Skocz do zawartości

komputer do gier dla nastolatki


Recommended Posts

Potrzebuję pomocy w złożeniu komputera dla córki. Stary niestety się posypał (padła płyta główna).

Chciałabym coś ekonomicznego ale w miarę mocnego, głównie do gier (z przewagą The Sims 3), internetu i nauki :D

Myślę o tym żeby na razie wykorzystać starą kartę grafiki HD4850 OC oraz o ile nie będzie za słaby zasilacz Chiefteca 450W.

W ten sposób można by było zainwestować w lepszy procek i płytę, tak żeby w przyszłości tylko zmienić grafikę na coś lepszego.

Mam na to max 2000zł, ale na całość , czyli buda + system.

Link to post
Share on other sites

Procesor: 450 zł

Intel Core i3-2100 /3.1GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

 

Płyta główna: 390 zł

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

 

Pamięć RAM: 65 zł

Kingston 2GB 1600MHz CL9 HyperX

 

Dysk twardy: 399 zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3

 

Karta graficzna:

-HD4850 OC

 

Nagrywarka DVD:

-ze starego kompa

 

Obudowa: 139 zł

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza)

 

Zasilacz:

Chiefteca 450W (myślę że da rade)

 

System Operacyjny: 349 zł

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

(można zrezygnować i dołożyć do czegoś :)

 

Łącznie do wydania: 1792 zł

(ceny ze sklepu ESC.pl)

Edytowane przez mutissj
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://www.esc.pl/build.php?edit=1&products_id=44356

Dyski chyba ci wystarczą. Dokupisz później zasiłke jakąś i karte graficzną i może nowy HDD i będzie full wypas :D i5 z odblokowanym mnożnikiem po zmianie zasilacza będzie można jeszcze ładnie podkręcić :) Zestaw powinien wystarczyć na długo i powinien być bardzo wydajny ;) A jeżeli chcesz taniej lub nie zamierzasz podkręcać albo aż taka moc ci nie potrzebna to bierz i3 2100 :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procesor: 450 zł Intel Core i3-2100 /3.1GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/ Płyta główna: 390 zł AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ Pamięć RAM: 65 zł Kingston 2GB 1600MHz CL9 HyperX Dysk twardy: 399 zł Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 Karta graficzna: -HD4850 OC Nagrywarka DVD: -ze starego kompa Obudowa: 139 zł SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) Zasilacz: Chiefteca 450W (myślę że da rade) System Operacyjny: 349 zł Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 (można zrezygnować i dołożyć do czegoś :) Łącznie do wydania: 1792 zł (ceny ze sklepu ESC.pl)

Procesor: 450 zł Intel Core i3-2100 /3.1GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/ Płyta główna: 390 zł AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/ Pamięć RAM: 65 zł Kingston 2GB 1600MHz CL9 HyperX Dysk twardy: 399 zł Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 Karta graficzna: -HD4850 OC Nagrywarka DVD: -ze starego kompa Obudowa: 139 zł SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) Zasilacz: Chiefteca 450W (myślę że da rade) System Operacyjny: 349 zł Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1 (można zrezygnować i dołożyć do czegoś :) Łącznie do wydania: 1792 zł (ceny ze sklepu ESC.pl)

Nagrywarka DVD ze starego nie bardzo się nadaje, bo jest jeszcze starszego typu, tzn. do połączenia z płytą na takiej taśmie jak kiedyś dyski twarde - wiem że do nowych płyt nie pasuje (a nie pamiętam jak się nazywało). Do dysku miałam przejściówkę, nie wiem czy są takie do napędów.

W międzyczasie trochę poczytałam i zastanawiam się czy lepszy dla niej byłby procesor intela czy może AMD (na nowej podstawce AM3+). Myślę tu o sprawach przyszłościowych. Komputer musi jej posłużyć przynajmniej ze 3-4 lata, a do AM3+ powinno być za jakiś czas dużo lepszych procesorów, więc wymiana na mocniejszy czy nowocześniejszy nie będzie problemem. Natomiast podstawki intela są do teraźniejszych procesorów za rok czy dwa będą zupełnie inne nie pasujące do obecnych płyt.

(jeśli się mylę poprawcie mnie

Link to post
Share on other sites

Dzięki, jeszcze pytanko, co myślicie o obudowie Aerocool VX-R Battle Edition - córce bardziej się podoba ze względu na USB od góry (komputer stoi pod biurkiem), ale jak z jej jakością?

