Skocz do zawartości

GT 570 Gainward GoldenSample czy MSI TwinFroz II?


Recommended Posts

TwinFroz już nie ma w gralu, jutro będę zamawiać to zapytam się czy będzie nowa dostawa i jak będzie to cenowo wyglądać.

Jeżeli 6950 to myślę o Asusie 2GB DCU II za 1150pln. Z drugiej strony tylko 200 pln więcej i mam Gainwarda Golden Sample gtx 570. Jestem uzależniony od gral.pl ewentualnie esc.pl bo muszą to być tanie i solidne firmy mające swoje siedziby w trójmieście. Dopiero przy zakupie drugiej karty wybór sklepu jest wolny.

 

A co z takimi firmami jak Saphire, Vertex? Mowa oczywiście o dwóch wentylatorach.

Link to post
Share on other sites

Jeden z najlepszych sklepów to morele.net. Mają oddział w Gdańsku. Świetnym wyborem będzie GTX 570 od Asusa. Sam posiadam tą kartę lecz od Gigabyte i jestem bardzo zadowolony. Świetna wydajność w grach, w Crysis 2 nie tnie w ogóle na full detalach.

http://www.morele.net/karta-graficzna-asus-geforce-gtx-570-1280mb-engtx570dcii-2dis-1280md5-375755

Link to post
Share on other sites

Pewnie MSI ale raczej będzie to 6950 niż 570. Coraz mniej mam racjonalnych argumentów za 570tką, właściwie jedyny jaki mi został to sentyment do NVidii, ich lepsza renoma (marketing) i chęć posiadania sławnej GTX 570.

 

6950 idzie w testach łeb w łeb z 570, lepiej się kręci i pobiera mniej prądu - no i jest tańsza o 250-300 na karcie (500-600 przy SLI/CF).

Co do wydajności to i solo i stereo obydwie są podobne. W niektóre tytuły nawet radeon wygrywa a Metro w które chcę grać przeważa na korzyść gtx570 tylko o jakieś 3 klatki.

Link to post
Share on other sites

simon78 Jeśli zadałeś takie pytanie to najpierw ty poczytaj o kartach Gainward, a to że nie miałeś z nimi problemu to rozumiem, bo też miałem od Gainward'a kartę, chodzi o inne rzeczy, a o jakie to sobie poczytaj...i następnym razem czytaj ze zrozumieniem, zastanów się dwa razy, nie będę się już wdawał w dyskusję, bo nie o to tutaj chodzi.

 

Co do tematu, to tak naprawdę GTX570 jest wydajnościowo taki jak HD6950, wystarczy wejść na benchmark.pl w zakładkę karty graficzne / porównanie. GTX570 jest po prostu wydajniejszy w grach od Radeona. Na chwilę obecną (spadek drastyczny złotówki) nie opłaca się kupować podzespołów do komputera. Wszystko podrożało od 100 do nawet 200zł. Na początku września ceny były jeszcze dobre, a teraz to co się wyprawia nie mieści się w głowię. Warto poczekać jak sprzęt stanieje i wtedy kupisz coś naprawdę wydajnego.

Wybór należy do ciebie.

 

PS. Podkręcanie karty graficznej to jedna z najprostszych czynności, jeśli nie będziesz zmieniał napięcia to karta nie ma prawa się zepsuć, może być jedynie niestabilna. Jeśli wziąłbyś tego GTX'a560Ti TF III który to ma 950 na rdzeniu i pamięć na 1050 to spokojnie pamięć możesz zwiększyć na 1100 i rdzeń na 970-1Ghz i to bez zmiany napięcia. Jedynie bawisz się dwoma suwakami. Ok rozpisałem się trochę, pozdrawiam serdecznie.

Edytowane przez EvilOverlorD
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...