Skocz do zawartości

[100zł] Chłodzenie na Phenoma II x4 955


Recommended Posts

Witam

Kilka dni temu pisałem coś na forum przy swoim innym temacie, że zamierzam kupić chłodzenie na procka. Przyszedł dzień kiedy mam już dosyć Boxowego chłodzenie i zamierzam je wymienić. Cena max 100 zł bez przysyłki. Wiadomo priorytet to cisza i niska temperatura.

 

Specyfikacja kompa:

Obudowa SilentiumPC Brutus 310 (wiem, że niektóre chłodzenie mogą się do niej nie mieścić)

AMD Phenom II x4 955

MSI 870-C45

Gainward GTX 260

2x2GB Crucial

XFX Core 450W

 

Czytałem coś o SilentiumPc Fera i w sumie mogłoby być ale jak jest z tym montażem na socket AM3? Czy wszystko co jest potrzebne do montażu jest w pudełku? I czy jeśli nie zamierzam podkręcać procka to muszę zmieniać pastę?

Link to post
Share on other sites

Powiem tak ta płyta jest super sam mam taką ale w OC to bym się nią raczej nie bawił bo z tego co wiem konczy się to strasznie wysokimi temperaturami i klops :D Sekcja zasilania czy coś nie daje rady xD

Edytowane przez daglas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hehehehe napisałem wyraźnie, że nie podkręcam :P GPU jest przejściowe (kupiłem wszystko nowe tylko GPU używane na allegro) , aby dozbierać kasę na nowe (na Boże Narodzenie będzie nowe GPU, prawdopodobnie HD6870/HD6950 i wtedy będę mógł się zastanowić nad OC ). Dobra a mam jeszcze pytanie, bo pasta już jest nałożona i nie wiem jak to działa ale czy jak będę zmieniał montaż z 1155 na AM3 to nie stracę tej pasty i nie będę musiał nakładać nowej? Mówie oczywiście o SilentiumPC Fera bo już mam obudowe to niech całe chłodzenie będzie na jedno kopyto, jeszcze kupuje jakiś wentyl na przód i będzie grało :)

Edytowane przez blub17
Link to post
Share on other sites

Powiem tak ta płyta jest super sam mam taką ale w OC to bym się nią raczej nie bawił bo z tego co wiem konczy się to strasznie wysokimi temperaturami i klops :D Sekcja zasilania czy coś nie daje rady xD

Przed zakupem czytałem recenzje tej płyty i procesory kręciły się lepiej niż na droższych modelach konkurencji.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ja widziałem jakiś test, i 3,8 GHz było bez problemu. Dalej też tam podkręcali ale to już nawet nie patrzyłem bo i tak więcej nie będę chciał bo nie wiem czy platformy nie zmienie :P Może intel mnie czymś zaskoczy. A co z moim pytanie na temat SilentiumPC Fera ? :D

Link to post
Share on other sites

Przed zakupem czytałem recenzje tej płyty i procesory kręciły się lepiej niż na droższych modelach konkurencji.

Pewnie masz racje ale z tego co wiem to płyta strasznie się nagrzewa po takim zabiegu z 30% wiecej niż normalnie, to chyba nie jakiś poważny problem ale zawsze jakiś minus. Zresztą sam jeszcze nie próbowałem najpierw bym musiał cooler wymienić :P Ty te 3.8 na boxie wykreciłeś? Edytowane przez daglas
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Pewnie masz racje ale z tego co wiem to płyta strasznie się nagrzewa po takim zabiegu z 30% wiecej niż normalnie, to chyba nie jakiś poważny problem ale zawsze jakiś minus. Zresztą sam jeszcze nie próbowałem najpierw bym musiał cooler wymienić :P Ty te 3.8 na boxie wykreciłeś?

