Skocz do zawartości

Czy warto wymienic obudowe CoolerMaster 690 na Fractal Design Define R3 ?


Recommended Posts

Witam

 

Komputer użytkowany w domu ;) do filmów ;w internetu czasami coś zagram

 

Bebechy do przeniesienia

 

Proc- Core 2 Duo E8400 3.0 GHz s775, + Cooler Noctua NH-U12P SE2

Mobo- Asus P5Q,

Pamięć- 2X2GB Kingston 4GB (2x2GB) DDR2 1066MHz,

w nowy roku SSD Crucial 128GB

HDD 2 x 500GB Seagate 7200.12 SATA II 7200rpm,

HDD 2 x 1 TB Seagate 7200.12 SATA II 7200rpm

Grafa- Asus EN210 Silent GeForce210 512M Silent

Zasilacz- Enermax Pro82+ 625W PSU

plus 2 wentyle noctua NF-S12

do tego zestawu dokupił bym dwa nowe 140mm NF-P14

 

I mam pytanie czy warto zmienić obudowę CoolerMaster 690 na Fractal Design Define R3 ?

Link to post
Share on other sites

I mam pytanie czy warto zmienić obudowę CoolerMaster 690 na Fractal Design Define R3 ?

imo nie warto, R3 jest faktycznie udaną konstrukcją, niemniej CM690 też jest takową obie mają swoje zalety i wady przy czym należy pamiętać, że obie to ta sama półka, także nie należy się spodziewać nie wiadomo czego

no chyba, że przeważają walory estetyczne to wiadomo de gustibus...

Link to post
Share on other sites

imo nie warto, R3 jest faktycznie udaną konstrukcją, niemniej CM690 też jest takową obie mają swoje zalety i wady przy czym należy pamiętać, że obie to ta sama półka, także nie należy się spodziewać nie wiadomo czego no chyba, że przeważają walory estetyczne to wiadomo de gustibus...

To w takim razie może chociaż fractal będzie cichszy od CM ? w takie samej konfiguracji ?

Link to post
Share on other sites

Zrobiłem taką zamianę (CM 690 II Adv na Fractala R2) i do dzisiaj żałuję. Stanowczo NIE WARTO. Fractal jest gorzej wykonaną obudową. Słabej jakości materiały. Cichszy też nie jest. Na dodatek ten bubel prawie usmażył mi komputer: http://forum.pclab.pl/topic/729693-Jak-to-Fractal-R2-prawie-za%C5%82atwi%C5%82-mi-kompa/page__p__9758936__fromsearch__1entry9758936

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Zrobiłem taką zamianę (CM 690 II Adv na Fractala R2) i do dzisiaj żałuję. Stanowczo NIE WARTO. Fractal jest gorzej wykonaną obudową. Słabej jakości materiały. Cichszy też nie jest. Na dodatek ten bubel prawie usmażył mi komputer: http://forum.pclab.p...1

Po pierwsze to oczywiście, że Fractal Design Define R2/R3 jest nr 1 wśród fabrycznie wyciszonych obudów (i potwierdził to niejeden test i mnóstwo użytkowników) więc naprawdę trzeba albo być głuchym, żeby takie bzdury w kółko powtarzać (i za każdym razem muszę Cię tutaj "prostować") albo trzeba mieć uraz do firmy za to, że trafiła się jakaś wadliwa sztuka obudowy ze starszej serii (teraz jest seria R3 a tam maty są lżejsze więc dlaczego cały podkreślasz problem skoro masz R2?). Nie wspomnę już o fakcie, że zwykle Ci, którzy z Fractala są niezadowoleni woleli raczej pożalić się na forach niż skorzystać z supportu Fractal Design do którego miał prawo każdy jeśli tylko sprawę zgłosił...No ale wiadomo, na forum zawsze to łatwiej podkreślić swój problem niż go załatwić tak jak trzeba...
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to oczywiście, że Fractal Design Define R2/R3 jest nr 1 wśród fabrycznie wyciszonych obudów (i potwierdził to niejeden test i mnóstwo użytkowników) więc naprawdę trzeba albo być głuchym, żeby takie bzdury w kółko powtarzać (i za każdym razem muszę Cię tutaj "prostować") albo trzeba mieć uraz do firmy za to, że trafiła się jakaś wadliwa sztuka obudowy ze starszej serii (teraz jest seria R3 a tam maty są lżejsze więc dlaczego cały podkreślasz problem skoro masz R2?). Nie wspomnę już o fakcie, że zwykle Ci, którzy z Fractala są niezadowoleni woleli raczej pożalić się na forach niż skorzystać z supportu Fractal Design do którego miał prawo każdy jeśli tylko sprawę zgłosił...No ale wiadomo, na forum zawsze to łatwiej podkreślić swój problem niż go załatwić tak jak trzeba...

