Skocz do zawartości

Udostepnianie internetu na router


Recommended Posts

Witam .

 

Na wstępie proszę o wyrozumiałość i nie pisanie postów typu: "wujek google nie boli" itd.

 

Przeszukałem internet i poddałem się. Post tu to moja ostateczność.

 

Mój problem z siecią jest następujący:

Po zmianie systemu operacyjnego z xp na win 7 (w końcu) muszę skonfigurować siec od nowa.

Mam internet mobilny chce go podłączyć do komputera stacjonarnego i udostępnić go na router, który następnie roześle sygnał przez wifi do innych laptopów.

 

taki układ działal bez problemu na win xp teraz nie wiem jak to zrobić

 

Prosze o pomoc

Link to post
Share on other sites

W win 7:

Panel sterowania --> Sieć i internet --> Centrum sieci i udostępniania

--> Skonfiguruj nowe połączenie lub nową sieć --> skonfiguruj bezprzewodową sieć ad hoc

Tam znajdują się wszystkie opcje dla sieci, myślę że sobie poradzisz:)

Nie wiem jak jest w twoim przypadku ale w moim - po zmianie XP na Win7 nie zauważyłem jakichkolwiek problemów z konfiguracją - ogólnie win7 jest bardzie przyjazny

 

Może ten filmik pomoże:

 

Oczywiście nie jestem specjalistą od sieci, być może ktoś Ci lepiej pomoże:)

Edytowane przez manix82
Link to post
Share on other sites

chce żeby to działało tak: Podłączam modem 3g do komputera stacjonarnego z windowsem 7

Skrętką podpinam do routera,do wejścia oznaczonego jako WLAN.

Router wysyła sieć wifi do xboxa,iphona,laptopa i wszystko gra ;) tylko jak to zrobć na win 7 ? ;(

na xp klikałem "konfiguruj sieć domową" i samo się robiło ja tylko zaznaczałem opcje "tan komputer łączy się z internetem , inne komputery mojej sieci łącza się z internetem za pomocą tego komputera"czy jakoś tak

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...