Skocz do zawartości

MW3 czy BF3


Gość darkatraz

Recommended Posts

Gość darkatraz

Witam. Mam wlasnie dylemat co lepiej wybrac Modern Warfare 3 czy Battlefield 3? Odrazu uprzedze osoby ktore zaczna pisac posty typu, ze udzielalem sie w problemach itp. Odrazu wyjasniam. Gre pozyczylem od kolegi i na jego koncie pogralem w singla oraz multi. Gra ma pelno bledow i tu moje problemy. Wziac BF3 i czekac z mozliwoscia gry do czerwiec-wrzesien (komp za slaby. czesci mam w sygnie) lub na patcha co optymalizacje poprawi czy jednak kupic MW3 i spokojnie na wysokich grac w singla i multi.

 

BF3 zamowilem w sierpniu w pre-orderze w empik.com i mam mianowicie mozliwosc odbioru juz gry. Czy jednak lepiej wybrac MW3.

Link to post
Share on other sites

mimo iż sam od kilku lat grałem w cod'a to tym razem wybrałem BF3. MW3 nie ma dedyków i generalnie cod skończył się na 4-ce moim zdaniem. mw3 to typowo konsolowa gra. z 2giej strony BF3 ma spore wymagania i wybór wcale nie jest taki prosty.

Link to post
Share on other sites

Ja zakupiłem BF3. Nie żałuję, nie wiem skąd Wy bierzecie te wszystkie błędy? A może ja po prostu gram a wy na siłę czegoś szukacie ? :)

 

Chciałem kupić dwie gry, tak... tak... MW3 też. Ale myślę, cholera oni zaraz wydadzą 10 map-packów i nie będę miał z kim grać. I do tego nowy COD wyjdzie za rok dokładnie. I mam tylko BF3. Pojazdy, 64 graczy, dźwięk, grafika, MIODNOŚĆ!

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Po namyśle stworzyłem taką małą rozpiskę:

 

Battlefield 3

Plusy:

  • grafika
  • realistyczny dźwięk
  • pojazdy
  • duże mapy
  • duży zakres broni
  • serwery dedykowane
Minusy:
  • wymagania
  • Hitboxy
  • problemy z grą
  • brak Killstreaków
  • optymalizacja pod słabsze sprzęty

Call of Duty Modern Warfare 3

Plusy:

  • niskie wymagania
  • Hitboxy
  • Killstreaki
  • duża gamma broni
Minusy:
  • małe mapy
  • brak serwerów dedykowanych
  • grafika
  • brak pojazdów
  • drogie DLC

To na razie tyle. Jeżeli kogoś uraziłem lub tym podobne to przepraszam. Jednak jest to tylko moja własna ocena gier. No i dochodząc do sedna mam większy problem niż wcześniej.

 

EDIT: Sprawdziłem BF3 na systemie 32-bit i ku mojemu zdziwieniu gra chodziła płynnie na średnich przy 1080p. Reasumując. Gra automatycznie chce ładować tekstury Hi-Res gdy ma się system 64-bit bez różnicy ile się ma VRAM w grafie. Pod tym względem to już Crysis 2 był lepiej pomyślany. Masz sys. x64 , a nie masz 768 MB to nie wł. tekstur Hi-Res. Na domiar złego tekstury w BF3 wymagają nie 768MB, a 1 GB VRAM.

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Brak killstreak'ów to nie jest minus. Wg mnie to jest na plus, bo w CoD ludzie tylko kampili by jak najmniej zginąć a później wylatywali z helim czy psami i kończyli rundę. idiotyzm

 

Co z tego, że BF3 ma duże wymagania. Gra ma świetną optymalizację i działa na starszakach. Pograsz nawet na GF 8800 albo AMD 4850.

 

 

Problemy z grą. Określasz to ZBYT OGÓLNIE. Ja nie spotkałem się z żadnym problemem z grą. U mnie gra chodzi idealnie, z wyjątkiem serwerów większych z 40 graczami i wzwyż. Ale to ma każdy.

 

 

Zapomniałeś o głównym minusie MW3. Dodam za ciebie

 

MW3

- Jest to MW1 albo kolejne płatne DLC

- Wciąż nie wiesz czy gra będzie miała błędy. Poprzedniki CoD nie były takie czyste

- seria CoD też nie miała perfekcyjnych hitbox'ów. może lepsze teraz od tego co w BC2 czy BF3 ale też robi problemy

Edytowane przez DustEater
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

No w sumie w becie BF3 grało mi się wyśmienicie. Kilka strzałów i gościu nie żył. Szkoda tylko, że nie nacieszyłem się tą betą jak średnio co 20 minut musiałem grę na nowo uruchamiać bo albo obraz dostał freza albo wywalało mnie do pulpitu. Jedyna co pomagało to zabić doszczętnie proces. Na necie głośno jest też z problemem aktualizacji gry bo wywala ludzi do origina i każe grę kupić, a jak na nowo wł. battlelog'a to on w tedy krzyczy by grę zainstalować jak jest zainstalowana.

