Skocz do zawartości

Komp do gier 4000 zł z monitorem


Recommended Posts

Witam Kolegów,

 

Jako, że nadszedł czas zakupu nowego sprzętu, a nie znam się na tym wogóle, bardzo proszę o pomoc w doborze odpowiedniego zestawu. Przeczytałem wiele wątków forum i na ich podstawie oraz moich oczekiwań stworzyłem coś co być może zadziała, ale z pewnością optymalne nie jest. Wszytkie ceny ze sklepu esc.pl. Sklep może być dowolny, jednak muszą to złożyć w całość.

 

Komputer przeznaczony do gier, oglądania filmów wieczorem i przesyłania obrazu na większy TV (plazma). w drugim pokoju (odległość przez ścianę ok 1 metr) Jako, że komputer będzie stał w sypialni, powinien być cichy. A i może ważne - nie będę podkręcał.

 

Być może uda się urwać z poniższego zestawu parę złotych przy zachowniu wydajności w grach. Być może uda się urwać sporo przy niewielkim spadku wydajności.

 

Procesor: Intel Core i5-2500 /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/ - 779 zł

 

Płyta główna:AsRock P67 PRO3 SE /intel P67/ - 390 zł

- ważne dla mnie w tej płycie: USB 3.0

 

Pamięć RAM: Corsair 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 XMS3 - 169 zł

 

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 - 249 zł

- na poczatek, później mogę dokupić drugi

 

Karta graficzna: Gainward GeForce GTX 560 Ti Phantom 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI - 1059 zł

- ważne dla mnie wyjście HDMI aby przesłać obraz do TV

 

Nagrywarka DVD: LG GH22NS70 SATA (black) - 90 zł

 

Obudowa: Aerocool VS-4 (bez zasilacza) - 169 zł

- komp bedzie stał na podłoddze, zatem było by fajnie jakby wyjścia USB były "na dachu" obudowy, ale z drugiej strony nie na tyle aby dokładać kolejne 100 zł. Obudowa bez bajerów, ale dobrze by było żeby odpowiednio chłodna i z filtrami.

 

Zasilacz: Chieftec GPA-500S S8 500W iArena - 169 zł

 

Monitor: Samsung P2470HD (2ms, DVI, HDMI, Tuner TV) - 999 zł

Razem - 4073 zł

Link to post
Share on other sites

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX 830 zł

 

Płyta główna: AsRock P67 PRO3 SE /intel P67

 

Pamięć RAM; OCZ 4GB (2x2GB) 1600MHz CL7 Titanium Low Voltage 249 zł

 

Dysk twardy: Samsung 500GB 7200rpm 16MB cache SATA-II F3 249 zł

 

Karta graficzna: MSI GeForce GTX 560 Ti Hawk 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI 999 zł

 

Obudowa: Cooler Master Elite 430 (black)179 zł

 

Zasilacz: Corsair 800W [CMPSU-800GEU] Gaming Series420 zł

 

Monitor: Benq G2420HDBL (16:9, 5ms, DVI, LED)720 zł

Edytowane przez Corshi
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

O matko po co pchac te 560!!! kupuj ratka 6950 i szybszy dysk twardy. Bd Ok jeśli zrezygnujesz z tego monitora i wybierzesz coś z LG który by posiadał HDMI

Karta jest tańsza od geforca wtedy dokupujesz zamiast 4GB bierzesz, 8GB

Monitor znajdziesz za 700zł

Co do obudowy to polecam Aerocool PGS STRIKE-X czarna i czytaj uważnie ma wejścia u góry jakie chciałeś

Edytowane przez xnn123
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Procesor:

Intel Core i5-2400 /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/

720 zł

 

Płyta główna:

AsRock P67 PRO3 B3 /intel P67/

415 zł

 

Pamięć RAM:

A-Data 4GB (2x2GB) 1600MHz CL9 Gaming

130 zł

 

Wentylator:

SilentiumPC Spartan HE923

79 zł

 

Dysk twardy:

Seagate 500GB 7200rpm 16MB cache SATA600 Barracuda 7200.12

249 zł

 

Karta graficzna:

Sapphire Radeon HD6950 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/2xDP

949 zł

 

Nagrywarka DVD:

LG GH22NS70 SATA (black)

90 zł

 

Obudowa:

Cooler Master Elite 370 (Black)

179 zł

 

Zasilacz:

OCZ ZS 550W 80+ 135mm

249 zł

 

Monitor:

LG IPS226V-PN (IPS , 16:9, 5ms, DVI, HDMI, LED)

659 zł

Razem 3719 zł

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dzięki za wszytkie zestawy i modyfikacje.

