Skocz do zawartości

Jaka karta do 1500 zł?


Recommended Posts

Witam wszystkich serdecznie?

 

Otóz kupuję nowy komputer i mam dylemat, jaka kartę wybrać?

Ogólnie jaka karta najlepsza do 1500zł, a może jakieś SLI, albo CS?

Chce żeby była to karta przyszłościowa. Dziś na pewno wszystkie produkcje na FULL (AA, V-Sync, DX - WSZYSTKO), no i żeby starczyła na 5+ lat :D

Najlepiej od razu producenta i model. Czy ma być fabryczne OC, czy może DCUII, itd.

 

 

Z góry dzięki!

Link to post
Share on other sites

A jeśli już brać CrossFire 6950 to czy warto brać 2GB czy może być 1GB pamięci? Dokładniej chodzi mi o to czy istnieje jakieś ograniczenie obsługiwanej pamięci (software, hardware) i czy z drugiej strony 4GB łącznej pamięci dołoży FPS'ów w porównaniu do 2GB?

Ja bym bral na twoim miejscu 1 GB bo taniej i na allegro nadal sa aukcje ze za 800 sztuke trafisz (troche ostatnio podrozalo wszystko) Jak skladalem swoj zestaw to myslalem ze jak wloze do kompa 2 klarty po 1 gb to bedzie razem CF z 1gb (bo tak zawsze bylo) ale jak odpalam GTA IV to w ustawieniach gry widzi mi 2 GB! i moge dac wszystko na 100%. Ktos mi to wytlumaczy dlaczego tak jest ze gra widzi 2048 mb jak mam 2 karty po 1GB ?

Link to post
Share on other sites

czytajac temat i widzac chec przeznaczenia sumy 1500 zl na grafike twierdze ze uzytkownnik nie jest chyba debilem i reszta sprzetu jest juz jakas sensowna a to ze proponuje karty w crossfire to tylko z tego wzgledu ze jest to najbardziej oplacalne przy checi wydania tej sumy -proste. :)

Link to post
Share on other sites

Dokładnie tak jak Pan up. Nie podałem całej konfiguracji bo temat był by tak długi jak mój poprzedni i nikomu by nie chciało ise go przeczytać.

Ale proszę bardzo :D Może od razu pomożecie mi z doborem reszty sprzętu. :)

 

 

Procesory:

Intel Core i5-2500K 3,3GHz 6Mb QuadCore HD Graphics 3000 | 859,00 zł

(Podobno zintegrowana grafika, zwiększa wydajność, a i7 jest nieopłacalny.)

Dysk:

Western Digital SATA III 500 GB 7200obr 32Mb Cache Caviar Blue SATA 3 | 235,00 zł

RAM:

Kingston 2x4GB 1600MHz 9-9-9 HyperX Genesis XMP 1,65V | 240,00 zł

Kingston 2x4GB 1333MHz CL9 HyperX Blu | 166,00 zł

(Co do Ramu, to nie wiem który brać. Różnica w cenie mała, ale więcej MHz. Z tego co czytałem w specyfikacji procesora, nie obsługuje on więcej niż 1333. Lecz na innym forum doczytałem się, że można to ustawić. Ogólnie, ten Ram szybszy coś da? Może brać np. 4 GB ale 2000MHz.)

Obudowa:

AeroCool X-WARRIOR DEVIL RED | 210,00 zł

(Jak z ta budą? Chłodzenie okey? Może coś tańszego i lepszego?)

Płyta główna:

Gigabyte GA-P67X-UD3-B3 Z68 | 550,00 zł

Asrock P67 PRO3 (B3) | 389,00 zł

(Chodzi o przyszłościowa płytę i dobry chipset, żeby komputer był wydajny. Oczywiście nie zapominając o cenie.)

Karta graficzna:

Gigabyte PCI-E GF GTX 570 OC 1280Mb DDR5 - 320 bit | 1 425,00 zł

MSI GeForce GTX570 TwinFrozr III Power Edition | 1369,00 zł

Gainward GeForce GTX580 (Tego raczej chce unikać, bo straszna cena.) | 1794,00 zł

SAPPHIRE Radeon HD 6950 (x2, dwie kart. Wydajniejsze od nowszych?) | 870,00 zł

Asus ATI Radeon HD6950 DirectCU II 2GB | 1000,00 zł (Karta z niższej półki, lecz tańsza i podobno BARDZO wydajna. Dodatkowo Asus i dobre chłodzenie.)

Asus ATI Radeon HD6970 DirectCU | 1500,00 zł (Drogi bo aż 1500zł, no i bez fabrycznego OC.)

Zasilacz:

OCZ StealthXStream 2 SLI 700W | 286.00 zł

Link to post
Share on other sites

nic ci na 5 lat nie starczy

kupjesz HD6950 za 950-1000zł, reszte chowasz do skarpety i za rok dwa sprzedasz dolozysz pozostala kase i kupisz 2-3 razy mocniejsza karte

 

5 lat temu najszybszą kartę był Geforce 7950GT :)

Edytowane przez Bany_krk
Link to post
Share on other sites

No i na takim GeForcie pograsz sobie w najnowsze produkcje. Może nie koniecznie na najwyższych, lecz na dobrej rozdziałce na pewno.

 

Ale wracając do tematu, myślę na wybraniem GTX570, bo wyjdzie mi to o wiele taniej. Ale z drugiej strony, korci mnie HD6950 w CrossFire + podkręcić je do HD6970.'

Ale powiedzmy, że mam HD6950 w CrossFire (1GB) to i tak odpale najnowsze produkcje na najwyższych ustawieniach, wszystkich najwyższych, prawda?

Link to post
Share on other sites

2x 6950 po oc i modzie jest wiele bardziej wydajny od 6990 wiec wiesz... nie ma co sie pytac czy bedzie lepszy od gtx580 bo po prostu go wciaga nosem :) a czy odpalisz najnowsze produkcje ? w max ? glupie pytanie :) ten zestaw ciagnie juz wszystko na max w eyefinity :)

 

PROSZE

tutaj piekny art na tema 6950 w cf na 23 strony ;)

to Ci otworzy oczy tym,bardziej ze taki zestaw masz za max 1600 ;)

http://www.techpowerup.com/reviews/ASUS/Radeon_HD_6950_CrossFire/3.html

Edytowane przez tommyt1983
Link to post
Share on other sites

Mam podobny dylemat ale z dnia na dzień, testu na test, postu na post GTX 570 wydaje się coraz słabsza propozycją w stosunku do 6950. Te dwie karty są prawie identyczne a w niektórych produkcjach nawet 6950 trochę lepsza tak więc dołożenie w przyszłości drugiej 570 da i tak to samo co dołożenie drugiej 6950 a jest tańsze o 250-300 pln na jednej karcie a więc CF 6950 to 500-600 pln mniej niż 570 SLI. Z tego co czytam te radeony kręcą się lepiej niż 570tki, następne za. Mniejszy pobór prądu.

Co do przyszłej sprzedaży to myślę, że obydwie stanieją o bardzo podobny procent.

 

Patrząc na testy (tylko tyle na razie mogę) widzę, że żadna karta w pojedynkę nie pozwala grać na full 1080p z dobrym frameratem w takie gry jak Crysis czy Metro (nie licząc 590 i 6990), w przyszłym roku będzie jeszcze gorzej bo wychodzą nowe gry tak więc SLI/CF to optymalna opcja dla mnie.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...