 

MW3 to chciałem mieć jako pierwszego własnego CoD'a, a nie czekać aż ojciec pójdzie na fajkę i wtedy zagrać jedynie jedną mapkę. Z odbiorem BF3 mam czas do 9 listopada ale zawsze mogę przedłużyć okres czekania.

 

EDIT: Mam już dosyć zastanawiania. Jutro biorę BF3 LE. Z MW3 najwyżej poczekam i zobaczę jak gra wygląda bo tata i tak ją kupi. W najgorzszym wypadku BF3 poleży sobie na półce do póki nie wymienię części w kompie.

 

EDIT2: Ja nie rozumiem jednego. Grafe mam może słabą ale żeby na minimalnych przy 720p i 12GB RAM'u gra się cięła. Podpowiem, że ustawienia auto są ciupkę gorsze od ustawień średni

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

DustEater - akurat procek jest w miarę OK, grafika daje ciała ostro ;). Ja na E8400 @ 3.6GHz w becie grałem max na metro, i high na caspianie - 1440x900. Na 1080p pewnie pograłbym na wysokich/średnich czy coś takiego ;). Grafika HD5870 więc pewnie to ona nadrabiała (nonstop 80-100% wykorzystania).

Link to post
Share on other sites

Za MW3 przemawiaja tylko i wylacznie dwie rzeczy: ma super male wymagania sprzetowe i jest czysta mega szybka zrecznosciowa rozwalka co sprawia frajde, minusow jest jednak duzo wiecej, dla mnie osobiscie to troche robienie sobie z ludzi jaj wciskajac kolejna czesc na tak slabym i przestazalym silniku graficznym, Battlefield 3 to najlepsze multi na rynku, nie ma drugiej takiej gry dajacej tyle mozliwosci i wariantow taktycznych jak ogromnej radosci z czystej rozgrywki, bez dwoch zdan bierz B3 bo po prostu to tak jakbys porownywal forda focusa do ferrari, nie ma sie nad czym zastanawiac, pozdrawiam:)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chyba malucha do ferrari :D bo jak na focusa to za dużo w przypadku MW3. Niestety.

 

 

Deathstar: nie jest to tragiczny procesor, ale jest troszkę słaby. Ale daje rady :)

 

Darkatraz: zdecydowanie BF3. Zagraj sobie w BF3 (pirata dla testu) i MW1 (nieważne jaka wersja) i sam sobie odpowiedz na pytanie.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

BF3 grałem na koncie kumpla bo kupił oryginał. MW1 mam w domu oryginał i zabawa była na 1,5 roku. Jedyne jakich pieniędzy żałuję to kasy na Bad Company 2 (120zł) oraz na dodatek Vietnam (50 zł). Co do BF3. Dzisiaj o godzinie 9:00 zakupiłem wersję Limited Edition. Jedyne na co czekam to powrót do domu o godz. 17 i zarejestrowanie gry :D:):rotfl:

Link to post
Share on other sites

Obydwie gry mają swoje wady i zalety ;).

Aczkolwiek ja się trochę zawiodłem na BF3 biorąc pod uwagę ilość problemów związanych z tą grą.

Trzeba mieć stalowe nerwy, żeby wytrzymać te wszystkie błędy. Chociaż tak naprawdę głównym błędem jest Origin.

Ale to i tak nie zmienia faktu, że gra ma niesamowitą grafikę i realistyczne pole bitwy :D.

Tak czy siak MW3 również kupię :D.

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

Pograłem już 2,5 godziny. Zero zwiech, lagów i wywalania do pulpitu. W singla grałem na minimalnych z przycinaniem bo pirat. Teraz oryginał gra zainstalowana, a patch 500 MB również pobrany. Więc tak. Wszystko na średnie oprócz wł. MSAAx2 i rozmycia. Gra pięknie i płynnie chodzi na 1080p. Taki patch to ja rozumiem :]:D:rotfl::jupi:

Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

No na to wyglada, ze gra dostala late. Bo odpalilem battleloga zaraz po zainstalowaniu i zainstalowalem wtyczke. I wedlug bl to gra byla nie aktualna. Dalej aktualizuj, przenioslo do Origin i zaczelo ciagnac 500 MB. Sprawdzilem w singlu misje Towarzysze i wkoncu ja ukonczylem.

 

ps. Najciekawsze, ze wczesniej mialem tylko jednego pomocnika, a teraz az dwoch.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...