Skocz do zawartości

Odzysiwanie danych po usunięciu dysku logicznego po usunięciu partycji


Recommended Posts

Do odzyskiwania usuniętych danych polecam:

http://www.dobreprogramy.pl/Pandora-Recovery,Program,Windows,18186.html

W pracy usunąłem przez przypadek plik .pst (poczta Outlook) . Straciłem wszystkie e-mail.

Mój dział IT stwierdził że nie ma szansy na odzyskanie skasowanego i usuniętego z kosza pliku .pst - zawstydziłem ich:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Trudno mi powiedzieć. Ja skasowałem plik .pst (4Gb) z e-mail z 3 lat (9k e-mail służbowych).

Wyrzuciłem plik do kosza , wyczyściłem kosz...

Po tygodniu jak moje IT się poddało, ściągnąłem ten program i odzyskałem plik - wszystkie e-mail działają - pomimo tego, że złamałem dwie zasady:

-pracowałem na tej partycji przez tydzień zanim zacząłem odzyskiwać dane

-odzyskiwałem dane na tą samą partycję z której je usunąłem (nie miałem wyboru)

 

Myślę że jak nie będzie wyjścia i zrobisz partycję i tak odzyskasz dane. Bawiłem się tak kartą SD - formatowałem ją kilkanaście razy a i tak ciągle odzyskiwałem dane. Dopiero zapisanie je programem za pomocą 0 i 1 spowodowało utratę danych.

Wracając do odzyskiwania danych na moim służbowym komputerze - odzyskałem dane po mich poprzednikach pomimo tego, że komputer miał przeinstalowany system i był "wyczyszczony" nim go dostałem.

Link to post
Share on other sites

Faktycznie szczęściarz jesteś ;p. Utworzyłem na nowo partycję bez formatowania jednak teraz, gdy próbuje ją otworzyć to pyta czy ją sformatować więc na jedno wychodzi :/

Myślę że byłbym pechowcem jak bym stracił dane:) Każdy chyba wie że formatowanie to żaden sposób usuwania danych, i szansa że po jednym formacie usuniemy dane jest praktycznie zerowa....

Kolega tak się kiedyś bawił dyskiem i w sumie po kilku formatach kilku zdjęć nie udało się odzyskać....

 

Slax +TestDisk Sam by ci odbudował tablicę partycji i odzyskał 100% danych, teraz tworząc partycję zmniejszyłeś dość tą szansę.

Raczej zmniejszył odrobinę ... tak myślę:)

Link to post
Share on other sites

odbudował w sensie że istnieje szansa że odzyskał by partycje oraz pliki i przywrócił dysk do czasu sprzed formatu, po prostu wszystko by wróciło. Nie mniej kopia posektorowa zawsze jest wskazana i na początku odzyskujemy tylko dane które są kluczowe.

Link to post
Share on other sites
  • 2 lata później...

witam, chciałbym odkopać temat.

Zrobiłem dokładnie to samo - dysk miał 3 partycje, usunąłem przypadkiem wszystkie i utworzyłem nowo partycję, ale nie formatowałem nic. A dokładniej i po kolei :

Dysk posiadał 3 partycje. Jest to dysk zewnętrzny. Usiłowałem zrobić na nim botowalną partycję, żeby z niej zainstalować Windowsa na innym komputerze. Poprzez DISKPART wybrałem dysk, odpowiednią partycję, i użyłem polecenia clean i zanim cokolwiek spostrzegłem wklikałem następnie create partition primary. I tu cały mankament - z dysku zostały usunięte wszystkie partycje. Zacząłem szukać sposobu na odzyskanie danych. W międzyczasie usunąłem tę nową partycję (jeszcze nie sformatowaną, poleceniem clean). Wyszperałem, aby użyć m.in. programu TestDisk. Po analizie dysku odnajduje tą ostatnią partycję niestety, w dodatku w fat16... Póki co nie przywróciłem jej. Co robić? innym programem odzyskać dane?
Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...