Skocz do zawartości

Problem z płytą Asrock 970Extreme4


Recommended Posts

Witam,

 

Wczoraj zakupiłem nową płytę Asrock 970Extreme4, kości RAM 2x4GB GEIL Enhaced Corsa, zasilacz OCZ 550 Fatality. Ze starego zestawu (który działał do wczoraj) wziąłem kartę Graficzną Sapphire Radeon

5670.

 

 

 

Po zamontowaniu całego zestawu do nowej obudowy na wyświetlaczu na płycie główniej pojawia się symbol "d6" co oznacza wg instrukcji "No Console Output Devices are found".

 

 

Po przeszukaniu kilku zagranicznych for nie znalazłem żadnego sensownego rozwiązania. Ogólnie wygląda jakby był to problem związany z kartą graficzną. Monitor nie włącza się wcale przez co nie mogę też niczego zmienić w biosie. Co dziwne kilka razy na kilkadziesiąt prób włączenia komputera pojawiło się Logo ASROCK a na wyświetlaczu na płycie nie było żadnego błędu. Jednak komputer zatrzymywał się na wyborze systemu (zapewne dlatego że dysk również został przełożony ze starego komputera).

 

Próbowałem zmienić slot PCIE na drugi to samo... Kilkukrotnie restartowałem CMOS poprzez przycisk na tylnym panelu płyty.

 

Niestety nie posiadam innej karty aby podłączyć i zobaczyć czy ją wykryje. Dzisiaj spróbuje jeszcze wyciągnąć baterie z płyty i wciągnąć wszystke części z obudowy i podłączyć na stole.

 

 

Będę wdzięczny za jakiekolwiek sugestie.

Link to post
Share on other sites

Na podanej liście nie ma moich pamięci, nie wiem jak z jej aktualizacją. Pamięci chyba pojawiły się na rynku po wyjściu płyty. Czy to w takim razie może być wina ramu ? Hmmm

 

Co do karty, nie mam na razie jak jej sprawdzić, w domu posiadam tylko jeszcze starą płytę główną (ewentualnie płytę z procesorem bo jest kompatybilna z Phenomem) i zasilacz więc raczej nic nie podziałam.

 

Jeszcze zapomniałem dodać iż po wyjęciu karty graficznej pojawia się błąd o tym samym numerze czyli "d6".

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

ja mam ten problem na 870EXTREME3 r2.0 -ale tylko po podłączeniu drugiego monitora znaczy jak komputer jest podłączony do dwóch

i też nie mam pojęcia o co kaman

Edytowane przez berger6630
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...