 

Trochę czasu spędziłem aby przeanalizować różnice między zestawami i doszedłem do następujacych wniosków. Poprawcie mnie jesli się mylę (tak jak pisałem temat dla mnie obcy):

 

Corshi - 4167 zł - zestaw 100 zł droższy od mojego, wydajność taka sama, OC w przyszłości

 

Simon024 - 3700 zł - zestaw 500 zł tańszy od zestawu Corshiego, wydajność trochę słabsza (procesor), ale cichszy, bez OC

 

gogoartur - 3900 zł - zestaw droższy od Simona024, wydajność trochę słabsza (karta graficzna), bez OC

 

wujashek - 4201 zł - zestaw podobny do propozycji Corshiego, ale cichszy, wydajniejszy (2 karty graficzne), w przyszłości OC

 

xnn123 - 4155 zł - zestaw podobny do propozycji Corshiego, ale cichszy, wydajniejszy (2 karty graficzne), bez OC

 

Dajcie znać czy właśnie tak to mogę "czytać" jak napisałem, czy też są to kompletne bzdury, to mi pozwoli na podjęcie świadomej decyzji z co wybieram (kasa, wydajność, możliwości OC).

 

I jeszcze pytania bardziej szczególowe

 

- Rozumiem, że zastosowanie dwóch mniej wydajnych kart (ATI HD 6850 x 2) jest lepszym rozwiązaniem niż pojedynczy Rad HD6950 (choć trochę droższym), ale czy nie lepiej kupić jedną kartę za tą samą cenę co ATI HD 6850 x 2 ?

 

- Proponujecie różne pamięci, cena od 105 zł (wujashek) do 250 zł (Corshi), czy to oznacza, że są one porównywalne wydajnościowo mimo takiej różnicy w cenie ? Wiadomo, że wolę zapłacić mniej jak mogę, a zmiany wydajności +-2%/5% pwnie nawet nie zauważę

 

- padła propozycja 8 GB ram (xnn123) - ma to znaczenie w grach/filmach ? Na forum czytałem, że 4 GB w zupełności wystarcza do grania.

 

- co myślicie o tych obudowach (mają wyjścia od góry):

http://www.camino.pl...,twr,42899.html

http://www.camino.pl...,twr,51109.html

http://www.camino.pl...,twr,51101.html

http://www.camino.pl...,twr,51102.html

 

z góry dzięki za wszytkie uwagi :)

Link to post
Share on other sites

pamieci ma byc odpowiednia ilosc, ma dzialac i ma byc tania, oraz w niektorych przypadkach pozwalac na oc (u Ciebie tego nie potrzebujemy).

2 tansze karty bardziej sie oplaca niz jedna drozsza i wydajniejsza. Ta sama kasa a wydajnosc wyzsza.

 

mi sie mniej podobaja niz SPC, ale to kwestia gustu.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hej, zatem tak..

Zestaw oparłem na Waszych propozycjach i wygląda następująco:

 

Procesor: Intel Core i5-2500K /3.3GHz, 6MB, LGA 1155, BOX - 830 zł

Płyta główna: Płyta Socket LGA1155 MSI P67A-G45 (B3) - 432 zł

Pamięć RAM; DIMM PC-1333 DDR3 4GB Kingston KHX1333C9D3B1K2/4G HyperX Blue version - 99 zł

Dysk twardy: HDD Serial ATA 300 500 GB Samsung HD502HJ - 369 zł

Karta graficzna: ATI Radeon HD 6950 2GB HDMI&DVI DisplayPort Sapphire -1012 zł

Obudowa: ????

