Skocz do zawartości

MW3 czy BF3


Gość darkatraz

Recommended Posts

Wydaje mi się, że na low też wygląda lepiej od coda na high, przynajmniej trochę skoro MW3 wygląda tak samo jak MW, a dla mnie nawet gorzej. Ciekawe ile jeszcze części wyjdzie bez gruntownych zmian w silniku.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

W MW i MW2 gralem tylko w kampanie, w multi nie gralem bo te czesci naleza do taty. Jak juz pisalem. Naciagnalem babcie i kupilem MW3. Wiec teraz mam obydwie czesci. W singla MW3 nawet grac nie bede. Starczy mi patrzenie jak tata gra w singla. Tak po za tym. Tekstury w MW3 wygladaja gorzej niz w MW, MW2 czy Black Opsie.

 

Link to post
Share on other sites

Nie grałem w MW3 ale domyślam się, że jest tak jak piszecie. Od pierwszej części MW, która była z racji skoku największym fenomenem tej serii gier, COD niewiele się zmienił. Engine naprawdę dobry, grywalny i co ważne mało wymagający dla sprzętu a jak na te wymagania bardzo dobrze wyglądający. Do tego super multi, jak dla mnie 90% siły COD to właśnie multi.

Niestety każda następna część różni się właściwie jedynie fabułą na singla oraz innym wyposażeniem i mapkami na multi. Dużo wypuścili tych COD'ów od czasu czwórki ale odnoszę wrażenie, że to nie tyle nowe gry co dodatki chociaż moim zdaniem ten sam po raz kolejny odgrzewany kotlet nadal dobrze smakuje. Gdyby nie fakt, że niedawno kupiłem Black Ops to pewnie kupiłbym MW3 ale jak parę dni temu stanąłem w sklepie przed bezpośrednim wyborem: MW3 czy BF3 za tę samą cenę - wybór po paru minutach padł na BF3, i nie żałuję.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

MW3 nie kupie bo mam jeszcze świeżego black opsa na xboxa:D Po zmianie kompa kupiłem sobie bf3 chyba zostanę przy xboxie.

Jak dla mnie bf3 (jak i poprzedni) polega na "kampienu" sie albo zdobyciu dobrego pojazdu. Po prostu szlak mnie trafia jak jakiś gościu cala grę siedzi w jednych krzakach nie ruszając się z miejsca strzela ta swoja sniperka. A co gorsza jak jakis dobry pilot dopadnie się do helikoptera. Powiem tak : bf3 mi podoba sie bardzo jak na mapie niema pojazdow mapa z metro itd to super zabawa i jest zachowany balans . Z większą chęcią siadam do xboxa z cod'em niżeli BF3. Przyznam się że grę kupiłem po to żeby przetestować kompa :D pod tym względem jestem zadowolony, komp podołał na ultra w hd:D

Link to post
Share on other sites

Mam konfigurację podobną do twojej, miałem też taki sam dylemat, wybrałem COD i jestem trochę zawiedziony.... Multi mnie rozczarowało, w skrócie jest to chaotyczna bieganina po małych mapkach.... coda już więcej nie kupię, wole duże mapy z pojazdami:)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Polecam końcówkę... oceny redakcji vs. oceny graczy :]
Jedyna recenzja która ocenia tą grę nisko. Dziwne. Popatrz na MetaCritic i wyniki największych portali takich jak np. IGN. Potem popatrz na Polski portal przepełniony fanboystwem.

 

Śmiać mi się chciało jak gość mówi że dziwią go te 9 i 10 jak oceny są w granicy 2-2.5 na MetaCritic. To szkoda że ten Pan nie widzi że to 70% ocen było bez komentarzy i nikt na to nie patrzy przez to ;]

 

Nigdy nie podejmował się recenzowania MW lub BF'a bo wiem że byłbym skłonny ku tej pierwszej produkcji. Nie mam na myśli fanboystwa (chodź każdy chodź minimalnie je posiada) ale widzę po prostu, że BF3 położył nacisk na grafikę. Inaczej zrobiło Infinity Ward, które chociażby fabułę ma super.

