczaja swoje relacje bez odpowiedniego uswiadomienia sytuacji, czyli warunkow, czasu i miejsca, w jakich to wszystko zaistnialo - czyli przy kreacji swiadomosci, ktora moze byc daleka od prawdy.

Syf, syf i jeszcze raz syf. A podstawa to (niestety) nienawisc, zawisc i uprzedzenia. Wiecie co ? Ja bylem maly i pamietam pochody pierwszomajowe, ktore wowczas byly obowiazkowe dla kazdego, w zamian za dzien wolny od pracy, nauki itp. Kto sie wykrecal - byl kablowany i potem wiadomo - nieprzyjemnosci. A dzisiaj... jest wreszcie wolnosc, kazdy moze wyjsc na pochod z wlasnego serca i wlasnej woli. I po co ? Zeby robic zadyme albo spiepr*zac w obawie przed utrata zdrowia ? To jest chore. Ja sobie moglem wyobrazac - kiedy bylem maly - s*ajac na cala polityke itp. ze kiedy ludzie zaczna chodzic na takie pochody z wlasnej woli, to ze wszyscy beda swietowac idac obok siebie, ramie w ramie, niezaleznie od pogladow, rasy, plci, wyksztalcenia, IQ, sluchanej muzy, posiadanego kompa ;-) itd. Idea dla idei. Niestety, niestety, niestety... sa pasztety umyslowe, ktore temu przeszkadzaja - to raz, ale i dwa, ze miernoty umyslowe CHCAC LUB NIE CHCAC umozliwiaja albo przynajmniej ulatwiaja tym pasztetom swoje szkodliwe dzialanie..

Wasze zdrowie, wlasnie pije drinka, nawalam sie.

Link to post
Share on other sites

"By żyło się lepiej...wszystkim - Donald Tusk"

No wiec chyba wszystkim zyje sie lepiej - lewacy i prawica maja swoje pochody, zagraniczny kapital nas odwiedza, policja nie tlucze ludzi (poza przypadkami potwierdzajacymi regule), a kazdy moze wypowiadac co chce na kazdym forum i nie ponosi za slowa zadnych konsekwencji...

 

Jak za komuny !!!!

Po nicku widze, ze rocznik86 - a wiec za malo do pamietania, jak to z ta komuna bylo. A bylo tak, ze zaden chuligan nie wyszedl bic milicji, a jak juz ja tlukl, to nie bylo dla niego przepros, tylko za wszarz, do wozu i pamiatka pod oko.

Link to post
Share on other sites

@joemax - a co ma Tusk do wolności wypowiedzi, bo nie wiem? Ja to jeśli chodzi o PO to ciekaw jestem jedynie jak oni ten dług narodowy zamierzają zniwelować, bo na kredyt budować i chwalić się osiągnięciami to już Gierek potrafił, a po super biznesmenach z wizją spodziewałem się więcej. Jeśli zaś chodzi o bicie przechodniów (o czym piszesz jakoby to były uzasadnione przypadki) to muszę cię poinformować, że w przypadku nieumundurowanego policjanta kopiącego osobnika na filmiku już jest wszczęte postępowanie, kolo wymiękł i uciekł na urlop zdrowotny, ale po sformalizowaniu zarzutów i pierwszych przesłuchaniach raczej do policji nie wróci. Dość tam już psychopatów. Nie jest to jednak jedyny przypadek gdzie funkcjonariuszom zostały przedstawione zarzuty przekroczenia uprawnień i użycia siły bez potrzeby. Ot wychodzi, że wcale dużo się nie zmieniło. Teraz jeśli chodzi o zagraniczne kapitały... dobrze byłoby napisać, że już się wycofują i uciekają dalej na wschód... normalka, w PL za drogo się zrobiło, związki szarpią za nogawki jak wściekłe psy... czas spierdzielać. Dodatkowo mamy stabilną gospodarkę, a wieści z Grecji, Włoch czy Hiszpanii zmniejszające kurs euro względem dolara czy franka rozwalają przy okazji naszą walutę (tak, walutę niezależną od euro, walutę znacznie stabilniejszego kraju niż wiele innych z UE). Rosną akcyzy, znikają dodatki, świadczenia... No tak, żyje się z całą pewnością lepiej ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...