Skocz do zawartości

nie-najnowsza karta graficzna


Recommended Posts

Czesc,

 

wczoraj w serwisie dowiedzialem sie, ze padla mi karta graficzna tj 9800gt 512mb ktora sluzyla mi pare dobrych lat. Od razu powiem, ze nie zamierzam wymieniac calej konfiguracji, mam nieco przestarzaly sprzet ale jakos daje rade :) Chcialbym poradzic sie Was w zwiazku z nowa karta graficzna, oczywiscie taka ktora nie bedzie spowalniana przez moj aktualny sprzet (procesor), a jednak wniesie cos nowego. Zastanawiam sie nad 9800gtx lub kupnem jeszcze raz 9800gt, moze w wersji 1GB. Czytalem rowniez troche o hd 4850 ale nie wiem jak sprawdzi sie na moim sprzecie. Poradzil mi ktos jeszcze GTS450. No i co wazne karte chcialbym nowa, na gwarancji.

 

moj sprzet

e2180 2x 2,0ghz podkrecony na 2,8ghz

2x 2GB ddr2 OCZ

Asus P5Q SE

 

Dzieki

Link to post
Share on other sites

sorry za brak odpowiedzi odnosnie zasilacza i budzetu, nie mialem ostatnio dostepu do internetu..

 

na poczatek dobra wiadomosc, karta odzyla po piekarniku, 175C na 7min i jak na razie wszystko gra :)

wiem, ze nie jest to zabieg na zawsze, wiec juz teraz wznawiam temat co do nowej grafiki.

 

Zasilacz to feel III - 500 ATX, czyli chyba 500W, a budzet tak jak pisalem, ma to byc taka karta ktorej nie spowolni obecny komputer, mysle ze do 400zl

 

pozdr

Michal

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Witam a wiec tak, moja 9800gt po dwukrotnym piekarniku dziala jakis miesiac czasu i mam juz dosc rozkrecania i smazenia :)

 

budzet ktory mam na zakup karty i zasilacza to razem jakies +/- 500zl. Prosze ponownie o rade w wyborze karty i zasilacza. W zwiazku z zasilaczem; problem jest z moca, 500W juz nie wystarcza czy raczej chodzi Wam o jego jakos - czyli firme?

 

pozdr

Link to post
Share on other sites

Chodzi im o firmę (jakość wykonania zasilacza, aczkolwiek FEEL III to nie Codegen) , 500W to o wiele, wiele za dużo do tej konfiguracji.

 

Aczkolwiek jeśli przy podkręceniu nie miałeś żadnych problemów z tym zasilaczem, to na Twoim miejscu bym go nie zmieniał w tym momencie. Co najwyżej pożyczyłbyś od kogoś miernik i posprawdzał odczyty napięć z wtyczki molex (co nie powinno być wielkim wyzwaniem). Chyba, że okazyjnie coś z allegro dostaniesz.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Zależy jaka cena :) i na jakiej rozdzielczości planujesz sobie grać.

 

Może np. taniego, używanego HD 5750 z allegro (jeszcze na gwarancji) dorwiesz.

edit : własnie zerknąłem na allegro i nic z HD 5750 ciekawego nie ma.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Ten HD 6750 co został zaproponowany, ma system chłodzenia, który do cichych na pewno nie zależy. Nie jest to suszarka, ale pod obciążeniem na pewno będziesz słyszał.

 

edit : GTS 450, HD 5750, HD 6750, za tym możesz się rozglądać, poszukaj testów jak znajdziesz gdzieś tanio jakiś model. Można by wspomnieć o starym dobrym GTX 260 lub GTX 260(core216) do 400zł na allegro nawet z gwarancją, ale jeśli chodzi o pobór mocy to potwór i z tym może mieć problem Twój aktualny zasilacz.

Edytowane przez aviel
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...