Skocz do zawartości

Athlon ii vs Phenom ii


Recommended Posts

Witam. Mam zamiar zakupić jeden z procesorów: AMD Athlon ii x2 250 lub AMD Phenom ii x2 550 BE.

Obecnie fundusze nie pozwalają mi na zakup niczego lepszego. Chciałbym usłyszeć jakieś opinie na temat jednego i drugiego procesora, abym wiedział który zakupić. Mój obecny sprzęt to:

 

CPU: AMD Athlon 64x2 3600+, 2.09 Ghz

Ram: DDR2 800, 3072MB

Płyta Główna: Gigabyte GA-m68m-s2p AM2+

GPU: Asus ATI Radeon 4850 1GB 256Bit

Zasilacz: LOGIC 500W

 

Czekam na odpowiedzi. :)

Link to post
Share on other sites

Odpalić to odpalisz, ale na dłuższą metę to wymień na coś pewnego.

Dobra, żeby nie przedłużać. Mam okazje kupić Phenoma ii X2 550 za ~300zł, jeżeli jednak by to nie wypaliło, to wezmę tak jak piszesz tego Athlona X3. Zasilacz na razie zostanie ten co jest, bo mam zamiar w przyszłości wymienić wszystko pod Ivy Bridge. :) Dzięki za szybkie i pomocne odpowiedzi. ;)

 

Edit: Syn mnie wypytuje cały czas, czy będzie miał szanse pograć w nowego Battlefield'a i Modern Warfare 3 jeżeli wymienię mu ten processor?

Edytowane przez Enuzi
Link to post
Share on other sites

zakup ph x2 za 300 to zadna okazja - to wrecz koszmar;)

 

dla Ciebie jak Elkler mowi to powinna byc okazja

http://www.ceneo.pl/12467409

lub chocby to

http://www.ceneo.pl/10872849

 

sa znacznie lepsze

 

grafike mu zmien jeszcze- daje znacznie wiecej niz ivy /sandy i wszelkie tam procesory

grafika jest najwazniejszym zakupem

 

zasilacz i grafika bo na x3 460 OC mozesz wszystko

Edytowane przez erazm2
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

nic nie odblokowywuj - bo to praktycznie nic nie daje a ogranicza oc

powinien interesowac Cie jak najwyzszy mnoznik i wlasnie 3 rdzenie

 

3 rdzenie po lepszym OC sa znacznie wydajniejsze niz 4 z kiepskim a ten cache to nie warty ani 50 zl - ma minimalny wplyw

 

masz tak slaba plyte ze i trzy to bedzie dla niej duzo - kupno/odblok do 4ech Cie tylko ograniczy zamiast cos dac - chyba ze interesuje Cie procesor do konwertowania filmow

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

to powinno chodzic na 3 x 4.3 a nie jakies 3.5 o to chodzi by nie dawac ciala na jakies 3,7

ale to nie ta plyta niestety wiec tym bardziej trzeba sie oszczedzac z rdzeniami

 

im wiecej wyciagnie z trzech tym wiekszy zysk - bo czwarty i tak nie ma na nic wplywu praktycznie - jest zwyczajnie zbedny i tylko prad pobiera

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

W takim razie zakupie Athlon'a X3 455, skoro moja płyta nie ma ACC to zawsze 3 rdzenie lepsze niż 2. Zdarza mi się renderować filmy w Vegasie i dlatego pytałem czy istniała możliwość dodatkowych rdzeni. Głównie chodzi o to żeby można było się nacieszyć nowymi tytułami gier, czy w miarę szybko zrenderować film. :)

Link to post
Share on other sites

Nie bierz tego x3. X4 620 z łatwością podkręcisz do 3,4ghz i będzie to samoco x3 460 a taniej i rdzeń gratis ;) W sumie w grach nie zrobi różnicy czy będzie 3,5ghz czy 4ghz. Wiem bo testowałem u siebie.

 

Poza tym ja na x3 425 miałem same problemy z wydajnością w grach. Coś gryzło się ze sterownikami graficznymi. Teraz mam Phenoma x4 i jest ok.

Link to post
Share on other sites

to nie ma zadnego znaczenia ile bylo z daną karta % wykozystania z inna karta jest juz calkiem inaczej

wlozysz tam gtx480 to jak myslisz jakie bedzie wykorzystanie

 

igoruss

oczywiscie ze nie zrobi bo masz za slaba karte i karta Cie ogranicza nie procek

gdybys mu wlozyl gtx580 to byla by duza roznica

 

taki stary benchmarkowiec a rozsiewa glupoty;)

z czym Ty tam wyjechales dales 460 + max ustawienia i chciales by procek Ci klatek narobil??

zartujesz?

a jakbys tam wlozyl phenoma to phenom by narobil wiecej niz moze narobic gtx460?

 

ku.. wieczne pierd... ze procek ogranicza i mgz nic nie daja nie daja bo za slabe karty macie do ustawien

nudne sie juz robi to wklejanie wszystkiego i to dla kogo - Igoruss? to Ty czy Twoj brat?;)

 

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/radeon-hd5870-cpu-scaling.html

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites

igoruss oczywiscie ze nie zrobi bo masz za slaba karte i karta Cie ogranicza nie procek gdybys mu wlozyl gtx580 to byla by duza roznica

du*a jasio, to niby czemu na x3 w prawie każdej grze miałem użycie kart 30% a procka niemal 100%?

 

Po przejściu na x4 problem zniknął ale nigdzie NIE napisałem że procek ograniczał kartę tylko że coś się gryzło w sterownikach i karta nie pracowała tak jak powinna. W sumie można powiedzieć że procek ograniczał kartę ale nie z braku wydajności tylko z przyczyny sprzętowej. Na Radku HD5770 athlon x3 działał poprawnie.

Link to post
Share on other sites

no wlasnie byl problem tyle ze problem nie dotyczyl wydajnosci procka - o czyms takim sie nie zapomina dopisywac kiedy chce sie pisac ze procek ma problem ;)

 

to czemu Ty miales uzycie 30% to Ci nie powiem - szukaj sam czemu bo milion testow mowi ze nie ma zadnego problemu

 

a drugi milion mowi ze x3 dziala w grach tak samo jak x4 i o zaledwie 10-15% wolniej niz phenom co nie ma zadnego znaczenia dopuki to karta ogranicza a taka karta to np 560ti wiec... czemu Ty miales problem to tylko Twoj prywatyny problem to ze ktoas ma problem to nie znaczy ze problem jest powszechny

ktos ostatnio pisal ze i5k mu zacina i sie muli i to na tym forum - moze niedlugo uznamy ze i5k to za malo do grania?

 

pozdrowki:)

Edytowane przez erazm2
Link to post
Share on other sites
Gość JackHammer

nic nie odblokowywuj - bo to praktycznie nic nie daje a ogranicza oc

LOL!! naprawde nic nie daję to sorry bardzo ale jesteś w błędzie.

 

Jestem właścicielem B55 (odblokowany PII x2 555BE) i nie dość że jest duży skok wydajności to i jeszcze OC można zrobić. Na mojej budżetowej płycie 3,7Ghz leci. Jakbym miał lepsze mobo to myślę że więcej dało by radę jeszcze.

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...