 

Dla mnie BF3 to to samo co BF:BC2. Dziwie się że zarzucaja Activision że COD:MW3 to COD:MW/MW2 jak BF3 ma 90% zerżnięte z BF:BC2. No co zmienili nazwę silnika Frostbite 1.4/1.5 na 2.0 i to jest taki łał? No jest łał w grafice ale ja tu gram ludzie a nie oglądam album ze zdjęciami ;]

Edytowane przez maciek1o3s
Link to post
Share on other sites

Dla mnie BF3 to to samo co BF:BC2. Dziwie się że zarzucaja Activision że COD:MW3 to COD:MW/MW2 jak BF3 ma 90% zerżnięte z BF:BC2. No co zmienili nazwę silnika Frostbite 1.4/1.5 na 2.0 i to jest taki łał? No jest łał w grafice ale ja tu gram ludzie a nie oglądam album ze zdjęciami ;]

Chyba jesteś naprawdę ślepy jeśli nie widzisz różnicy. No ale czego wymagać od fanboya z takim kompem:

 

 

CPU:

Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz

@3,2 GHz

karta graficzna:

AMD Radeon HD4000 4850 512MB

Sapphire Dual Slot Fansink @690/1100 MHz

dyski twarde:

Seagate Barracuda 7200.10 250 GB

płyta główna:

chipset Intel P43

Gigabyte GA-EP43 DS3

pamięć RAM:

DDR-2 800 2 GB

GEIL 800 MHz 2x1GB

Edytowane przez DustEater
Link to post
Share on other sites

Grałem na reście w CoDa i moge sie wypowiedzieć wreście rzetelnie.

 

W brew pozorą grafika w BF3 nie jest super superowa, ona jest podrasowana przez HDRy, Bloomy, antyalianzing, refleksy etc sretece. Jak już kiedyś mówiłem, krzaki nadal wyglądają jak powycinane z papieru. Lecz same efekty i gra świateł jest świetna. Można to zauważyć jak w ciemnym tunelu streli sie z RPG. Ładnie, naturalnie widać blask na ścianach lecącego pocisku. A rozgrywka jest po prostu świetna.

 

A Cod? Grając w Coda pierwsze wrażenie hmmm Już to widziałem. Grafika gry utknęła na Codzie 4, dodano tylko szmery bajery wspomniane wyżej tzn bloomy, hdry... Gra się bardzo pasywnie. Wrogowie lecą FALAMI na ciebie i krzyczą "strzelaj" "strzelaj

". A co do mulit, przypomina gre Arkadową a nie FPS.

 

Battlefieldowi brakuje paru rzeczy, pare bym zmienił, ale CoD stoi od dawna w miejscu.

 

---------------------------------------------------------------------------------

 

Porównam CoDa do CSa. Cofnijmy się o pare lat. Każdy grał w CSa! Hit! Centrum esportu FPS, turnieje w robocie w CSa. Wyszedł BF2 i małą rewolucja ale w CSa grało i tak więcej ludzi, ponieważ CSa odpalisz na kalkulatorze więc chwalisz swojego konia. Na BF2 trzeba było troszkę mocniejszej maszyny.

 

Sytuacja ta sama dziś tyle że mamy BF3 i CoDa którego odpali się na hmmm 1GB ramu?

Edytowane przez xReon
Link to post
Share on other sites

I kto to mówi %-)

 

Nie za bardzo cię kolego rozumiem. Zachowujesz się niedojrzale. Rzucasz jakimiś skrawkami zdań wyciętymi nie wiem skąd. Uspokój się przemyśl co chciałeś napisać i to napisz.

 

Chyba jesteś naprawdę ślepy jeśli nie widzisz różnicy. No ale czego wymagać od fanboya z takim kompem:

 

 

CPU:

Intel Core2 Duo E7300 2,66GHz

@3,2 GHz

karta graficzna:

AMD Radeon HD4000 4850 512MB

Sapphire Dual Slot Fansink @690/1100 MHz

dyski twarde:

Seagate Barracuda 7200.10 250 GB

płyta główna:

chipset Intel P43

Gigabyte GA-EP43 DS3

pamięć RAM:

DDR-2 800 2 GB

GEIL 800 MHz 2x1GB

 

Co ma mój sprzęt do BF3? Słucham Cię kolego. Uruchomiłem, zagrałem, mam opinię i własne wrażenia. Brakuje Ci argumentów i przechodzisz do tematu sprzętu.

