Skocz do zawartości

Sklepy internetowe. Opinie.


Recommended Posts

Mysle ze taki watek sie przyda, aby jakos sklasyfikowac sklepy internetowe. Wypisujcie swoje dobre czy zle doswiadczenia ze sklepami.

Kowdi:

Nazwę sklepu proszę dawać w tagi [ color ] wraz z odpowiednim kolorem. Zielony ( [ color = green ] ) dla sklepów, dla których wystawiamy pozytywną opinię, oraz czerwony ( [ color = red ] ) dla tych, które źle oceniamy. Proszę również o uargumentowanie szczególnie tych negatywnych opinii.

Ponadto proszę nie offtopować ;)

 

Juz lepiej sam zaczne :)

 

terra.com.pl - bardzo dobry sklep, praktycznie wszystko maja a jak nie maja to potrafia sprowadzic. Bardzo pozytywne doswiadczenia, bardzo rzetelny i uczciwy serwis. Naprawde nic do zarzucenia nie mam. Robie tam zakupy juz bardzo dlugo, i lepszego sklepu jeszcze nie widzialem.

 

cooling.pl - dostawa, kompletowanie zamowien, inwentarz OK. Serwis? Niestety nie rzetelny, jestem nadal w toku reklamacji mojego zasilacza, ale przynajmniej sa uczciwi i na biezaco informuja o zmianach.

 

zenfist.pl - dostawa, kompletowanie zamowien wszystko GIT. Jedynie maly inwentarz. Jeszcze jest jedno male ale, wiekszosc "uzytkownikow" tego sklepu zglasza problemy z pudelkami od produktow a mianowicie - wszystkie sa w kiepskim stanie, co potwierdzam. Moj ANTEC 1200 dotarl caly, ale pudelko bylo w stanie jakby nim rzucano non stop, ale towar jak najbardziej sprawny! Widocznie maja kiepskich "magazynierow" :?:

Tak czy siak szczerze polecam.

 

esc.pl - tutaj niestety porazka. Co prawda nie moje doswiadczenie, ale mojego kolegi. Otoz skladal zestaw z m.in. GA-EX58-Extreme + i7 920 + mugen 2. Po zlozeniu plyta niestety sie skopcila a ESC odmowilo naprawy gwarancyjnej ze wzgledu na rzekome uszkodzenia mechaniczne (przy skladaniu, i spaleniu sie plyty bylem osobiscie, plyta od spodu miala nadal pare kawalkow gumy od backplata Mugena 2, ktore sie tam zostaly przy "zjaraniu" sie plyty). Czyli w skrocie 1400 PLN wyrzucone w bloto. Nie polecam.

 

 

Zapraszam do komentowania i wymieniania sie pogladami :)

 

 

EDIT: Kolor zmieniony :)

Link to post
Share on other sites

taka uwaga, zmien ten ostry zielony na niebieski np, albo na ciemniejszy zielony bo bije to po oczach i zle widac.

taka mala uwaga.

 

Rabbit.alsen - http://rabbit.alsen.pl/index.php/main/2 ... /none/none - mila obsluga i sa wyrozumiali, pol godziny rozmawialem przez telefon z nimi o dysku i zamowilem. nie zaluje a oni cierpliwi byli 8-)

Link to post
Share on other sites

ram.net.pl - dość nieprzyjemne doświadczenia, nie moje, ale mojego kuzyna

nie będę się rozpisywał na ten temat, mimo że byłem świadkiem niemalże wszystkiego, ale obsługa zachowuje się tam niepoważnie i mają klienta raczej daleko w poważaniu

towar na szczęście w bardzo dobrym stanie, w pełni sprawny, a zawartość pudełka kompletna, samo pudełko też bez widocznych uszkodzeń, ale ja i tak "wystawiam" im negatywa

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
morele.net - Zamawiałem tam już kilka razy. Zawsze dochodziło to, co należy, sprawnie i szybko. Dobry kontakt, dobry podgląd, co aktualnie się dzieje z zamówieniem. Akurat nie miałem okazji tam niczego serwisować, więc w tej kwestii się nie wypowiem ;)
Link to post
Share on other sites

Potwierdzam dobrą opinię o morele.net, kupowałem u nich procka i wszystko (tzn. kontakt, czas realizacji zamówienia, towar) było ok.