Tak, i jeszcze więcej mogę podkręcić i będzie stabilnie pracować. Robiąc dobry obieg powietrza w obudowie można wiele osiągnąć, i płyta nie będzie się nagrzewać, niektórzy kupują jakieś chłodzenia na pół obudowy, ale w samej obudowie mają saunę i potem wypisują, że płyta się nagrzeje i spali. Taki wentylator wiejący na chłodzenie procesora od frontu obudowy dał mi najwięcej, ale chciałbym osiągnąć efekt zbliżony do otwartej obudowy ;D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Oczywiście Fera, Spartan - to dobre propozycje :). Zastanów się jednak nad Thermaltake Contac 29. Co prawda ostatnio troszkę podrożał (w wrześniu był do wzięcia za 90-100 zł), i przekroczy Twój budżet o 2 piwa, ale wydaje mi się, że warto. ;)

No dwa piwka to dużooo... ale jak trzeba ;) A ten thermaltake też ma pastę już na sobie? Czy zmieści mi się do Brutusa 310? I jak z ciszą?

 

Edit

Z tego co przeczytałem zdecyduję się jednka na Ferę. Tylko własnie mam jeszcze wątpliwości, czy jak będę zmieniał montaż z 1155 na AM3 to nie strace pasty, która jest już na chłodzeniue (czy ona jest w tubce) ? Nigdy w sumie nie bawiłem się w chłodzenie dodatkowe tylko box, przykładałem rach ciach i po sprawie ale wcześniej nie były one tak głośnie bo procki były słabsze.

Edytowane przez blub17
Link to post
Share on other sites

W Thermaltake'u - co jest napisane w mojej M-R - jest dodana w postaci tubki. Ja 2 razy już ją nakładałem (za pierwszym razem założyłem w innej pozycji niż chciałem), i jeszcze mam na 1, może 2 nałożenia :). Na Ferze masz o ile pamiętam pre aplikowaną pastę, czyli jak ściągniesz chłodzenie po pierwszym założeniu, to tak na prawdę musisz kupić nową pastę ;). Swoją drogą słyszałem, że pasta na SilentiumPC chłodzeniach jest słabiutka, i każdy ją wymienia.

 

Swoją drogą, co takiego przeczytałeś?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ogólnie rzecz biorąc wyczytałem sporo dobrych opinii to i recenzje na benchmark.pl, inne recenzje i zdecydowałem się na to chłodzenie. Tak jeśli chodzi o pastę to też wyczytałem, że do najlepszych nie należy ale jak nie zamierzasz podkręcać albo podkręcasz trochę to wystarczy w zupełności. A jak będę się zabierał za jakieś mocniejsze to kupie nową pastę, przecież to nie duży wydatek ;) Na tego Thermaltake zdecydował bym się ale nie wiem jak tam jest z montażem. Całego kompa sam poskładałem ale nie wiem czy dałbym radę założyć to chłodzenie :P

 

Edit

A do Brutusa 310 się zmieści bo coś tam czytałem, że do tej obudowy nie wszystkie wejdą...oczywiście wyczytałem to dzień po zakupie bo jak szukałem opinii na jej temat przed zakupem to nic takiego nie znalazłem, żeby jej nie kupić, zawsze tak mam :P

Edytowane przez blub17
Link to post
Share on other sites

No wiesz, to Twój wybór. Ja Ci powiem tak - z montażem Thermaltake'a nie powinno być problemu, przynajmniej ja na Intelu problemów nie miałem.

 

No ale z tym miejscem w Brutusie to faktycznie... 155mm, a Contac ma 159.5 ... zmierz jak możesz u siebie dokładnie, ile jest miejsca, bo u mnie wszedł bez problemów do NTT Atrix 9001, która raczej jest nieco gorszą obudową od Brutusa :P.

 

Edit: wg tej recenzji da się go zamontować w tej budzie:

http://chlodzenie.net/reviews/silentiumpc-brutus-310-410-vs-wysokie-coolery-cpu/7/

Edytowane przez Deathstar
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą słyszałem, że pasta na SilentiumPC chłodzeniach jest słabiutka, i każdy ją wymienia. Swoją drogą, co takiego przeczytałeś?

Akurat na Ferze jest pre-aplikwana bardzo dobra pasta (na poziomie MX-2) a do Spartana i Fortisa jest pasta standardowa (zapewne tej samej klasy co ma Scythe w swoich coolera CPU).
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...