Skocz do zawartości

Czy ktoś ma 6950 OC to 6970 w CrossFire ?


Recommended Posts

Witam. Czy ktoś ma dwie 6950 zmodowane na 6970 w CF? Planuję zakup albo 2xgtx570 albo 2x6950 i zmodowanie ich do 6970, wychodzi tak samo wydajnie a radeony tańsze. Znalazłem wiele info w sieci gdzie jako problem radeonów wskazuje się temperatury, niedobrze też potrafi być w CF. link do 3dguru

O ile tam testowane są tylko referenty i pewnie blisko siebie to jednak 89 stopni to za dużo, zwłaszcza, że podkręcone karty powinny jeszcze bardziej się grzać.

 

Czy w ogóle da się jeszcze modować nowe niereferenty tych kart?

 

Czy ktoś bawił się lub ma własne doświadczenie z tymi kartami w takim układzie?

Link to post
Share on other sites

Znalazłem wiele info w sieci gdzie jako problem radeonów wskazuje się temperatury, niedobrze też potrafi być w CF. link do 3dguru O ile tam testowane są tylko referenty i pewnie blisko siebie to jednak 89 stopni to za dużo, zwłaszcza, że podkręcone karty powinny jeszcze bardziej się grzać.

Jak widać temperatury na HD 6970 w Cross Fire nie napawają optymizmem.Oczywiście są to wersje referencyjne bez OC

 

http://www.fotoload.pl/123aa31/07bb14102e46782bfa9f4eab385fe39515260_min.png

 

Tak na dobrą sprawę w Twoim wypadku lepiej było by wziąć dwa HD 6950 i połączyć w Cross Fire.Wyjdzie taniej,a sama wydajność jest praktycznie taka sama jak na dwóch HD 6970 oczywiście kiedy ustawisz takie same taktowania jak na HD 6970 :)

 

Sam zobacz na test HD 6950 z taktowaniami HD 6970 :

 

http://www.xbitlabs.com/articles/graphics/display/msi-r6950-twin-frozr-iii_6.html#sect0

 

 

Edytowane przez ivanos
Link to post
Share on other sites

Ja nie polecam modowac kart, jesli chce sie korzystac z nich ciagle, a juz szczegolnie w CF, gdzie sa wysokie temperatury itd. Obniza to zywotnosc kart i po jakims czasie mod przestaje chodzic. Juz chyba nawet na tym forum byly przypadki takie, ze w jakims momencie zwykle procesory przestawaly sie krecic (odblokowane Phenomy).

Link to post
Share on other sites

560ti soc/hawk 2x i niczego wiecej nie potrzeba

zadne piece 570 - to nie jest nic wydajniej

 

6870 hawk oc w cf tez do wszystkiego i to na bardzo dlugo wystarczy metro nie jest tu zadnym wyjatkiem- te karty sie zanudza w metro ;)

 

nie wiem po co ustawiac jakies szalone aaaaa x80 msaaa x10 i inne glupoty - to nic nie zmienia jaksci

chyba tylko po to zeby pokazac mam aaa x milion i dziala:p

tyle ze co to ma dac

 

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Chcę wziąć coś z zapasem bo nieczęsto zmieniam komputery. Dziś Metro jest najbardziej (?) wymagającym tytułem i wszystkie te karty na SLI/CF dają mu radę bez problemu (niestety żadna solo) ale to tylko kwestia czasu jak zaczną wychodzić nowsze gry gdzie te SLI/CF co tu wymieniamy będą na styk albo nawet w pewnych krytycznych momentach będą się widocznie "pocić".

 

Co do pieców... chodzi o temperaturę? 570tki grzeją się mniej niż 6950.

 

Co do 560ti. Czy podkręcanie karty wiąże się z utratą gwarancji np. czy sklep może mi nie przyjąć takiej karty mówiąc, że była kręcona? Czy SOC takich kart w SLI nie wiąże się z wysoką temperaturą i krótszą żywotnością na dłuższą metę przy długich godzinach w gry.?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Hey

Mam akuratnie 3 takie karty zmodowane i chodzą jak ta lala

zaraz bedzie pytanie po co ci takie 3 karty itd

 

wyjasniam mam monitor 2560x1440 i moge powiedziec takie gry jak crysis 2 czy metro sa wymagajace oczywiscie przy takiej rozdzielczosci

 

temperatury na oryginalnym chłodzeniu sa masakra ale nie martwie sie tym mam w/c

 

i odpowiedz na twoje pytanie jest taka

 

2x 6970 ok ale 2x6950 mod lepiej cenowo i to samo wazne zeby tylko odblokowac same shadery nie wgrac bios z 6970 bo wtedy i zmieniaja sie napięcia a to jest nie dobre dla karty

 

temperatury wysokie i przy długim graniu strasznie głośne

 

i nie wiem co bys nie robił na oryginalnym chłodzeniu beda głosne bo karty prawie są na sobie

nie ma dobrego dopływu powietrza do pierwszej przez co sie grzeje i zarazem nagrzewa 2 karte i tak dalej

 

co do konfigu pc

asus Maximus IV

i7 2600k

3x 6950@6970

16gb ddr1600

zasilacz 1050 corsair

 

i dodam tylko zasilacz jest bardzo wazny mialem ocz 700 roczna i nie za bardzo wydalała z 2 kartami to tak na marginesie

poprostu musisz miec minimum 700watt zasilacz i jeslli masz stary srednio odejmi 20% zużycia za 1 rok chyba ze nie grasz tylko na niego patrzysz

 

dobra bo sie rozpisalem jak kogos interesuje jak to wyglada w kompie wpisac (mrcyberkan) w youtube i tam jest ale jeszcze jak były 2 karty za niedługo zrobie update z 3 nowe video

 

Narka !!!

Link to post
Share on other sites

To nawet nie wiedziałem, ze 6950 da radę 3. Przez chwilę o czymś takim myślałem ale droga płyta główna plus wlasnie wodne chłodzenie mnie odstraszylo. Ostatecznie kupiłem 2 gtx 570 i mysle, ze tez krzywdy nie bedzie przy metro, zwłaszcza, ze nie zamierzam grac powyżej 1080p. Pozdrowienia

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...