 

SOS PC też daje radę, kupiłem od gościa (przez Allegro) mobo + ram i również nie mogę na nic narzekać, towar doszedł szybko, zapakowany w oryginalne pudełka, kompletny i sprawny.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

morele.net - Laptop wujka. szybko i bez zbędnych ceregieli

agito.pl - wg mnie najlepszy sklep. Nie dość, że ceny dobre to na bieżąco można sprawdzać stan wysyłki. 2 zamówieni, zero problemów.

arest.pl - raz zamawiałem tam procesor i RAM. Także bez problemu.

Shift - zasilacz, procek, ram ,stara płyta zamawiana była tam. Wszystko było załatwione szybko i bezproblemowo.

Apollo - kilka rzeczy, w tym monitor. Odbiór w Tarnowie w salonie. Także pozytywna ocena.

kirk.pl - obecna płyta - zero problemów, szybka wysyłka.

Link to post
Share on other sites
  • 9 miesięcy temu...

DEV-COM - kupowałem dosyć dawno temu (kiedy nie miałem pojęcia kompach) kartę grafiki. Pani uprzejmie się mnie zapytała:

- pod AGP, czy PCIe?

(ja myślałem że PCIe to to samo co PCI ;) ) no to mówię obojętnie. Pani zapytała się o procesor i wszystko było jasne (PIII 600MHz = AGP). Dała mi coś (z ASUSa tyle pamiętam) i zgodziła się na w razie czego zwrot. No i byłem takim lamerem że nie dałem rady jej poprawnie zamontować i zwróciłem.

Kupowałem też pendrive'a - dałem na gwarancję i po jakimś czasie dostałem nówkę.

Kupowałem także dźwiękówkę (Audigy SE) i fajnie wszystko działa.

 

Proline - kupowałem dużo rzeczy. Ale zaniepokoił mnie długi termin rozpatrywania gwarancji - pełne 20 dni roboczych (na 21 dni możliwych). Co prawda dali mi zastępczy produkt, ale był uszkodzony :P

 

Techplanet - ceny bardzo okazyjne, tak jak liczba dostępnych produktów. Zamówienie dosyć szybko zrealizowane. Jedyny minus to brak wyszczególnionego okresu gwarancyjnego na fakturze.

 

KEMOT (KEM.PL) - okazyjnie kupiłem u nich płytę główną. Cena była dosyć mała, ale pozostałe produkty mają drogo.

 

Komputronik - gwarancja rozpatrywana nie za długo. Niby dużo towaru, ale jak się chce coś(np. GOODRAMy PRO) to nie ma. Ceny czasami okazyjne. Obsługa (CH. SCC Katowice) sprawia wrażenie praktykantów :D

 

VOBIS - obsługa nie z tej Ziemi. Sprawiają jeszcze gorsze wrażenie niż w Komputroniku. W wolnych chwilach oglądają telewizor. Kupiłem nagrywarę, która odmówiła współpracy po 2 latach (akurat po gwarancji).

Link to post
Share on other sites

Jedyny minus to brak wyszczególnionego okresu gwarancyjnego na fakturze.

Kiedyś można było dostać na osobnej kartce info o gwarancji, teraz się zasłaniają, że nie mogą takiego czegoś dawać ;)

 

Dlatego mam wydrukowaną stronę internetową z ofertą, na wszelki wypadek :D

Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...

morele.net _ zamawiałem tam kompa dla kolegi szybko,bezproblemowo

agito.pl- bo ja wiem kiedys za plytą i procem ( oraz 1 kostką pamięci ram)czekałem z półtora tygodnia, dobry sklep, ale nie zawsze przesyłka szybko dociera do kupującego

Icomp.pl_ kolega za kartą graficzna czekał również z półtora tygodnia.