Czy początkowo wystarczy wentylatorek od kompletu (na początku nie będzie podkręcany)

Link to post
Share on other sites

ja się tak tylko wtrącę, bo jakiś czas temu składałem zestaw o podobnym przeznaczeniu, tyle że z niższym budżetem

ostatecznie wyszło tak:

 

A8 3850 na F1A75-M, chłodzony SPC Fortisem, do tego 2x2GB RAMu 1066 (niestety, ale jedna kostka już była i trzeba było drugą do pary), wypalara LG, niebieski Caviar 500GB, zasilator CX430, całość w Brutusie 410, do tego win7, o ile pamiętam wyszło (w sierpniu) nie cale 1,5k za budę z bebechami plus win 7

 

ogólne wrażenie bardzo pozytywne, komp radzi sobie z wszystkimi gierkami, w które nastolatka grywa i jest mocno podatny na dowolne usprawnienia, od OC po dodawania/podmienianie komponentów, generalnie chodzi o to, że nie trzeba od razu szaleć z i5 2500k, no chyba, że mówimy o grającej nastolatce, która wymaga np stałych 60fps w BC2 itp to ok, nie było sprawy

Edytowane przez drachenfeles
Link to post
Share on other sites

ja się tak tylko wtrącę, bo jakiś czas temu składałem zestaw o podobnym przeznaczeniu, tyle że z niższym budżetem ostatecznie wyszło tak: A8 3850 na F1A75-M, chłodzony SPC Fortisem, do tego 2x2GB RAMu 1066 (niestety, ale jedna kostka już była i trzeba było drugą do pary), wypalara LG, niebieski Caviar 500GB, zasilator CX430, całość w Brutusie 410, do tego win7, o ile pamiętam wyszło (w sierpniu) nie cale 1,5k za budę z bebechami plus win 7 ogólne wrażenie bardzo pozytywne, komp radzi sobie z wszystkimi gierkami, w które nastolatka grywa i jest mocno podatny na dowolne usprawnienia, od OC po dodawania/podmienianie komponentów, generalnie chodzi o to, że nie trzeba od razu szaleć z i5 2500k, no chyba, że mówimy o grającej nastolatce, która wymaga np stałych 60fps w BC2 itp to ok, nie było sprawy

Córka gra głównie w the sims 3, których jest miłośniczką, poza tym czasem w inne raczej nie za mocno wymagające (chyba że o czymś nie wiem). Właśnie dlatego zdecydowałam że zostawiam starą kartę graficzną, bo nie narzekała na nią za mocno. Uważam że lepiej zainwestować w mocniejszy komputer a kartę w razie potrzeby wymienić za ten rok czy dwa. Wtedy zapewne karty ze średniej półki będą mocniejsze niż obecne z najwyższej, a skoro na teraz wystarcza to po co kupować nową.

Link to post
Share on other sites

,,No to więc tak"

 

Procesor: 440 zł

Intel Core i3-2100 /3.1GHz, 3MB, LGA 1155, BOX/

 

Płyta główna: 385 zł

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

 

Pamięć RAM: 65 zł

Kingston 2GB 1600MHz CL9 HyperX

 

Dysk twardy: 399 zł

Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 < na razie ceny są tragiczne ale jak się pali to taki , może od starego PC bd pasował

 

Karta graficzna:

-HD4850 OC

 

Nagrywarka DVD:

-ze starego kompa

 

Obudowa: 139 zł

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black (bez zasilacza) ładniej jak dla mnie wygląda 310 a jest taka sama dobra

 

Zasilacz:

Chiefteca 450W w przyszłości jak grafa bd wymieniana na lepszą niż teraz posiada to nie wystarczy proponuje OCZ600W StealhXstrem

 

System Operacyjny: 349 zł

Microsoft Windows 7 Home Premium OEM 64Bit PL SP1

(można zrezygnować i dołożyć do czegoś :)

Edytowane przez xnn123
Link to post
Share on other sites

Właśnie dlatego zdecydowałam że zostawiam starą kartę graficzną, bo nie narzekała na nią za mocno.

A8 3850 to tzw APU (accelerated processing unit) czyli hybryda procesora centralnego (CPU) oraz graficznego (GPU), powyższy zestaw nie ma karty graficznej jako takiej i ten wydatek odpada, podobnie ma się sprawa z ewentualną późniejszą zmianą na mocniejszy model, wymienia się 2w1, a cena takiego APU jest niższa lub taka sama niż samego CPU z sugerowanych wcześniej przez kolegów przy takiej samej wydajności (przewaga intela wychodzi dopiero przy poważniejszych aplikacjach niż gry, dopłacanie do mocniejszego CPU i późniejsze niekorzystanie z niego, jest imo trochę bez sensu), a na dokładkę tego radka 4850 można opchnąć razem z byłym sprzętem i jeszcze coś z tego odzyskać

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sytuacja się zmieniła o tyle, że na kartę grafiki i zasilacz jest chętny, więc mogę pomyśleć o lepszej płycie i nowym zasilaczu. Co myślicie o płytach Asus p8z68-v lx i MSI Z68A-G45.

Zastanawiam się nad którąś z nich ze względu na grafikę i ISR. Teraz popracowałaby na tym, a na święta dokupiłabym jakąś fajną kartę graficzną. Tylko czy warto?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...