Skocz do zawartości

GTX560Ti Hawk rozpędza się do 100%?


Recommended Posts

Hej

w idle jest ona niesłyszalna, w grach na poczatku tez, ale potem zaczyna sie ona rozkrecac i wentylatory kreca sie nawet na 100%! Wtedy grafa jest irytujaca. O dziwo temperatury nie przekraczają wtedy nawet 60%.

Dzieje sie tak w TES Skyrim, Mafii 2 itd.

Da sie to jakos uregulowac? Zeby predkosc wentylatorow nie przekraczala 50%?

 

Dodam, ze obudowa jest dobrze wentylowana.

Link to post
Share on other sites

Wszystko zależy od tego jakie temperatury osiąga Twoja karta oraz jak głośna jest przy danych obrotach. Najprościej będzie przetestować poszczególne ustawienia- metoda prób i błędów. Nie posiadam takiej karty więc nie mogę Ci podać konkretnych wartości a nawet gdybym ją miał to możliwe, że mam inny próg wrażliwości na hałas i to co dla mnie byłoby ciche mogłoby być dla Ciebie głośnym i odwrotnie ;)

Co do temperatur to osobiście starałbym się aby nie przekraczały ~65*C w stresie, wiadomo- im mniej tym lepiej. No ale wszystko zależy od głośności układu ;)

Link to post
Share on other sites

Mam takie 2 grafy, przy odpowiednim nawiewie skierowanym pomiędzy karty sprawują się dość kulturalnie, na początek ustaw przełącznik pracy wentyli znajdujący się u góry karty po lewej stronie, fabrycznie jest ustawiony na środek czyli tryb performance , co za tym idzie szybsze obroty i głośniejsza praca .Przestaw w kierunku śledzia w lewo będzie to tryb cichy, czyli wolniejsze obroty wentyli powinno być ciszej. Swoją drogą TF3 wydaje mi się trochę głośniejszym chłodzeniem od TF2, no i 950Mhz czyli cieplej i trudniejsze zadanie dla chłodzenia. Realnie temperatura nie powinna przekraczać 65 stopni przy dobrej wentylacji obudowy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...