Albo być pracownikiem polskiego dystrybutora i co za tym idzie robić bardzo wiarygodne testy. Jakoś ja, theredguy i kilku innych mamy odmienne zdanie na temat tej obudowy. Fractal to szmelc. Za darmo bym tego nie wziął.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

ty, thredguy i paru innych jesteście niezadowoleni, ok wasze prawo, jest jednak spora grupa posiadaczy, które w cale nie odbierają tej budy źle, jak to wyjaśnisz? nazwiesz noobami, którzy nie widzą, że kupili najgorszy szmelc na rynku?

 

nie powiem, żeby FD robił coś ekstra, jak porównam jakość wykonania i jakość materiałów ze swoim GS1000SE to wypada blado, ale przy nim równie blado wypada praktycznie każda buda z tej pułki, natomiast jak porównam działanie filtrów i wytłumienia to niestety R2 rozkłada większość na łopatki czy chcesz tego czy nie

Link to post
Share on other sites

ty, thredguy i paru innych jesteście niezadowoleni, ok wasze prawo, jest jednak spora grupa posiadaczy, które w cale nie odbierają tej budy źle, jak to wyjaśnisz? nazwiesz noobami, którzy nie widzą, że kupili najgorszy szmelc na rynku?

Zapytam, jaką obudowę mieli poprzednio. Coś mi się wydaje, że z Fractala mogą być zadowoleni tylko użytkownicy iboxów za 70 zł.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Widze ze jest parę głosów przeciwko ale dla R2 nie R3 to już trochę lepsza jakość ;)

 

Dla mnie pewnie będzie lepiej bo od razu z zasilacza cała ta wiązkę kabli wyśle pod spód płyty głównej ,a w CM trochę ciężko to zrobić większość jest wewnątrz z zresztą zrobię fote to zobaczycie

 

http://img821.imageshack.us/img821/3092/p1130676.th.jpg

http://img511.imageshack.us/img511/225/p1130675.th.jpg

 

próbowałem pościć zasilanie do płyty głównej po spodem ale kabel za krótki trzeba przedłużkę kupić i dwa wtedy ciężko zamknąć boczne drzwi

http://img231.imageshack.us/img231/851/p1130674o.th.jpg

Edytowane przez piotr19772
Link to post
Share on other sites

nie bój się R3, Saiya-jin tak zawsze, musi chyba wyładować swoją frustrację, że dostał uwalone R2 i nie reklamował,

 

natomiast co do samej zmiany z CM690 na R3 to jak pisałem można dla kaprysu (czy konieczności wyciszenia kompa), ale żeby tak bez powodu to nie koniecznie, natomiast jakbyś chciał coś faktycznie lepszego to trzeba by podwoić budżet na korsarza, zalman'a lub silverstone'a

Link to post
Share on other sites

nie bój się R3, Saiya-jin tak zawsze, musi chyba wyładować swoją frustrację, że dostał uwalone R2 i nie reklamował, natomiast co do samej zmiany z CM690 na R3 to jak pisałem można dla kaprysu (czy konieczności wyciszenia kompa), ale żeby tak bez powodu to nie koniecznie, natomiast jakbyś chciał coś faktycznie lepszego to trzeba by podwoić budżet na korsarza, zalman'a lub silverstone'a

NIe traktuje tego jako wylewanie zalów ale jednak R3 ma sie chyba nijak do R2 :co:

ale zawsze warto posłuchać kogoś kto ma odmienne zdanie na ten temat ;)

 

Ale nie boje sie zakupu, za jakiś czas , ale zawsze może coś innego da sie wybrać albo zostanie ten model :co:

Link to post
Share on other sites

Albo być pracownikiem polskiego dystrybutora i co za tym idzie robić bardzo wiarygodne testy. Jakoś ja, theredguy i kilku innych mamy odmienne zdanie na temat tej obudowy. Fractal to szmelc. Za darmo bym tego nie wziął.

Ile razy Cię prosiłem żebyś wykazał, jakiekolwiek błędy w metodologii lub założeniach? Ile razy ja przytaczałem argumenty a Ty tylko się zasłaniałeś dystrybucją? Ile razy Ty tylko potrafiłeś bezczelnie "nabluzgać" ale nie potrafiłeś znaleźć żadnego argumentu? Ile razy opowiadałeś o wadliwej obudowie a ile razy wspomniałeś czy to w ogóle oficjalnie zgłaszałeś? Dalej będziesz się czymś zasłaniał? Bo wierz mi, ja nigdy nie mam nic do ukrycia i zawsze wszystko piszę obiektywnie czy Ci się to podoba czy nie (gdyby nie to to nie pisałbym nigdy na łamach np. Egiełdy czy też nVision) ale jeśli raz zarzucisz coś komuś, to następnym razem znajdź argumenty...