Zasilacz: Zasilacz ATX 575W Thermaltake Toughpower XT new Bronze Modular - 288 zł

Monitor: LCD 24" BenQ G2420HD - 625 zł

Wentylator: CPU SilentiumPC Spartan HE923 Socket 775; 1156; 1366 - 62 zł

Napęd: DVD R/RW LG GH24LS70 Serial ATA LightScribe Black BOX - 85 zł

Razem: 4002 zł

 

Powyższe brałem z różnych Waszych propozycji i biorąc pod uwagę dostepność w sklepie internetowym.

 

Kilka uwag, dlaczego tak a nie inaczej - może cos jeszcze podpowiecie:

 

1. Pamięć: na razie zostawiam 4GB, rozbuduje do 8 w przyszłości jak bedzie taka konieczność

2. Procesor: skoro zdecydowałem się na "taką" płytę główną (OC Genie II: automatyczny overclocking w 1 sek), to procesor wziąłem "K"

3. Karta graficzna: skoro 2 karty są bardziej wydajne, niż jedna, to w tej chwili chciałbym kupić jedną mocniejszą, a za jakiś czas dokupić drugą. W razie "rewolucji" w kartach ta skończy w starym kompie, a dokupię dwie nowe.

 

Kwestie dla mnie niejasne (no w każdym razie te wiem, że są niejasne):

 

1. Czy zasilacz jest wystarczający skoro docelowo będą 2 x ATI Radeon HD 6950, a nie 2 x 6850 i czy ta zmiana ma sens ?

2. Obudowa.. pomijam wygląd, ale doczytałem się, że ta płyta główna obsługuje USB 3.0, zatem jak rozumiem potrzebuję obudowy z takim wyjściem. Dysk zewnętrzny też mam 3.0 i nie chcialbym go łączyć z tyłu kompa skoro mogę na panelu przednim/górnym.

Możecie coś podpowiedzieć ?

3. Jak się teraz doczytałem, zaraz wchodzą nowe procesory Intela i karty graficzne z serii 7000. Co radzicie kupować sprzęt teraz czy się wstrzymać miesiąc ?

 

Z góry dzięki za poświęcony czas.

Link to post
Share on other sites

2. Obudowa.. pomijam wygląd, ale doczytałem się, że ta płyta główna obsługuje USB 3.0, zatem jak rozumiem potrzebuję obudowy z takim wyjściem. Dysk zewnętrzny też mam 3.0 i nie chcialbym go łączyć z tyłu kompa skoro mogę na panelu przednim/górnym. Możecie coś podpowiedzieć ?

Jeśli starczy budżetu, to Fractal Design Arc Midi Tower lub jak możesz to poczekaj na SilentiumPC Regnum L50 Pure Black ;)
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jeżeli w przyszłości miałbyś zamiar wsadzić chłodzenie wodne to polecam ci AeroCool X-predator. Na starcie masz wentyl z przodu i u góry po 230mm. Odsyłam do odpowiedniej strony www.benchmark.pl/aktualnosci/Obudowa_XPredator_w_kolorach_benchmark.pl-31659.html

Edytowane przez darkatraz
Link to post
Share on other sites

Jeżeli w przyszłości miałbyś zamiar wsadzić chłodzenie wodne to polecam ci AeroCool X-predator. Na starcie masz wentyl z przodu i u góry po 230mm. Odsyłam do odpowiedniej strony www.benchmark.pl/aktualnosci/Obudowa_XPredator_w_kolorach_benchmark.pl-31659.html

Akurat tego typu wentylatory niespecjalnie się sprawdzają przy chłodzeniu wodnym bo tam są przeznaczane przede wszystkim wentylatory 120 lub 140 mm. Poza tym w Arcu Midi Tower na górze obudowy zmieści się bez problemu tak gruba chłodnica typu Phobya G-Changer a w Aerocoolu bodajże max. to Swiftech MCR220.
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...