Skocz do zawartości

Czy warto wymienic obudowe CoolerMaster 690 na Fractal Design Define R3 ?


Recommended Posts

Widze ze nie tylko ty sie naciąłeś na R2 bo i w necie tez znalazłem kilka nieciekawych opinii wiec jest jedna rada albo gwarancja albo wymiana na taka obudowę jaka ci sie w tej chwili podoba i oczywiście na jaka nas stać myślę ze się nie obrazisz a ta moja wypowiedz ;)

Mnie się bardzo podoba Silverstone FT02, ale szkoda mi na nią kasy. Poza tym musiałbym sprzedać R2, a w przeciwieństwie do Fractala raczej nie mógłbym tego zrobić z czystym sumieniem.

Link to post
Share on other sites

Mnie się bardzo podoba Silverstone FT02, ale szkoda mi na nią kasy. Poza tym musiałbym sprzedać R2, a w przeciwieństwie do Fractala raczej nie mógłbym tego zrobić z czystym sumieniem.

Całkiem ciekawa ale układ na prawa stronę mi nie odpowiada ponieważ kompa mam od zawsze po prawej ręce ;)

Link to post
Share on other sites

Fractal: - słabe, miękkie śrubki

Przepraszam bardzo ale jak to niby stwierdziłeś? Niszczyłeś je imadłem czy też waliłeś młotkiem 10kg? Mi do tej pory służą te z Define R2.

 

 

- nędzne wentylatory (głośne na maksa, niewydajne na minimum)

One to są głośne ale Cooler Master, które mają słabsze łożysko to już były pewnie ciche? Ciekawy zbieg okoliczności...

 

 

- słabe malowanie - odklejające się maty - śmierdzący klej do mat

Co przez ro rozumiesz? Lakier sam z siebie odpadał czy dopiero po tym jak obudowa przestała Ci się podobać? W miejscu wewnętrznej strony panelu bocznego każda obudowa prędzej czy później się porysuje więc o co chodzi?

 

 

- podatna na zarysowania

Sprawdzałeś cyrklem czy dłutem?

 

 

- palcuje się - brak instrukcji

W Define R2 był faktycznie lakier na którym mogły zostawać ślady odcisków palców. Tylko, że z drugiej strony można to przecież swobodnie wyczyścić a poza tym sama obudowa nie jest przecież od palcowania...

 

 

- cienka blacha

Blacha 0,75 + maty = bardzo mocny szkielet obudowy. Siadałem na niej nieraz więc wiem z praktyki.

 

 

- mało miejsca za tacką płyty głównej

Standardowe 15 mm. Dla niektórych może to być mało. Całe szczęście już w Arc Midi Tower i Define XL jest ponad 20 mm.

 

 

- brak odpowiednich uchwytów-otworów na opaski zaciskowe (albo inaczej: są, ale otwór jest tak mały, że żadna opaska tamtędy nie przejdzie)

Niektórym faktycznie może to przeszkadzać jeśli pierwszy raz składają komputer.

 

 

- wypadające zaślepki przy otworach na kable

Owszem, też to zauważyłem w praktyce i dlatego dałem to jako wadę w swojej rzekomo nieobiektywnej recenzji...

 

 

- tak samo głośna jak obudowy "otwarte" (co nie byłoby wadą, gdyby nie kłamliwy marketing)

Bzdura, którą będziesz szerzyć chyba tak długo dopóki Cooler Master nie zrobi w końcu porządnej fabrycznie wyciszonej obudowy? Zawiść do marki, że jej wyciszenie obudów jest lepsze? Rozumiem w takim razie, że ściany dźwiękoszczelne stawiane wzdłuż tras szybkiego ruchu to też taki tam tylko marketing? Skończ się ośmieszać...

 

 

- konieczność wyrywania blaszki z zatoki 5,25''

Chodzi Ci o to, że tak trudno to było zrobić? Bo blaszka blaszką ale zaślepka 5.25" i tak owo wyrwanie może zasłonić...

 

 

- brak miejsca na gałkowy regulator obrotów - tylko 2 zatoki 5,25.

Jak w większości obudów z klapką. A może przyznasz jej jeszcze minusa za to nie wejdzie do niej Thermalright Archon albo potrójna chłodnica?

 

 

Acha. I może jeszcze mi powiesz, że wewnętrzna część klapki jest filtrem? LOlololo. Co za żałosna próba manipulacji ludźmi, którzy tej budy na oczy nie widzieli. Dyskusja z tobą nie ma żadnego sensu. Jakim cudem ta gąbka ma być filtrem, skoro powietrze zasysane jest z boku, a ta gąbka jest z przodu? Powiedz mi, geniuszu. Na moje, to ona jest tam celem tłumienie dźwięków, ale może mnie oświecisz.

Poczytaj dokładnie ze zrozumieniem co pisałem i gdzie bo widzę sam się już gubisz w swoich "zarzutach". Po pierwsze nigdzie nie pisałem, że Define R2/R3 ma z przodu filtr przeciwkurzowy w postaci gęstej gąbki tylko Arc Midi Tower. O Define R2/R3 pisałem, że ma gąbkę po wewnętrznej stronie klapki (i możesz sobie pisać ile chcesz ale klapka z gąbką bardzo dobrze wycisza i potwierdzają to liczne testy i użytkownicy).

 

 

To albo niech wszystkim wymienią na R3, albo... mają czarny PR. Nie mówiąc już o tym, że przez odklejające się maty mógł mi się sprzęt zepsuć. Spadła mata z topu, zrobiła jakieś zwarcie, bo regulator przestał działać i nagle się orientuję, że mam 100 stopni na procku. -__- Że o karcie dźwiękowej nie wspomnę (zaraz pod coolerem cpu). Dotknąć się jej nie dało. Wyciągam wnioski na podstawie produktu, z jakim miałem do czynienia. Jeśli wypuścili coś takiego, to wątpię, żeby byli w stanie zrobić klatkę dla niedźwiedzia bez problemu, a co dopiero kolejną obudowę.

A ja po raz kolejny pytam: zgłosiłeś oficjalną reklamację? Nie? Więc przestań psioczyć* bo do reklamacji miał prawo każdy i każdy kto zgłosił dostawał albo nową obudowę albo nowe maty. Tobie się nawet nie chciało zgłosić reklamacji więc zamilcz lepiej bo tylko bez sensu się tak produkujesz i ciągle się ośmieszasz (no chyba, ze taki jest Twój cel).

 

Poza tym musiałbym sprzedać R2, a w przeciwieństwie do Fractala raczej nie mógłbym tego zrobić z czystym sumieniem.

Zabawne ale na Allegro swojego czasu bez problemu zeszło kilka "wadliwych" Define R2 i jakoś nikt nie marudził a nabywcy byli bardzo zadowoleni.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...