Skocz do zawartości

XFX 550 vs Aerocool X-Strike


Recommended Posts

Witam .

Przymierzam się do zakupu zasilacza do karty 560Ti Hawk i procka i5 2500K.

Budżet max 260 zł.

Zastanawiam się nad

 

ProSeries 550W PSU

 

http://xfxforce.com/pl/Products/PSU/Pro-Series/550W-PSU.aspx?product=34658

 

 

oraz

 

Aerocool Strike-X 600W

 

http://www.aerocool.com.tw/index.php/products/strike-x/47-strike-x-power/135-strike-x-power-600w

Link to post
Share on other sites

maja jedna linie o wiekszej mocy i to juz wystarczy - sa lepsze

norma 80 plus bronze swiadczy o tym ze ich tabliczka znamionowa jest prawdziwa - mi wiecej nie trzeba - zadnych recenzji

 

spelnia normy mocy znaczy jest "za******y"

 

cena+tabliczka+norma +wszystko gra = wypasny

 

chce ktos czytac recenzje niech nie kupuje

 

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

wszyskie aero sa lepsze;)

Taaa...a zwłaszcza ekonomiczne obudowy, które nie mają filtrów przeciwkurzowych a kosztują więcej niż lepsze obudowy...

 

maja jedna linie o wiekszej mocy i to juz wystarczy

Do czego wystarczy? Zasilacz, którego producent deklaruje więcej W ma obowiązek być w czymś lepszy od zasilacza o mniejszej mocy więc to nie żadna "lepszość"...

 

sa lepsze norma 80 plus bronze swiadczy o tym ze ich tabliczka znamionowa jest prawdziwa

1. XFX Core też mają 80 Plus Bronze.

2. Co ma tabliczka znamionowa do certyfikatu? Ktoś tutaj chyba myli pojęcia sprawności z obciążalnością poszczególnych linii...

 

zadnych recenzji spelnia normy mocy znaczy jest "za******y" cena+tabliczka+norma +wszystko gra = wypasny chce ktos czytac recenzje niech nie kupuje

Gratuluję marketingowego podejścia i życzę szczęścia we własnych zakupach. Tutaj poleca się sprzęt, na którego "lepszość" jest poparcie w rzetelnych testach. Jak tego nie rozumiesz, to się nie wypowiadaj...
Link to post
Share on other sites

"2. Co ma tabliczka znamionowa do certyfikatu? Ktoś tutaj chyba myli pojęcia sprawności z obciążalnością poszczególnych linii..."

 

wszystko ma- oznacza ze zostala sprawdzona i posiada obciazalnosc jaka wypisano - prostym wnioskim mozna ufac ze na tyle ile napisano mozna go obiazyc

wniosek ze ma okreslona sprawnosc przy tym obciazeniu to juz tylko drugorzedny wniosek

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

maja jedna linie o wiekszej mocy i to juz wystarczy - sa lepsze

to tak, jakby stwierdzić, że czerwone samochody jeżdżą szybciej, bo palą więcej od tych zielonych, jednym słowem nonsens

 

norma 80 plus bronze swiadczy o tym ze ich tabliczka znamionowa jest prawdziwa - mi wiecej nie trzeba - zadnych recenzji

to akurat nic nie znaczy, bo sprawność ma się nijak do tętnień itp

 

spelnia normy mocy znaczy jest "za******y"

cena+tabliczka+norma +wszystko gra = wypasny

empirycznie jak jasna cholera, może w przedszkolu takie teksty są chwytliwe, ale tu mówimy o konkretach, a o tym zasilaczu jak na razie nie ma żadnych

Link to post
Share on other sites

Ty mnie tu nie pajacuj z przedszkolem

 

jak Ci juz raz wyjasnilem tetnienia nie maja nic do rzeczy to czy sa czy ich "nie ma" nie wplywa zasadniczo na dlugosc "zycia" sprzetu

nie ma znaczenia czy sprzet pozyje 10 czy 6 lat - zadnego znaczenia ,nie zaplacilbym za to ani "zlotowki" wiecej bo jest to niewarte tej "zlotowki"

 

czerowne czy zielone samochody o czym tu pierdol....?

chyba wyraznie pisze ze chodzi o moc jaka podaje zasilacz a nie jakies Twoje wymysly o samochodach i kolorach cghesz popitolic o samochodach to nie o koloracgh tylko o silnikach

czy ma 1.2l czy 1.6l

odnos sie do konkretow

 

nie ma zadnych konkretow- czytac nie umiesz?

