Skocz do zawartości

Gry dla dzieci ~2 latka


Recommended Posts

są takie 2 gry, pierwsza część to mama, a 2ga to tata. a tak na serio to kto zdrowy na umyśle pozwoli 2 letniemu dziecku na spędzanie czasu przed komputerem? spacery, zabawa z psem, z rodzicami, z dziadkami, w piaskownicy etc. SIC!!!

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Popieram przedmówców. Kup coś takiego: http://allegro.pl/palac-bajek-bajki-do-snu-i1910089490.html a wyjdziesz na tym o niebo lepiej niż inwestując w gry.

Wychowałem się min na tej pierwszej pozycji z aukcji. Czytali mi ją rodzice a później samemu sobie czytałem i nie żałuję. Dzięki temu polubiłem czytanie, w szkole nie miałem problemów z lekturami- nawet z "Potopem", moje słownictwo się wzbogaciło ;) Ponadto rozejrzyj się za książeczkami obrazkowymi np ze zwierzętami ;) Uwierz mi, że zaszczepienie chęci do czytania w jak najmłodszym wieku to coś naprawdę istotnego i żadna gra, żaden sprzęt elektroniczny tego nie zastąpią. A już na pewno nie staną się zamiennikiem rodziców ;) Nie twierdzę, że 2 letnie dziecko zrozumie czytane treści, chodzi po prostu by czuło, że rodzic jest obok.

Ponadto szkoda by było ażeby dziecko już w wieku 2 lat czuło, że jest pozostawione same sobie i komputerowi bo "tata z mamą nie mają czasu, idź pograj na komputerze"- nie o to przecież chodzi. Przemyśl to...

Link to post
Share on other sites

Koledzy ale tu nie chodzi o to zeby dziecko czyms zajac i miec je z glowy, mi chodzi raczej o edukacyjne gry ktore rozwija dziecko, mysle ze to lepsza rzecz niz wlaczanie jej na okraglo bajek i piosenek z youtube a akurat ona jest na takim etapie ze wszystkie slowa powtarza i codziennie uczy sie pare nowych slow

Link to post
Share on other sites

2 latka to chyba troszke mało jak na tego typu zabawy. Kup klocki lego/duplo. Jak trochę podrośnie radocha jest z nintendo wii. Oprócz radochy jest też troche ruchu, czego dzieciakom często dziś brakuje.

Link to post
Share on other sites

hmm mój syn chyba jak miał trzy latka to już pogrywał sobie w jakieś dziecinne gry , nigdy nie ograniczałem mu dostępu do kompa w przeciwieństwie do żony , wie ze jest czas na naukę zabawę i czas kiedy można pograć. Sam zaczynałem za zxspectrum i nie było ze mną problemów. Teraz ma 9 lat i swoje konto na BC2 znów córka woli coda. Nie mam z nimi żadnych problemów czy to z nauka czy zachowaniem. Takie czasy komp jest wszechobecny ale nigdy bym nie pozwolił by siedział godzinami przed ekranem, wszystko z głowa. ;)

Link to post
Share on other sites
  • 5 miesięcy temu...

Popieram przedmówców trzymaj dziecko jak najdalej od kompa.

Ale jeśli nie lubisz spać po nocach to kup Alan Wake, Metro 2033. %-)

A tak na serio to może coś z wyspygier.

Edytowane przez karon
Link to post
Share on other sites

Pograj z nią w Minecraft. Na początku sam ogarnij, później z nią zasiądź :) Nie tyle, co nauczy się nazw różnych surowców, narzędzi, jedzenia etc. To rozwinie kreatywność. Oczywiście, fajniejsze są klocki lego (Sam bym chciał *_*), ale można i tak. A później - kto wie. Może jakimś architektem zostanie :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...