Skocz do zawartości

Recommended Posts

Ostatnio w niektórych sklepach pojawiła się karta ASUSa - Xonar DS. Poza kilkoma newsami na portalach nie ma o niej więcej info, żadnych opini a tym bardziej recenzji (no może poza in4.pl).

 

Zastanawia mnie czy warto dorzucić kilkadziesiąt złoty do chyba lepszej wersji Xonar DX :/

 

Czym poza ceną i interfejsem różnią się w ogóle ta karty :)

Link to post
Share on other sites

DS->HTPC odrobine slabszy dzwiek ale ma header HD audio, sledzia low profile

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=w ... templete=2

 

DX->Gaming lepszy dzwiek, inne(lepsze) komponenty ale wsparcie dla EAX i innych systemow dzwieku 3D do gier jest praktycznie takie samo

http://www.asus.com/product.aspx?P_ID=R ... templete=2

 

jezeli nie masz swietnych glosnikow to bierz tansza i tak bedziesz zadowolony :/

 

jezeli masz jakies super boxy to DX bedzie lepszy

Link to post
Share on other sites

Będę miał super słuchawki takie jak MJ

Już troche sie z nimi oswoiłem i faktycznie basy są mięciutkie, jedyne co je bardziej różni od poprzednich to lokalizacja dżwięku.

 

Trudno mi jest stwierdzić które są lepsze ale CAL-e są naprawde przyzwoite :?:

 

Dobrym pomysłem też jest ich wygrzanie (podesłał sevae), po kilku godzinach można już zobaczyć różnice :)

 

Zaczynam sie zastanawiać czy nie zmienić karty ;) na jakiegoś wypasionego ASUS-a :)

 

Link to post
Share on other sites

Na CAL mozliwe ze uslyszysz roznice, DS jest sporo gorszy pod wzgledem SNR i THD a na dobrych sluchawkach najszybciej idzie zauwazyc szumy i znieksztalcenia.

 

MJ

Bez porzadnego sprzetu to nie masz co tyle wydawac na karte, ale slyszalem ze dobre sluchawy juz masz ???

Link to post
Share on other sites
  • 6 miesięcy temu...

Woohaa - odkop. :)

 

Stoję teraz przed podobnym wyborem. Kupić DS'a, czy poszukać używanego, ale w miarę świeżego DX/XD. Z tego co wyczytałem na forach/portalach DX/XD jest jednak lepszy. Trochę lepsze parametry, potrafi lepiej napędzić słuchawki i złącze PCI-E (dla mnie zdecydowanie na +).

 

Jednak jest jeden feler - z tego co zauważyłem w DX'ie nie można wymieniać wzmacniaczy operacyjnych jak to jest w DS'ie. Czy to aż taka wada? Co o tym sądzicie?

Link to post
Share on other sites

Trudno powiedzieć czy to aż taka wada. Jeśli masz lub planujesz kupić dobre słuchawki to bierz DX'a ze względu na wzmacniacz. Na dobrym audio też się lepiej sprawdzi ta karta. Natomiast jeśli sprzęt grający masz na średnim poziomie lepszym wyborem będzie DS. Zaoszczędzisz trochę pieniędzy no i masz wymiennego OPAMPa.

 

PS ja na Twoim miejscu brałbym DX'a :)

Link to post
Share on other sites

..no ale te ~15-20zł już bym kiedyś uzbierał. :)

Co do słuchawek to będą to CAL'e! Jeszcze tylko muszę je odsłuchać osobiście, ale mam nadzieję że będzie to jedynie formalnością.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...