jest tabliczka znamionowa potwierdzona przez 80+ -to wlasnie sa konkrety

a nie to Twoje wymyslanie jaka fabryka co zrobila - to jest lanie wody

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

jasssne nic nie ma znaczenia, a te droższe zasilacze to tylko taka tandeta dla frajerów, podobnie jak droższe samochody, skoro już przy motoryzacji jesteśmy, tak samo się jeździ Cinquecento jak BMW M5 i nie ma różnicy pomiędzy tanim i dobrym zasilaczem tak to sobie tłumacz

Link to post
Share on other sites

w tym wypadku to ja jestem za bmw a Ty za cinq

 

mowie chyba wyraznie ze jestem za aero z powodu wyzszej mocy a nie z powodu "czerwonej" obudowy

 

w jaki sposob chcesz podwazyc zdolnosc X-a do podania swojej umieszczonej na tabliczce mocy?

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

ta dyskusja chyba mija się z celem, nie podważam niczego, stwierdzam fakt, który najwyraźniej celowo ignorujesz - X nie ma żadnej konkretnej recenzji - ergo nie wiadomo jak faktycznie działa, a wracając do porównań samochodowych, nie jeden ma świetne osiągi silnikowe, ale nie nadaje się do jazdy sportowej z powodu nieprzemyślanego/za taniego zawieszenia

Link to post
Share on other sites

zgadzam sie

 

napisalem ze dla wielbicieli zrecenzowanych zasilaczy sie nie nadaje i nie musza kupowac

dla mnie wybor jest taki jak przedstawilem - jest to zasilacz wystarczajaco sprawdzony normami bym np.ja uzywal takowego bez zadnych obaw

 

i zadnych obaw miec nie mozna gdyz przecza zasadom logiki

a jak ktos chce miec sprawdzony pod katem tetnien - jego sprawa mnie ten element "wali"

chyba ze w pseudo zasilaczach gdzie wystepuja koszmarne tetnienia ale to nie ta polka i nawet mnie nie przekonuj ze moze jednak ta sama

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

zakup chinskiego zasilacza xi yong 500 bez zadnego certyfikatu - to jest zakup w ciemno

 

jesli mini recenzja jakas mialaby wplynac na czyjs zakup to ja dziekuje ;) - zdecydowanie wole certyfikaty

 

mini recenzji jest pelno - kiedy sie przytacza to sie nie podoba bo jest za mini albo inne wymysly

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

erazm2 próbujesz coś wcisnąć i w dodatku szydzisz z ludzi którzy mają dany podzespół. Takim podjeściem nic nie zyskasz.

 

 

Ja od siebie mogę również polecić XFX, OCZ SXS2 czy ZS. Są to sprawdzone zasilacze w dobrych cenach. SXS2 mam i mogę go polecić z czystym sumieniem.

 

XFX:

http://newskomp.pl/test-zasilacza-xfx-core-550w/

http://www.jonnyguru.com/modules.php?name=NDReviews&file=print&reid=225

 

OCZ SXS2:

http://www.guru3d.com/article/ocz-stealthxstream-2-600w-review/

 

ZS:

http://www.guru3d.com/article/ocz-zs-series-650w-power-supply-review/

Edytowane przez JackHammer
Link to post
Share on other sites

niczego nie probuje wcisnac

jakbys nie zauwazyl to ktos probuje wcisnac komus innemu ze zasilacz aerocool o wysokiej mocy z certyfikaem 80+ zachowujacy bardzo dobra stabilnosc

 

- sie zwyczajnie nie nadaje do uzytku bo nie widziano testu tetnien

 

to jest smieszne a oczywiste ze z tak niepowaznym podejsciem bede polemizowal

bo sie nadaje jak najbardziej

 

ja z kogos szydze ? - kurna gdzie pytam z kogos szydze? co to za insynuacje?

a niby co mialbym zyskac ? - medal?

nie zamierzam niczego zyskiwac ku wyjasnieniu

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

@ UP

Ty naprawdę taki jesteś czy tylko udajesz? A kto niby ttuaj poleca zasilacz na zasadzie "spelnia normy mocy znaczy jest "za******y" albo "cena+tabliczka+norma +wszystko gra = wypasny"? To nie jest rzetelne polecanie tylko wciskanie ludziom jakiegoś bełkotu...

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...