 

@up - Nie, ludzie grają w CS'a bo tam się bardzo dobrze uczy taktyki i grania zespołowego. Wiesz co to ClanBase, ESL? Czy jesteś może gwiazda serwerów publicznych? Z tego co widzę wszyscy co tu piszą nie mieli styczności z graniem ligowym, zorganizowanym teamem z taktykami.

 

Dlatego nie wypowiadajcie się, że CS to kiszka bo ma małe wymagania. Nie nie jest kiszką, jest świetną gra, która króluje na scenie eSportu. I na pewno nie króluje dlatego, że ma małe wymagania ;]

Link to post
Share on other sites

Dla mnie BF3 to to samo co BF:BC2. Dziwie się że zarzucaja Activision że COD:MW3 to COD:MW/MW2 jak BF3 ma 90% zerżnięte z BF:BC2

No jasne... pierwszy człon nazwy taki sam + ogólne zasady rozgrywki = to samo :rotfl:

 

Szkoda mi czasu na wypisywanie różnic... połowa broni jest zupełnie inna, pojazdów większość jest zupełnie inne, totalnie inne podejście do map, inna mechanika gry i odblokowywania elementów wraz z postępami w grze - masz rację, dokładnie to samo :wariat::P

 

LOL... teraz zauważyłem, że to Dark Forest aka maciekoO0$^ujd8&@ aka niedorośniety dzieciak - wszystko jasne :hahaha:

Szkoda naszego czasu, nie odpisuj, przynajmniej na moją odpowiedź nie licz - wszystko co napiszesz spłynie po mnie jak woda po kaczce :P

Link to post
Share on other sites

Nie za bardzo cię kolego rozumiem. Zachowujesz się niedojrzale. Rzucasz jakimiś skrawkami zdań wyciętymi nie wiem skąd. Uspokój się przemyśl co chciałeś napisać i to napisz.

Hahahahaha, dzięki za poprawienie humoru :rotfl:

Link to post
Share on other sites

Hmm ta wypowiedź zainspirowała mnie aby dodać swoje 3 grosze do tematu :

"@up - Nie, ludzie grają w CS'a bo tam się bardzo dobrze uczy taktyki i grania zespołowego. Wiesz co to ClanBase, ESL? Czy jesteś może gwiazda serwerów publicznych? Z tego co widzę wszyscy co tu piszą nie mieli styczności z graniem ligowym, zorganizowanym teamem z taktykami"

 

A więc zacznijmy do tego że CS to jak na dzisiejsze czasy bardzo uboga gra nie mająca do zaoferowania wiele, owszem to świetna gra w którą do dziś czasami pogrywam. Lecz ludzie którzy w to grają są do niej na tyle przyzwyczajeni że nie potrafią spróbować gry w coś innego a jeżeli już spróbują to się okazuje że są ciency i stwierdzają ze to nie to. Teraz co do taktyki to wiele opcji ta gra nie przewiduje bądźmy szczerzy. A teraz co do esl i CB :) Owszem ludzie na forum i w tym temacie wiedzą co to jest a jeżeli już idzie do tego tematu to skorzystam z tematu i dodam iż zdobyłem z drużną z którą grałem 2 zwycięstwa w OC, 4 srebrne pucharki (oczywiście wszystko premier league, reprezentowałem Polskę w nations cupie, po drodze były jeszcze jakieś turnieje esl i poboczne. Więc uwierz mi są tu ludzie którzy wiedzą co to teamplay :)

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

A jak Was czytam to czasami mam taka ochote zamknac ten temat. No ludzie to mialo sluzyc tylko wporownaniu tych dwoch gier, a nie klotni i wyzywania sie na wzajem. Wiec jak sa jacys tacy "inni" to olejcie ich bo najpier znizy Was do swojego poziomu i pokona doswiadczeniem.

 

Johny do ktorej gry miales nawiazanie z tymi hitboxami?

Link to post
Share on other sites

CoD to wiadomo, skończyłem na dwójce ;]. Natomiast BC2 był moim pierwszym BFem i mnie urzekł. Niestety BF3 już tak nie wciąga. Nie wiem, jakoś tak mapy wydają mi się dużo gorsze niż w BC2, pomijając już w ogóle fakt, że kampania w BC2 była z 15x lepsza. Zobaczymy co wniesie Karkand, bo na razie gra mi się średnio przyjemnie i ze wszystkich gier nadal najwięcej czasu spędzam przy Starcraft 2 :).

Edytowane przez Hans Olo
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...