Skocz do zawartości

PC + monitor - grafika 2D - CorelDRAW


Recommended Posts

Hej

jak w temacie - PC + monitor do grafiki

 

Koszt - jak najmniejszy ;p

Nie wiem czy do corela jest sens wstawiać quadro. Jeśli nie to grafa taka aby pozwolila w cos zagrac.

Kompletnie nie wiem jaki monitor.

 

A i system ma być wliczony - wszystko musi być na legalu ;p

Link to post
Share on other sites

Nie wiem czy do corela jest sens wstawiać quadro

afaik, nie ma, jakbyś zrezygnował z grania na tym kompie to polecam matrox'y ale pewnie nie zrezygnujesz ;-P

 

Kompletnie nie wiem jaki monitor.

niestety jeżeli druk to czeka cię wydatek, i nie opędzisz się budżetowym dellem, powiem wprost: tak na prawdę to takiej prac służą dwie serie od dwóch producentów: NEC SpectraView lub Eizo ColorEdge, ale są drogie jak jasna cholera więc schodzimy półkę niżej, nadal klasa pro ale już nie pod typowo pod grafikę, czyli NEC z serii PA lub Eizo z serii FlexScan w zasadzie wybór konkretnego modelu nie jest tak ważny, ale o tym możemy jeszcze pogadać

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Tak druk na ploterze.

Jeśli chodzi o budżet to tak - jest około 12 tyś na ploter tnący i sprzęt komputerowy czyli PC + monitor + byle jaki laptop.

Ploter to ~6-7tyś. czyli bezpieczny budżet na PC + lapek to 5 tyś. Teraz laptop to wystarczy byle g*wno za 1300zł, aby płynnie działało i było z Windowsem.

Ehh troche mało zostaje na kompa z monitorem - lekko ponad 3,5k :(

 

Czy ten monitor musi być taki drogi?

Edytowane przez Eklerek
Link to post
Share on other sites

Czy ten monitor musi być taki drogi?

tego nie przeskoczysz, jeżeli nie chcesz oglądać innego obrazu na monitorze, a potem innego na wydruku, natomiast rozumiem, i skupiam się na możliwie najtańszych modelach:

 

optymalnie NEC PA321W lub Eizo FlexScan S2243W, natomiast jeśli to nadal za dużo to na Eizo FlexScan S2233W też będzie bardzo dobrze

 

Edit: tak na dobrą sprawę to może być wyjść z tego lapek + monitor, co w cale nie będzie takim złym rozwiązaniem, byle lapek wysyłał sygnał z grafy przez dowolne wyjście cyfrowe i taki tandem też spełni swoją funkcję, a z czasem dokupisz peceta, jak już lepiej poznasz swoje potrzeby, co do jego mocy obliczeniowej itp, natomiast odpowiedni monitor jest podstawą

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

to ja powinienem powiedzieć ojtam, na S2233W do niedawna trzeba było wyłożyć min 2,5k a teraz poniżej 2 jest do wyjęcia

a co do della, to owszem można użyć U2410 i się jako tako nada (sam takiego mam), ale on nadal kosztuje 1,8k, tymczasem powyższy eizo bije go na całej linii, a dopłacasz 2 stówki to śmierć frajerom, że tak ujmę, jakbym miał taką okazję miałbym S2233W zamiast U2410

Link to post
Share on other sites

to ja powinienem powiedzieć ojtam, na S2233W do niedawna trzeba było wyłożyć min 2,5k a teraz poniżej 2 jest do wyjęcia a co do della, to owszem można użyć U2410 i się jako tako nada (sam takiego mam), ale on nadal kosztuje 1,8k, tymczasem powyższy eizo bije go na całej linii, a dopłacasz 2 stówki to śmierć frajerom, że tak ujmę, jakbym miał taką okazję miałbym S2233W zamiast U2410

Jeśli chcesz polecać Eizo komuś, kto pracuje w CorelDrawie i zapewne nie myśli o PSie to ujmę to tak - ^^.

