Skocz do zawartości

Wymieniać platformę?


Recommended Posts

Cześć,

Obecnie posiadam taki sprzęt:

- Athlon 7750 BE

- MSI KA790GX

- 4 GB Gail + 2 GB Kingston DDR2

- GF 8600GT

- SPC Spartan (chlodzenie)

 

Jakiś czas temu postanowiłem, że czas zmienić coś w swoim życiu. Ponieważ nadchodziły FX, postanowiłem, że wstrzymam się z decyzją. Ale co robić teraz ? Z jednej strony chciałem kupić jakiegoś FX (najbardziej chyba 3 modułowego / 6 wątków), ale po zobaczeniu cen i wyników jestem bardziej niezdecydowany.

 

Z tego co sprawdziłem na stronie MSI, moja płyta jest wstanie uruchomić nawet Phonomy X6. Więc mogę kupic jakiegoś Phenoma X4 za ok 400 pln, ew X6 za 600. Ale po co pakować X6 na am2+, to nie jest już przyszłościowa platforma. Ale jak zmieniać płytę, to dlaczego nie wybrać tego FX 6100, jest porównywalny do Phenomów X6. Jak mam już wymieniać płytę to może coś od Intela? Mam już mętlik w głowie od tych pytań.

 

Kwoty która by mnie ograniczała nie ma, ale nie chciałbym dać więcej za procesor niż 600-700 zł, po prostu.

 

Parę konkretnych pytań:

1. Czy jest sens pakować Phenoma 2 X4 na moja płytę (AM2+)?

2. Jeśli brać X6 to które: P2, czy FX?

3. Warto wymieniać platformę, żeby mieć FX?

4. Czy SPC Spartan pociągnie FX 6100, P2 X6, P2 X4 ?

5. Może coś od Intela, tylko co?

 

Do czego potrzebuje:

Procesor MUSI mieć wsparcie dla wirtualizacji i jak najwięcej fajnych rozszerzeń (AES mile widziany etc).

Głównie jestem programistą, dlatego mam często otwartych masę różnych, często nie lekkich programów (VS 2010, NB/Eclipse, etc). Do testowania używam maszyn wirtualnych (często nie jednej na raz), więc im więcej rdzeni tym lepiej.

W gry raczej nie gram, a na pewno nie jest to wyznacznik. Kartę używam do prostych testów CUDA (do obliczeń mam inne maszyny).

 

Co radzicie?

Link to post
Share on other sites

Zrób tak jak ja zmień procesor na amd phenom x4 955 be i go podkręć , wszystkie gry doskonale chodzą , różnica między platformą am2+ i am3 jest może 1-3 % w grach , do tego dokupisz radeona 6870 za ok 700-800zł i będzie ,tanio i bardzo wydajnie . dla przykładu podam że u mnie na tej platformie batlefield 3 beta chodził na ustawieniach ultra z AA x2 rozdzielczość 1920/1080 ful hd , 35fps - 60 fps . moja konfiguracja w profilu

Link to post
Share on other sites

Jeśli jesteś programistą i zależy ci na instrukcjach itp. to bierz FX-8xxx. Do gier raczej się nie nadaje.

 

Edit:

 

1. Raczej już nie, chyba że do gier.

2. Do gier X6 ,do programowania FX.

3. Do gier nie, do programowanie tak :)

4. Jeśli obsługuje AM3/ AM3+ to napewno.

5. Procesory Intela są raczej do gier, chyba że trzepniesz nieco kasą na 2600k.

Edytowane przez rubenpl
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...