Link to post
Share on other sites
ram.net - wszystko było w porządku do czasu wysyłki zestawu. Kupowałem go w październiku 2009 roku. Deklarowany przez nich przewidywany termin dostawy różnił się o prawie tydzień od prawdziwego terminu. Poza tym - ceny jak najbardziej w porządku. Z kontaktem jest już różnie.
Link to post
Share on other sites

Cooling.pl

Super kontakt, w ogóle wszystko super :)

 

Ram.net.pl

Jakby ktos nie wiedzial, to od pewnego czasu kontakt jest praktycznie niemozliwy, a wysylka strasznie opozniona. Polecam poczytanie opinii o tym sklepie i poczekanie az sie wszystko naprawi i wróci do normy, bo kiedyś było zupełnie inaczej...

 

A temat podklejam, do tego w 1. poscie dodam odpowiednie info dot. kolorków :)

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

gral.pl - ciekawe ceny na niektóre produkty, dostępność i... od jakiegoś czasu możliwość wyboru darmowej wysyłki. Za pośrednictwem paczkomatów In Post. Wystarczy za darmo stworzyć sobie konto, zamówić towar (niestety są ograniczenia gabarytowe) i odebrać samodzielnie przesyłkę we wskazanym "paczkomacie"

 

proline.pl - bogata oferta, bardzo dobry kontakt, szybkie realizacje zamówień

 

ram.net.pl - niskie ceny in plus. Cała reszta - in minus. Dla zainteresowanych obszerna krytyka w tym poście (strona 12)

Link to post
Share on other sites

amazon.co.uk - od 1 listopada darmowe przesyłki do Polski przy zakupie powyżej 25 funtów (około 120PLN).

Kupuje u nich od kilku lat. Bardzo opłaca się kupować gry i soft (oczywiście w orginalnej wersji językowej) - ceny nawet 30-40% niższe niż u naszych zdzierców w Polsce. Przesyłka standard idzie bardzo szybko, zdarzało się że 4 dni, ale z reguły tydzień.

 

Niedawno pierwszy raz mi się zdarzyło, że przesyłka nie doszła w ogóle. Czekałem i po 3 tygodniach jak nie doszła napisałem do nich maila. Po kilku minutach miałem odpowiedź, że bardzo przepraszają i że to zdarzenie nie mieści się w standardach firmy. Następnie był numer nowego zamówienia na te same produkty z ceną 0.00. Nowa przesyłka doszła po 5 dniach. Tydzien później dostałem jeszcze jakiś zwrot na karte karte kredytową kilka funtów. Do dzisiaj nie wiem za co, ale chyba w międzyczasie cena niektórych produktów się zmniejszyła i oni tę róznice mi jeszcze zwrócili - szok po prostu, u nas raczej nie do pomyślenia. Szczerze polecam ten sklep.

:)

Link to post
Share on other sites

amazon.co.uk - od 1 listopada darmowe przesyłki do Polski przy zakupie powyżej 25 funtów (około 120PLN).

Kupuje u nich od kilku lat. Bardzo opłaca się kupować gry i soft (oczywiście w orginalnej wersji językowej) - ceny nawet 30-40% niższe niż u naszych zdzierców w Polsce. Przesyłka standard idzie bardzo szybko, zdarzało się że 4 dni, ale z reguły tydzień.

 

Niedawno pierwszy raz mi się zdarzyło, że przesyłka nie doszła w ogóle. Czekałem i po 3 tygodniach jak nie doszła napisałem do nich maila. Po kilku minutach miałem odpowiedź, że bardzo przepraszają i że to zdarzenie nie mieści się w standardach firmy. Następnie był numer nowego zamówienia na te same produkty z ceną 0.00. Nowa przesyłka doszła po 5 dniach. Tydzien później dostałem jeszcze jakiś zwrot na karte karte kredytową kilka funtów. Do dzisiaj nie wiem za co, ale chyba w międzyczasie cena niektórych produktów się zmniejszyła i oni tę róznice mi jeszcze zwrócili - szok po prostu, u nas raczej nie do pomyślenia. Szczerze polecam ten sklep.

:)

 

A jak z cłem?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...