 

nie bój się R3, Saiya-jin tak zawsze, musi chyba wyładować swoją frustrację, że dostał uwalone R2 i nie reklamował, natomiast co do samej zmiany z CM690 na R3 to jak pisałem można dla kaprysu (czy konieczności wyciszenia kompa), ale żeby tak bez powodu to nie koniecznie, natomiast jakbyś chciał coś faktycznie lepszego to trzeba by podwoić budżet na korsarza, zalman'a lub silverstone'a

Owszem, ten użytkownik dostał wadliwa obudowę i nic z tym nie zrobił tylko wolał pożalić się na forum bo tak łatwiej i bez komplikacji a przy okazji pokaże się jako osoba, która ma odmienne zdanie. Dlaczego nie skorzystał on z RMA i nie załatwił sprawy tak jak się załatwia reklamacje wadliwej karty graficznej czy zasilacza? To jest właściwe pytanie i zapewne użytkownik ten nigdy nie wyjaśni swoich pobudek. Nic już teraz nie zmieni jego nastawienia do Fractal Design ale nie pozwolę, żeby tak bezczelnie szerzył bzdury...

 

@ piotr19772

Śmiało możesz brać Define R3. Ja sam w domu prywatnie od jakiegoś roku używam poprzedniego modelu (Define R2) i wiem, ze jeśli ktoś chce stworzyć super-wyciszony komputer to tylko w tej obudowie bo żadna inna nie jest tak wytłumiona :)

Link to post
Share on other sites

W takim razie z twojej strony jaka byś obudowę polecał ? Zostawić co jest czy zmienić ?

Przede wszystkim pomacaj te obudowy przed zakupem. W internecie na zdjęciach wszystko wygląda pięknie. Na żywo - niekoniecznie. Testom też chyba do końca wierzyć nie można - dostają selekty, a być może są sponsorowane.

 

Obczaj sobie CM 690 II Adv, CM 920, 922, Zalmana GS1000 (o ile jeszcze gdzieś znajdziesz), MS1000. Ewentualnie zostaw, co masz. Jak chcesz kompa wyciszyć, to kup kontroler obrotów i jakieś wolnoobrotowe wentylatory (żeby na maksa kręciły się np. 800 rpm - po regulacji będzie z 400-500, a to powinno być już bardzo ciche).

 

 

@up, wielokrotnie wyjawiałem swoje pobudki, ale pamięć za krótka - może przy "testowaniu" też tak masz (czy raczej wciskaniu wszędzie fractala i silentium pc). Na dodatek nie wiem, co ma metodologia, do tego, że każdy nieuczciwy tester może sobie wpisać wyniki, jakie mu się podobają - niezależnie od tego, co napisał w rozdziale pt. Procedura testowa.

Edytowane przez Saiya-jin
Link to post
Share on other sites

Zgodzę się z Saiya-jin wszędzie wciskasz te bublowate (nie bójmy się tego słowa) fractale i silientiumy których recenzentem sam Jesteś. Faktycznie na zdjęciach wyglądają fajnie i funkcjonalnie ale tak jak Saiya-jin napisał pomacajcie sobie te obudowy toć to totalny ścierw fakt dal kogoś kto się z iboxa albo noname przesiada to może być cud techniki ale fakty są takie, że to słabe obudowy a nie wiem czemu wychwalane w niebiosa przez niektórych. Już na pewno z cooler mastera się nie przesiadaj na fractala bo bd żałował. Miałem styczność i z fractalem i z silientiumem (znajomy ma sklep komputerowy) więc nie pisze opowieści z księżyca. Nie chce też chwalić jakiejś marki sam mam anteca 1200 i przyznaje buda ma wady (uciążliwe wyjmowanie filtrów wymagające wykręcenie 12 śrubek) no ale nie wprowadzajmy ludzi w błąd fractal to szrot i do CM nie ma co startować.

Link to post
Share on other sites

Czyli za i przeciw okej ;)

Zadam jeszcze jedno pytanie chodzi o kurz jak go ograniczyć w mojej obudowie

kupić to

magnetyczny filtr :co:

http://www.quietpc.com/gb-en-gbp/products/casefanaccessories/qpc-filters

 

bo wnętrze i wentyle tak wyglądają po 2-4 miechach pracy

http://img444.imageshack.us/img444/7491/p1130677.jpg

Edytowane przez piotr19772
Link to post
Share on other sites

CM 690 II Adv też ma pewne wady (dziwny otwór backplate - nie pasuje ani pod 1156, ani pod AM3; filtr pod zasilaczem wewnątrz obudowy, a nie na zewnątrz), ale mimo wszystko jest lepiej wykonany. Nawet wentyle ma lepsze w standardzie.

 

Filtry też do końca nie chronią przed kurzem. Trzeba je często odkurzać, jeśli chcesz mieć mało kurzu wewnątrz.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...