Skocz do zawartości

4x 580 vs 2x 590


Recommended Posts

4x580 w 3dmarku 2011 i ustawieniach w 3dmarku extreme czyli hd uzyskały 8037 punktów

2x590 uzyskały 5700 punktów.

Przewaga 4 kart jest ogromna. Komp kosztuje w tym momencie ponad 30 000zł. 32gb Procesor to i7 39060 na nowej podstawce intela. Zasilacz do tego to tylko corsair ax1200 bo nawet na innym 1500wat komp się resetował. Ustawienia standardowe procesora jak i grafik. Dodam że 4x580 strasznie się grzeje. Masakra mimo obudowy monstrualnej z wieloma wiatrakami i oddzielnymi komorami na hdd i zasilacz.

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360

Gdybym nawet był tak szalony, żeby podłączyć 4x580 no nawet mi by przez myśl nie przeszło, żeby to włączać w ogóle bez bloków wodnych i solidnego kompletu WC. No chyba że to tylko w celach eksperymentalnych.

Link to post
Share on other sites

Ktoś zamówił na Litwę w celu bycia w pierwszej 10 3dmark 2011. Wynik na nominalnych ustawieniach dawał 16 miejsce. Blok wodny by się przydał bo 4x580 są tak blisko siebie że jedna grzeje się od drugiej, przez to chyba jedna grafa się zjarała. Przyczyną mógłby być też zasilacz resetujący komputer 1500vat. Wymieniliśmy na orsair ax1200 i już było ok.

Link to post
Share on other sites

Sorry za OT ale padłem ze śmiechu.

 

Komparatora? W sensie, że to takie spolszczenie "comparison" i innych pokrewnych od słowa "compare"?

 

Bo komparator porównuje dwie liczby dwójkowe lub dwa napięcia... To taki układ kombinacyjny jest.

 

Już pal licho sam komparator ale czy już naprawdę nie ma w polskim słowniku odpowiednich wyrazów? Zestawienie, porównanie?

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Sorry za OT ale padłem ze śmiechu. Komparatora? W sensie, że to takie spolszczenie "comparison" i innych pokrewnych od słowa "compare"? Bo komparator porównuje dwie liczby dwójkowe lub dwa napięcia... To taki układ kombinacyjny jest. Już pal licho sam komparator ale czy już naprawdę nie ma w polskim słowniku odpowiednich wyrazów? Zestawienie, porównanie?

Jak mnie denerwuje takie bezpodstawne czepialstwo i brak szacunku do czyjejś pracy. Weź lepiej sobie daruj takie komentarze, bo nic nie wnoszą.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jak mnie denerwuje takie bezpodstawne czepialstwo i brak szacunku do czyjejś pracy. Weź lepiej sobie daruj takie komentarze, bo nic nie wnoszą.

Człowieku czepialstwoo?? Ja jestem elektronikiem i dla mnie komparator to jest układ scalony, a gościu układ scalony nazwał jakieś zestawienie porównanie sprzetu

 

To tak samo jakby ja nazwał lodówkę zamrażalnikiem nie tam to przecie zwykłe czepialstwo lub toster mikrofalówką przecież oba urządzenia podgrzewają prawda??

 

Tylko niewyjeżdzaj mi zarz ze elektryk to to samo co elektronik bo niezdzierżę nie sorki to raczej to samo tylko to jest moje czepialstwo.

Edytowane przez SOsna1991pl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...