Skocz do zawartości

Czy OCZ Stealthxstream 400W to dobry zasilacz?


Recommended Posts

Zamierzam kupić zasilacz OCZ Stealthxstream 400W. Chcę żeby mi trochę latek posłużył będę podkręcał na nim procesor i kartę graficzną i mam nadzieję że będzie w miarę cichy. Chcę się zapytać czy to będzie dobry zasilacz czy ma stabilne napięcia i w ogóle dobre parametry czy mi czasem nie padnie i nie zniszczy komputera i tam jakieś pewnie inne parametry (ja się aż tak nie znam to się pytam). Myślę że w tej cenie to to dobry wybór a jak Wy myślicie?

Link to post
Share on other sites

OCZ SXS 400W wystarczy ci na kilka latek, jeszcze obsluzy mocniejsza grafe (2400Pro masz w profilu) i procek czterordzeniowy. Jesli planujesz niedlugo wymiane GPU i CPU oraz podkrecanie komponentow to bedzie dobrym wyborem. jesli chcesz zaoszczedzic kase to podaj za ile mozesz go kupic to sie poszukasz czegos lepszego albo ten sam model taniej.

 

http://www.morele.net/zasilacz-corsair- ... eu-204529/

http://www.digitaldiscount.pl/index.php ... d_id=14876

Link to post
Share on other sites

Jeżeli masz te 20zł więcej to weź Corsaira 400W, którego poleca lopez2. Miałem okazję mieć go na testach i jest świetny. Cichy, świetnie zrobiony, mocny. OCZ ponoć ma wentyl na stałych obrotach, co może denerwować.

Link to post
Share on other sites

Jeżeli nie cuduje z kosmicznymi grafikami, to wg mnie wystarczy. Poza tym niech się producenci opamiętają (do Intela, AMD i nVidii) i przestaną szaleć z tymi watami :rotfl:

Może wystarczy, a może jednak nie? Nawet jeśli styknie, to zasiłka będzie pracować pod duzymi obciążeniami rzędu 90%, co oznacza zwiększony hałas i podgrzewanie wnętrza obudowy. Brałbym cos powyżej 500W.
Link to post
Share on other sites

Mam jeszcze pytanie czy temperaturę i ilość obrotów można odczytywać na bieżąco w systemie tak jak to jest np. z procesorem i kartą graficzną? Czy współczesne wszystkie zasilacze dają taką możliwość?

Na ogól nie ma monitoringu. Są wyjątki, ale nie pamietam jakie to konkretne modele, na pewno drogie. Natomiast można pokombinować i podłączyć panel z monitoringiem obrotów i temperatur, ale wymaga to rozkręcenia obudowy zasilacza.
Link to post
Share on other sites

Dokładnie, normalne zasilacze tego nie mają. W droższych modelach jest możliwość podłączenia do płyty i mozliwość odczytu obrotów. Tutaj musiałbyś to robić "na oko" - sprawdzać czy obudowa zasilacza nie jest ciepła.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...