Skocz do zawartości

Sklepy internetowe. Opinie.


Recommended Posts

Ja od siebie polecę www.credocomp.pl

Jest to raczej świeży sklep, w każdym razie wcześniej o nim nie słyszałem. Wyhaczyłem ich jakiś czas temu na Skąpcu szukając dla brata karty graficznej - Gigabyte GTX 560 SO. Mieli ją najtaniej wtedy, z tego co zauważyłem wchodząc co jakiś czas na ich stronę i na skąpca to często mają fajne promocje na karty graficzne właśnie. Postanowiłem zaryzykować (wiadomo, nieznany sklep) i opłaciło się.

A co do przebiegu zamówienia to nie mam się do czego przyczepić - szybko odpowiadają na maila, jako że zamówiłem towar dość wcześnie rano to wysłali w ten sam dzień i nazajutrz miałem kartę u siebie.

Co ciekawe - na maila i SMS-em przysyłają powiadomienie o wysyłce i numer paczki, można sobie na bieżąco sprawdzać, co się z nią dzieje. Nie spotkałem się z tym podczas zakupów w innych sklepach.

Karta przyszła ładnie zapakowana, paragon i gwarancja - tu również nie ma się do czego przyczepić.

Jak będę coś potrzebował i będą to mieli w dobrej cenie to na pewno jeszcze sprawdzę ich usługi i dam znać, czy za każdym razem trzymają poziom. ;)

A póki co z czystym sumieniem polecam.

Link to post
Share on other sites

Kolejna firma na czarnej(?) liście to www.karen.pl. Dwa tygodnie czekania na maila, że nie mają zamówionego towaru. Tym razem planowany był odbiór osobisty, więc nie ma problemów finansowych.

 

Aktualnie czekam na paczkę z www.elektroszop.pl i złożyłem zamówienie w ProLine. Może chociaż te nie zawiodą...

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

ProLine.PL sklep jak sklep jak ma się zamiar u nich coś kupić to są mili i pomocni ale jak przychodzi do realizacji gwarancji to starają się z klienta zrobić głupa.

 

Wysłałem do nich serwisu chłodzenie na cpu zalmana bo odkryłem w nim wadę fabryczną, po kilku dniach wróciło do mnie z dopiskiem "opis naprawy: urządzenie sprawne temperatury w normie max 40 do 50". Po dokładnym obejrzeniu widać ze stopa radiatora została rozkręcona i heatpipy były doginane ręcznie.

 

Oczywiście takie załatwienie sprawy mnie nie zadowoliło więc napisałem e-maila do zalmana z opisem problemu i fotkami dziś dostałem odpowiedź.

Hi Thank you for using our product and sorry for your inconvenience. Can you tell us know where you live, we will tell you how you can get replacement product. Best Regards. Tech support/ZALMAN

Teraz nie wiem czy odsyłać na serwis ponownie z kopią e-maila od Zalmana czy załatwić to bezpośrednio z producentem

Link to post
Share on other sites

Śmiem wątpić, że szybko to nie pójdzie skoro piszą Ci maile po angielsku. Ja bym sobie załatwił sprawę ze sklepem. Amatorzy w proline siedzą. Mało brakowało, a kupiłbym tam komputer. Dobrze, że zrezygnowałem z tego sklepu.

Edytowane przez Ethreivis
Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek

A czy takie sklepy jak Camino, Reset lub Balta (tego ostatniego wgl ze słyszenia nie kojarzę) są warte uwagi. mają lapka w dobrej cenie. Może bym kupił a moze bym nie kupił. Ale czy te sklepy są warte zaufania?

Link to post
Share on other sites

W Reset kupowałem rok temu laptopa. Szybko zrealizowali zamówienie. Jedyne ale to na fakturze ram był (tzn. druga kość) jako osobna pozycja więc pewnie z realizacją gwarancji mogły by być schody (producent laptopa mógłby się ich wyprzeć i odesłać do producenta pamięci).

Poza tym z paczką dostałem kilka notek - obowiązkowa informacja o możliwości zwrotu w ciągu 10 dni, oraz informacja aby nie uruchamiać laptopa przez kilka godzin.

Link to post
Share on other sites
PROLINE --- Trzeba mieć się na baczności i żeby coś kupić u nich trzeba znać ustawę http://isap.sejm.gov...=WDU20021411176 na każdym kroku chcą wcisnąć klientowi wybrakowany towar a jak się coś zgłasza że jest niezgodne z umową to wciskają do podpisania ich przyjęcie na serwis ale na warunkach gwarancji producenta tzn że sprzętu prędko nie zobaczymy. Oszuści i nic więcej!!! Poza tym ceny zmieniają z dnia na dzień co chwila.
Link to post
Share on other sites

Cos dla "wyspiarzy" :D

 

www.scan.co.uk - duzy asortyment , bardzo szybki i dogony kurier (DPD) przesylka na nastepny dzien ,lub na wybrany przez klienta dzien .

Zakupilem mase podzespolow od Nich i zawsze byly na czas , ceny bardzo konkurencyjne . Ogolnie polecam .

Link to post
Share on other sites

SATURION - bardzo szybko skompletowane zamówienie - drugi dzień roboczy. Punkt w Poznaniu obsługują goście bez uśmiechu na twarzy ale odpowiadają na każde pytanie i starają się pomagać jak tylko mogą.

 

Balta - ceny do najniższych nie należą. Operują głównie w trójmieście. Problemów nie stwierdziłem. Jakieś 8 miesięcy temu wymieniałem chyba 4 razy kość pamięci do laptopa (bardzo oprony model) - nie robili żadnych problemów.

 

yooki.pl - na bieżąco informują, odbierają telefony. Odbiór osobisty bez żadnych problemów, miła obsługa na miejscu i fajna muza :) Dobre ceny.

 

sferis.pl - realizowałem u nich dwie gwarancje: szybko rozpatrzone i wymiana towaru na nowy. Wszystko w przeciągu 5 dni roboczych. Pochwała.

 

net-s.pl - szybko, sprawnie i tanio. Nie wiem jak serwis.

 

ram.net.pl - olewatorskie podejście do klienta, nie da się do nich dodzwonić, sprzęt po 24-48h od zamówienia nagle automagicznie drożeje o kilkanaście procent i piszą maila z pytaniem czy zgadzamy się na nowe wyższe ceny.

 

esc.pl - nie polecam. Płyta Asusa po wyjęciu z pudełka nie działa - prawdopodobnie wadliwy bios. Zaniesiona w ten sam dzień do sklepu. Przyjęcie gwarancji: "płyta nie uruchamia się" xD Na drugi dzień odbiór - szok. Idę. Pracownik: "Płyta ok". Wracam do domu - ten sam problem. Powrót do sklepu i odpowiedź: "BIOS se Pan możesz sam sflashować" Telefon do zaprzyjaźnionego prawnika, 2 minuty rozmowy, gość zniknął w czeluściach magazynu i przyniósł nową płytę. Zadziałała od razu.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...