Skocz do zawartości

Battlefield 3 - problem z zacinaniem w multiplayerze


Recommended Posts

Witam.

Mam problem z grą na multiplayerze w battlefield 3. Otóż po jakiś 20 minutach gry gra kompletnie się zawiesza. Dzieje się tak za każdym razem. Na singplayer wszystko chodzi bez zarzutu, a na multi niestety... Na pewno nie jest to wina słabego sprzętu, bo wszystko spełnia minimalne wymagania. Po prostu gram sobie około 10-20 minut, wszystko płynnie leci bez zacinki, a nagle trach zwiecha i pozostaje tylko alt + ctrl + del. Może ktoś z was miał podobny problem i wie jak się z nim uporać.

Link to post
Share on other sites

Niestety, ale jest to dosyć powszechny problem. Dodam tylko, że u mnie po 5-10 min zaczynają się straszne freezy trwające parę sekund, co kilka sekund (i też uważam, że mój piec do najsłabszych nie należy, zalecane spełnia z lekką nawiązką)...na forum Battlefield ludzie również skarżą się na podobne problemy, także trzeba niestety czekać na patcha ze strony DICE.

Link to post
Share on other sites

Ma sporo :) U mnie na Firefox'ie jest od początku wszystko ok a u sąsiąda kilka domów dalej była tragedia narodowa jak mu sie wieszał BF3 na wszystkie sposoby na chrome (wywalanie z servow, crash przy 1 connectie etc). Co oczywiście nie znaczy że to może być przyczyna bo drugi znajomy z którym również pogrywam musiał przetaktować niżej 560Ti żeby problemy z grą sie skonczyły.

 

Morał z tej bajki jest krótki i niektórym znany - Dice wypuści "pacza" i wszyscy pogramy :D

Link to post
Share on other sites

(... )bo drugi znajomy z którym również pogrywam musiał przetaktować niżej 560Ti żeby problemy z grą się skończyły.

Możesz napisać więcej. Znam trzech właścicieli GTX 560Ti (sam mam takową), i każdemu gra się wiesza. Edytowane przez Ujemny
Link to post
Share on other sites

Dziękuję. Zainstalowałem MSI Afterburner, i dzisiaj po południu przetestuję kartę Paki GTX 560Ti Sonic. Zacznę od 850/1700/2000.

 

Edycja:

Pomogło! 2 godziny zabawy za mną, zero problemów.

Link to post
Share on other sites

Też tak miałem , teraz jest ok ale kombinowania miałem i sam już nie wiem co pomogło. Zauważyłem ze dużo zależy od serwera na jakim się gra. Czasami od razu zamyka BF chwile po tym jak wcisnę żeby wejść na serwer , a później gram 3h non stop i jest ok. Na pewno wywala mnie po paru minutach jak zaktualizuje PB więc gram na tym co zainstalowała sama gra. Źle ze gra odpala się z przeglądarki , jak widzę ikonę na pasku zadań to ja wciskam i w 99% gra działa , gdy czekam aż sama odpali jest 50/50 ze albo stanie na czarnym ekranie z ruchomym kursorem albo winda pokaże błąd z BF.

 

 

ps. tylko mutli bo single działa idealnie.

Edytowane przez RuLeR
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Na prawdę nie pamiętasz co zrobiłeś? Pomógłbyś może 20 osobom, które mają ten sam problem :D. (z 10 to już sam widziałem)

 

Podpis problemu:

Nazwa zdarzenia problemu: APPCRASH

Nazwa aplikacji: bf3.exe

Wersja aplikacji: 1.0.0.0

Sygnatura czasowa aplikacji: 4e9d3315

Nazwa modułu z błędem: bf3.exe

Wersja modułu z błędem: 1.0.0.0

Sygnatura czasowa modułu z błędem: 4e9d3315

Kod wyjątku: c0000005

Przesunięcie wyjątku: 00108160

Wersja systemu operacyjnego: 6.1.7600.2.0.0.256.1

Identyfikator ustawień regionalnych: 1045

Dodatkowe informacje 1: 0a9e

Dodatkowe informacje 2: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

Dodatkowe informacje 3: 0a9e

Dodatkowe informacje 4: 0a9e372d3b4ad19135b953a78882e789

A tutaj podpis problemu, który wyskakuje po zacięciu battlefield'a.

 

/Edit

 

Problem rozwiązany.

Wystarczy zrobić #1 na tej stronie.

http://battlelog.battlefield.com/bf3/forum/threadview/2832654347705954584/

 

Dla ułatwienia:

1. Otwieramy konsole z poziomu administratora.

2. W konsolę wpisujemy: bcdedit /set increaseuserva 3072 (z dokładnością co do literki, spacji)

3. Klikamy Enter i patrzymy czy wyskoczył nam komunikat potwierdzający.

4. Uruchamiamy komputer ponownie i gotowe.

 

(Działa to tylko na systemach 32 bity)

Edytowane przez Elektron205
Link to post
Share on other sites
Gość darkatraz

A to bylo trzeba pisac, ze masz sys. 32-bit. Bo ta komenda przypisuje danej grze (w tym przypadku BFowi) tyle ramu ile chcemy. Problem tylko jest jeden. Jak masz iles tam GB ramu to standardowo jest to szlachtane na pol, a po ten czynnosci system i programy dostaja 1GB pamieci, a gra az 3GB.

Link to post
Share on other sites

Witam.

Mam to samo a raczej miałem :)możecie spróbować zrobić to co ja, mi i bratu pomogło, zacięcia są też ale dużo mniejsze i bardzo rzadko. Podczas zacięć FPS-y drastycznie spadają potrafią chwilowo ze 100 spaść do 20-10 FPS-ów.

 

A wiec: wystarczy przestawić w windowsie pamięć wirtualną na inny dysk (oczywiście jeżeli ktoś ma 2 dyski) ja ustawiłem ręcznie -minimum 6000MB i maximum 8000MB a na dysku systemowym wyłączyć.

Dodam że też mam GTX 560ti i żadne przetaktowania nie pomogły, duża poprawa była po przejściu na 64bitowy system.

Link to post
Share on other sites

A u mnie "pomogło" wyłączenie zintegrowanej dźwiękówki w biosie(Realtek HD Audio). Pomogło w cudzysłowiu, bo co to za granie bez dźwięku... Ale przynajmniej mam wreszcie impuls żeby kupić osobną kartę ;)

 

Co do istoty problemu - znalazłem w necie info, że sterowniki Realtek'a w jakiś sposób gryzą się z Punkbusterem.

Link to post
Share on other sites

Mam podobny problem, zawiesz mi się gra i zostaje tylko RESET, tylko reset :( Mam chrome, czy zmiana przegladarki pomoże? ;>

Miałem coś podobnego i też resetowałem,ale któregoś razu poczekałem dłużej i zaczęło działać.

Czasami wywala grę do pulpitu jak neta przerwie na chwilę.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...