Skocz do zawartości

Podkręcanie HD6870 a bezpieczne napięcia...


Recommended Posts

Witam. Pytanie krótkie - jakie są choćby teoretyczne bezpieczne napięcia dla tego modelu lub innych z serii 6870?

 

MSI Afterburner pozwala na zwiększenie napięcia do 1,35 v na rdzeniu, o 0,05 v na pamięciach i do 0,03 v na AUX ale mam pewne obawy czy czasem nie są to wartości do bicia rekordów a to nie jest moim celem. Ja jestem jedynie zainteresowany jak najwyższą wydajnością na co dzień (24/7) przy bezpiecznych wartościach napięcia.

Link to post
Share on other sites

Jestem w trakcie podkręcania- każdą zmianę taktów testuje pod względem artefaktów (ATITool, 3dmark 06) i temperatury (FurMark) i zdaje mi się że kiedyś dojdę do granicy w której większe papu będzie potrzebne i dlatego już pytam.

 

Właściwie oprócz maks napięcia nie znam metodyki zabaw z napięciem w przypadku kart graficznych (nie trafiłem na żaden poradnik w którym mówią jak duże robić skoki na wyższe napięcie) ale myślę że MSI R6870 Hawk (bo ten model mam) jest przystosowany swoim chłodzeniem, podzespołami oraz oprogramowaniem dołączonym przez producenta (MIS Afterburner) do tego by podnosić napięcie wiec prędzej czy później to chyba mnie czeka. Chyba że Sony156 masz dla mnie jakaś niepokojącą wiadomość? :)

Link to post
Share on other sites

1.184V @ 987 MHz daje 74C w Furmarku

1.250V @ 1006 MHz (nadal w fazie testów stabilności i temperatury a później może nawet szukania niższego możliwego napięcia).

 

Wiec chyba 80C nie osiągnę ;)

 

 

I teraz kolejne pytanie nadal o podkręcaniu kartu graficznej ale jednak o trochę innej tematyce. Jak znajdę i osiągnę wartości graniczne powiedzmy 1006 MHz na rdzeniu 1120 MHz na pamiątkach to co dalej? tzn. pracuje na takich wartościach na co dzień czy też obniżam je bo są to wartości graniczne? jeżeli obniżam to o ile? czy wtedy wraz z obniżeniem MHz obniżam Vcore?

 

P.S ja poniedziałki mam wolne :P

Edytowane przez Miedzcu
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...