Link to post
Share on other sites

co za różnica w czym pracuje, pracuje z kolorem i drukiem

 

EDIT: a tak poza tym poleciłbym NEC'a lub Eizo każdemu, kogo na nie stać, bo te monitory są klasę (albo dwie) powyżej całej reszty, nie licząc (okazjonalnie) della, który plasuje się gdzieś po środku

oczywiście nie powyższe modele, żeby nie było nieporozumień

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

To ja trochę odbiegnę od tematu, czy na prawdę musisz mieć ploter ? Nie lepiej te pieniądze przeznaczyć na dołożenie do komputera/monitora ?

Chyba sporo czasu upłynie zanim Ci się zwróci, chyba że masz sporo zamówień na niego. Ja bym sobie odpuścił i zlecał drukarni.

Link to post
Share on other sites

Ploter jest niezbędny. Tylko jeszcze szukam konkretnego modelu, bo się w nich nie orientuję :/

Tak w ogóle to najpierw był plan kupienia laptopa za 3k i na nim by się pracowało także teraz i tak jest super sytuacja.

 

 

Złoży ktoś jakąś konfiguracje od razu z monitorem i systemem?

Link to post
Share on other sites

ok, na początek S2233W ~2K zostaje ~2k

 

podstawa

SPC Brutus 410 ~125

Corsair CX430 ~160

Seagate Consetellation ES 500GB ~500

2x4GB 1333 RAM ~200

 

i to gdzie trzeba decydować się na cięcia, czyli jaka podstawka, jaki CPU i jaka grafa, bo ciężko się zmieścić z czymś sensownym, najgorsze teraz HDD, jeszcze tydzień temu ten sam model był stówkę tańszy

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

ludzie pisza ze ten eizo to kupa i jak monitory z tej serii to tylko te drozsze, nie wiem ile w tym prawdy...

ludzie piszą różne rzeczy

 

co do tego BenQ to w ostateczności, ale to nie jest nawet półprofesjonalny monitor, co więcej aż tak wysoki kontrast, jak i on wykręca nie jest wskazany do pracy z grafiką, świetny do filmów, może gier, ale nie grafiki

 

co do reszty zestawu, po odjęciu HDD dałoby się teraz przymierzać do i5-2500K ~800 plus mobo pod niego ~400 i na grafę zostaje... jakieś 350, a przydałoby się tak z 5 stówek na 560Ti, chyba, że zejdziemy nieco z CPU, choć nie wiem czego bardziej oczekujesz, czy chcesz przy okazji na tym sprzęcie grać, czy nie?

bo jak grać to w grafę jak tylko pracować to w CPU

 

EDIT: w ogóle jak miałby być do pracy to ani czerwoni, ani zieloni tylko Matrox

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Ja nie wiem nawet co to jest ten matrox

producent kart graficznych do rozwiązań profesjonalnych

 

Jaki monitor z "tanszych" nadawalby sie pod grafike?

hmm z najtańszych dell 2209wa jak gdzieś znajdziesz, bo już go nie produkują,

poza tym NEC EA232WMi lub EA231WMi, wspomniany Dell U2410, HP ZR24W lub Eizo FS2332 wszystkie poza U2410 powinny być do dostania poniżej 1,5k, a z listy najbardziej sugerowałbym któregoś z NEC'ów

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

Dobra, zlozylem cos takiego

i7 2600k

asrock p67 pro3

2x4gb corsair vengeance

ocz sxs2 600w

spc brutus 410

win 7 hp 64bit

+ jakis naped

 

no i wyszlo ~2500PLN

zostaje 1500 na grafe i monitor

 

mysle ze oba produkty mozna by kupic uzywane - grafe to moze gtxa 460 za 400zł? no i monitor - wszystkie te NEC, Eizo HP są niestety drogie :( z nowek zostaje np. ten dell 2209wa - jest do dostania za 850zl, ale moze jakis inny uzywany bylby lepszy?

 

no i jeszcze trzeba kupic laptopa w okolicach 1k zł.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...