Skocz do zawartości

Jaka karta do 1500 zł?


Recommended Posts

@up Crysis i Metro są źle zoptymalizowane dlatego się tną i dlat ego nie warto na nie patrzeć, to są typowe produkcje które miały napędzić kupowanie sprzętu i tyle, a fabularnie te gry to dno

Crysis czy Metro nie są znane z powodu swojej fabuły (nie mówię, że jest zła) ale z powodu swojego diagnostycznego charakteru w testowaniu GPU.
Link to post
Share on other sites

Crysis i Metro to akurat bardzo dobre gry a szczególnie Metro, który klimatem niszczy wszystko co wyszło do tej pory. Crysis to samo. Tam mogłeś robić co chcesz a fabuła nie była zła. Niektóre dzisiejsze produkcje nadal nie dają rady Crysis'owi pomimo, że niedługo skończy 5 LAT. Przez 5 lat nic się nie zmieniło w kwestiach graficznych. Wszystko przez konsole niestety i taka jest prawda. Nadzieje pozostają w Battlefield 3.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że rozpętała się tutaj rozmowa na temat fabuły gier. A z tego co widzę na YouTubie i po komputerze mojego kolegi to mylicie sie troszeczkę. Na GTX570 (fabryczne OC), Crysis II działa na FULL (Bez V-sync, ale z High Textures Pack), ale nieważne.

 

A ja prawie byłem przekonany, że opłacalniejsze dla mnie będzie GTX570 (mniejszy zasilacz, no i płyta bez SLI). Aktualnie jestem przekonany, że najlepszym wyborem będzie HD6950 CS.

Mam teraz do was prośbę, możecie podać mi jaki wybrać zasilacz, płytę główna (dobry chipset, ale nie za duża cena - muszę się zmieścić w 4.000$) i ram. 1300 MHz, czy 1600 MHz. Bo nie wiem czy potrzebne skoro procesor nie obsługuje 1600MHz+. No i najważniejsze, która dokładnie HD6950 wybrać. Producent, ile GB itd.

Link to post
Share on other sites

Procesory:

Intel Core i5-2500K 3,3GHz 6Mb

Dysk:

Western Digital SATA III 500 GB 7200obr 32Mb jaki już chcesz to sobie wybierzesz

RAM:

Kingston 2x4GB 1600MHz 9-9-9 HyperX Genesis XMP 1,65V | 240,00 zł nawet 2x2gb ci starczy z powodzeniem

Obudowa:

AeroCool X-WARRIOR DEVIL RED | 210,00 zł albo dołuż i kup CM 690

Płyta główna:

Asrock extreme 4 na P67 lub Z68 z revB3 lub gen3 obojetne bedziesz z kazdej zadowolony

Karta graficzna:

GTX480+zmiana chłodzenia lub GTX570 referent bo są problemy z niereferencyjnymi kartami z serji 5xx

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 2 SLI 700W | 286.00 zł zainwestój w dobry zasilacz raz a porządnie od 850W jak by ci przyszła chęć na sli w przyszłości a co do kart AMD jak chcesz ale w grach mają zbyt duże spadki min. fps-ów już psioczyli jaki mieli komfort z grania na becie BF3,tu nvidia w dx11 radzi sobie zdecydowanie lepiej.

 

To jest najlepszy zestaw i b.wydajny a za oszczedzone pieniądze kup sobie karte muzyczną np Xonara DG reszta gdzie znajdziesz i za ile kupisz to twój wybór.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Za około 3.800 wyszło mi cos takiego. Niestety musiał bym zostać przy starym CD i dysku SATA II. Ale za to mam HD6950 w CS.

 

SilentiumPC Brutus 410 Pure Black BT-410

Intel Core i5-2500K (1333MHz Ramu)

Kingston DDR3 4GB(2x2GB) 1333MHz HyperX Blu. CL9

Asrock P67 Extreme4 (B3)

SAPPHIRE Radeon HD 6950 1 GB GDDR5

OCZ StealthXStream 2 SLI 700W

 

Nie rozumiem co napisałeś o kartach AMD wyżej. Przeciez na CrossFireX BF3 działa na maksymalnych bez najmniejszej przycinki. Łącznie z V-sync. A GTX570 chowa się przy dwóch 6950.

Link to post
Share on other sites

Ja się tam nie znam ale 6950 przerobiony na 6970 to nie do końca GPU bez OC, przecież to przerobienie też podkręca zegary. Niech się ktoś wypowie mądrzejszy.

 

Ktoś też tu pisał, że nowe 6950 już ciężko czy wręcz nie da się zmodować do 6970 i, że nie jest to idealne rozwiązanie. One i bez tego się grzeją.

Link to post
Share on other sites

Okey, więc rezygnuje z 6950. A nie lepsza jedna GTX570, niz dwie 560? Mikroprzepiecia itd.

Zawsze jak jedna padnie to masz drugą :D jest plus,

a tak na serio to nie lubię mikro-przycięć, lepiej mieć jedną wypasioną, niż dwie z niższego segmentu.

Link to post
Share on other sites

Ale to jest chyba umownie niższy segment. 560ti da się podkręcić do 570 a 6950 do 6970 za to i 570 i 6970 według testów słabo się podkręcają. 570 i 6970 to wcale nie wypasiony segment, wypasiony segment to 590 i 6990. 560ti i 6950 są minimalnie gorsze od 570 i 6970 ale też trochę tańsze (trochę bo nie biorę pod uwagę najtańszych konstrukcji czyli 6950 za 1000 a 560ti 900-1000).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...