Skocz do zawartości

GTX 560 Ti Gigabyte 1GB OC problem z artefaktami


Recommended Posts

Witam!

Problem wstąpił dzisiaj w godzinach południowych na grze Battlefield 3. Zakupiłem pre-ordera tejże gry i gram w nią od 2 dni (w sumie od trzech ale nie rozczulajmy się teraz nad tym gdyż to nie jest istotne ważne jest, że w tą grę właśnie grałem i z nią był problem) tak więc powracając do głównego wątku to grałem w tą grę już jakiś tam czas. Dzisiaj grając w nią zauważyłem, że pojawiły mi się artefakty oraz jakieś dziwne oświetlenia w grze, później było już coraz gorzej bo myślałem iż to jakiś błąd w grze więc wyłączyłem komputer i włączyłem jeszcze raz. Gdy chciałem uruchomić grę to już nie chciała się uruchamiać bo wywalało błąd po czym pojawiało się okno by zamknąć program.

Teraz mam problem bo wszędzie mam artefakty.

Testowałem grafikę programem MSI Kombustor DX11 i tam gdzie ten napis "MSI" przesuwa sie w kółko widzę czarne jakieś artefakty w kształcie czarnych wyciągniętych takich zaostrzonych trójkątó. Przy próbie odpalenia gry Left 4 Dead 2 na ekranie wysypują się piksele w podstawowych kolorach zielone,czerwone oraz niebieskie kropeczki pojawiające się na czarnym tle ekrany w losowych miejscach. Widać, że coś jest nie tak.

Gdy próbowałem wejść na jakikolwiek serwer wyrzuciło mi bluescreena. Z grą Call Of Duty Black Ops było podobnie tylko, że tam gra niby była uruchomiona był czarny obraz, ale dźwięki z gry było słychać. Aby wyjść do windowsa musiałem się posłużyć skrótem klawiszowym ctrl+alt+del po czym ujrzałem magiczny komunikat o tym, że sterowniki graficzne przestały odpowiadać i wykonano reset ich czy coś takiego.

Z mysla wadliwych sterowników odinstalowałem je i zainstalowałem inne beta które kiedy używałem, lecz efekt jest ten sam co wcześniej.

Już nie wiem czego może to być wina, ale nasuwa mi się jeden wniosek.

Czyżby Battlefield 3 wykończył moją grafikę?

4 Gb ramu

procesor Q6600

grafika GTX 580 Ti 1 GB od gigabyte

 

Z góry dziękuję za pomoc

Link to post
Share on other sites

Reklamuj grafikę, podobne jazdy miałem z gtx580 gdy miał prawdopodobnie padnięte pamięci, latały mi zielone kropki po ekranie. Może BF3 męcząc kartę przyśpieszył jej zgon.. Powinni Ci wymienić na nową i tyle.

Link to post
Share on other sites

Hmm. Ale już w tym sklepie mnie sprzedawca zna gdyż poprzednio zajechałem kartę GTX 460 1 GB OC :) Też od Gigabyte, czekałem na powrót jej z serwisu miesiąc po czym zaledwie po dwóch tygodniach znów się popsuła i znów czekałem miesiąc lecz tym razem zwrócili mi gotówkę, teraz mam problemy z tą grafiką lecz teraz inne. W windowsie artefaktów nie ma ale w grach są i grać teraz na obecną chwilę w żadną grę się nie da. Czy to na pewno jest wada karty? Bo nie chce wyjść na głupka oddając sprawną kartę gdy ta może okazać się sprawna. Tak myślę gdyż nie ma artefaktów w samym systemie windows.

Link to post
Share on other sites

No ale teraz np. jak gram to sa takie dziwne artefakt lecz gra sie nie wylacza puki co. Teraz gdy odpaliłem grę Call Of Duty Black Ops to nie mam żadnych artefaktów i defektów graficznych. Więc nie wiem jak się zabrać za tę reklamacje. Tutaj nagrałem to co się działo wczoraj:

Link to post
Share on other sites

Zadne fochy fermiego, tylko wina Gigabyte i podobnych resellerow, ktorzy ZYLUJA parametry rdzenia i tak sie to konczy. Najbardziej spektakularnym przypadkiem byla chyba karta od MSI, ktorej w nastepnej rewizji musiano obnizyc taktowanie GPU, bo karta zbyt czesto wracala na seriws.

Na Twoim miejscu zastanowilbym sie, czy warto kupowac modele SOC, ktore raczej czesto koncza zywot w podobny sposob. Jaka masz obudowe i konfiguracje kart w slotach ?

Edytowane przez jeomax.co.uk
Link to post
Share on other sites

Szefu miałem tak samo...

Od drobniutkich artefaktów które wychwyciłem w Crysisie po bsody przy starcie Windowsa.

Myślę że jak jesteś pewien że masz artefakty i grafa pada to ją reklamuj ,tylko uważaj bo serwisy Gigabyte pozostawiają sporo do życzenia :/

Link to post
Share on other sites

Mam grafikę 560 Ti przepraszam najmocniej. Po prostu tak mi się napisało gdyż jakbym oddawał kartę na gwarancję to późńiej bym zakupił sobie 580 ;) Stąd napisałem przypadkowo o tej karcie. A kartą jaka posiadam to tak jak w temacie 560 Ti. A do ilu mogę podbić napięcia tak żeby było bezpiecznie?

Link to post
Share on other sites

Ja mam HD5870 Gigabyte SOC i miałem bardzo podobny problem :

 

http://img257.imageshack.us/img257/343/dsc00138vn.jpg

 

Zniknął samoczynnie i do teraz jest dobrze :).Karta kręci się na ponad 1000 MHz na rdzeniu i 1350 MHz na pamięciach - nie ma żadnych problemów.Martwię się jedynie o to, że teraz jest dobrze, a chwilkę po gwarancji padnie i będę zmuszony do zakupu nowej.

Edytowane przez Yamaha
Link to post
Share on other sites

Ja mam HD5870 Gigabyte SOC i miałem bardzo podobny problem : http://img257.imageshack.us/img257/343/dsc00138vn.jpg Zniknął samoczynnie i do teraz jest dobrze :).Karta kręci się na ponad 1000 MHz na rdzeniu i 1350 MHz na pamięciach - nie ma żadnych problemów.Martwię się jedynie o to, że teraz jest dobrze, a chwilkę po gwarancji padnie i będę zmuszony do zakupu nowej.

Moj 5850 kreci sie do takich samych zegarow, ciekaw jestem ile fpsow daja w grach te dodatkowe shadery przy 5870, 2-3 ? Powiedz jak mozesz ile masz fps w jakiej rozdzielczosci i w jakiej grze porownamy wyniki czy warto dokladac 200zl do 5870 zamiast 5850

Edytowane przez oska81
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...