Skocz do zawartości

GTX 580 - Battlefield 3 problem ?


Recommended Posts

Cześć. :)

 

 

Moja karta graficzna to GTX 580 MSi Lightning wersja OC 830 MHz. (niepodkręcana przeze mnie).

 

Reszta sprzętu:

i5 2500K 4.5 GHz

Chieftec cft-600-14cs 600w

 

 

problem:

 

Gram w Battlefielda 3, jest duża strzelanina, wybuchy itp.i w tym czasie czasami, ale nie zawsze na pół sekundy pojawi się zielony prostokątny pasek i znika.

 

Czy to jest artefakt?? Dotyczący pamięci ??

Gdy kupiłem kartę to jej nawet nie podkręcałem.

 

Karta graficzna przy wykorzystaniu 99% rdzenia (prawie stale) i 1300mb (czasami 1500mb) pamięci temperatura wynosi około max 66C, średnie 62-63C prędkość wentylatora 45-55%

 

W żadnej grze jeszcze tego nie zauważyłem.

 

Proszę o pomoc

Edytowane przez X-SkiLL
Link to post
Share on other sites

Ja mam również gtx580 z MSi, TF2, ale gra działa normalnie, nie mam błędów. Sterowniki mam najnowsze. Spróbuj zwiększyć napięcie dla gpu do powiedzmy 1,050v za pomocą msiafterburnera. Mi taki zabieg pomógł ustabilizować kartę gdy używam dx10/11.

Link to post
Share on other sites

To jest śmieszne :/ , pobrałem FurMark 1.9.0 (najnowszy) włączyłem go o 2 w nocy a wyłączyłem o 12 rano. Karta testowana przez 10h

na ustawieniach " burn it, extreme burn, post fx " nie ma żadnych błędów temp max 65C średnia 64C

Edytowane przez X-SkiLL
Link to post
Share on other sites

Moja grafa była taka harda że Furmark 2h nic jej nie robił a filmik na youtube powodował błędy sterownika :hahaha:

Też miałem taki pasek zielony na ekranie podczas grania w betę Battlefielda 3 , choć niestety mój gtx poleciał na gwarę.

 

Może zwiększ ciut napięcie na kartę.

Ja jeszcze bawiłem się trochę DirectX oraz reinstalacją sterowników. Przetestowałem 5 wersji .

Jeśli nic nie pomoże to może warto odpalić Crysisa czy inną grę i wyszukiwać artów .

Edytowane przez Darkness
Link to post
Share on other sites

W przypadku gtx580 ocena karty to jedynie gry wymagające, miałem uszkodzona kartę poprzednio, wszystkie 3dmarki działały, gry w dx9 też, dopiero dx10 powodowało problemy.. okazało się, że prawdopodobnie pamięci były uszkodzone. Wymienili mi na TF2 wersje. Zwiększ napięcie, bo większość fabrycznie podkręconych kart ma ten problem, za duże taktowanie gpu do napięcia. Mi przeskok z 1,025 na 1,050 dał pełną stabilnośc.

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Zwiekszanie napiecia nic nie da. Pomaga to tylko, jak rdzen pracuje ze zbyt malym napieciem - a wiec albo fabrycznie jest ustawione za nisko, albo karta bylo po o/c i zaczyna sie zuzywac. Jednak objawy braku napiecia sa calkowicie inne - powoduje to zle wykonywanie kolejki rozkazow, co powoduje zawieszenie sie sterownika, a w efekcie jego wywalenie przez system i ponowne odpalenie (uzytkonik widzi jedynie komunikat "sterownik przestal dzialac, ale odzyskal sprawnosc").

Artefakty pojawiaja sie najczesciej przy uszkodzeniu kosci pamieci, jednak nie ma na rynku MemTesta przeznaczonego dla kosci VRAM, niestety. Nawet Furmark nie sprawdzi calej pamieci VRAM, dlatego jest to trudne do zdiagnozowania. Ja bym nagrywal akcje i zrobil potem filmik z zielonym artem i jako dowod dolaczyl do wymiany karty (o ile na gwarancji).

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie mam na myśli fabrycznie podkręcone karty, bo zazwyczaj jest z nimi problem, bios daje za mało prądu do taktowania i karta przy dużym obciążeniu nie jest stabilna. Skoro mój TF2 podkręcony na 800mhz miał problem, to lighting na 820mhz tym bardziej.

Link to post
Share on other sites

CoH jest mało wymagający, potrafił chodzić na 8800gt na full detalach, co dopiero gtx580. Nawet jak się grało w dx10, to gtx460/5850radek ciągnął grę ledwo się pocąc. Sam grałem na tych 3 kartach, co do metro.. nie wiem, nie grałem, ale może gra jest tak napisana i akurat nie powoduje problemów. U mnie sie Crysis2 wieszał w dx11 na full detalach, gdy zwiększyłem napięcie działa bez problemu na gtx580tf2. Wcześniej pograłem z 1h i zwis.. teraz nie. Wystarczy 1,050v. u mnie na takim napięciu działa dobrze, pytałem msi o to i potwierdzili, że karta jest bezpieczna tak działając. 1,013 to o wiele za mało dla lightinga. Zwykły referent ma napięcie koło 1,025v

Edytowane przez carroarmato
Link to post
Share on other sites

Czy to moze być wina gry?

 

Posprawdzam kilka gier wymagajacych i dam znac, jezeli w nich nie bedzie problemu to zadam pytanie?

 

Czy jest sens zmieniac karte do tej gry, jezeli w innych nie bedzie problemow

 

A jeżeli wymieniłbym karte i było by znowu to samo ? Pytałem pare osob to piszą, że np. czasami zamarznie im gra czy cos podobnego

Edytowane przez X-SkiLL
Link to post
Share on other sites

Weź nie troluj, gra tu nic nie ma do gadania, oryginalny Crysis2 mi sie wieszał na gtx580 i to była tylko i wyłącznie kwestia napięcia karty, było za niskie do taktowania fabrycznego. (referent 772, u mnie było 800mhz i brakowało, bo ktoś dał ciała w fabryce msi)

Link to post
Share on other sites

Tak jak czytam wasze posty do na bank wina gry wadliwą wersję sciągliscie najwyżej.

Kolega pisze że gra w metro2033 i nic mu nie wyskakuje a metro ma podobne wymagania co bf3 jak się nie myle.

To powinien też ten zielony pasek wyskakiwac ale nie wyskakuje.

Więc to raczej nie jest złe napięcie na karcie graficznej

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...