Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chciałem złożyć nowy komputer za około 3000 zł (do gier i programów) wybrałem coś takiego:

 

Procesor: Core 2 Quad Q9550 2.83 GHz BOX 799zł

Chłodzenie: Scythe Mugen 2 (Core i7, LGA1366) 179

Pamięć : DDR2 4096MB 1066MHz OCZ Platinum EPP (2x 2048MB) CL5-5-5 248

Płyta główna: MSI P45 NEO2-FR MOA Edition 331

Dysk twardy: Seagate Barracuda 7200.12 500GB, SATA/300, 16MB cache 185

Karta graficzna: SAPPHIRE VAPOR-X HD4890 1GB GDDR5 PCI-E 770

DVD LG GH-22LP20 DVD±R Black 105

Zasilacz: PCPower&Cooling Silencer 500W EPS 255,-

Obudowa:

cena: 2852 zł

 

Do tego bym chciał jakąś obudowę (najlepiej czarna) i monitor (monitor nie wchodzi w te 3000zł).

Doradźcie co by można tu było ewentualnie zmienić.

 

Z góry dzięki ;)

Link to post
Share on other sites

Zestaw fajny ale mógłbyś dodać chłodzenie na procesor np Scythe Mugen 2(taki procesor to aż grzech nie kręcić).Po drugie może lepiej trochę dopłacić do radzia 4890? no i jaki monitor 22 czy 24cale do reszty zestawu nie mam zastrzeżeń

 

O to monitory 22 i 24 calowe:

 

22cale-Monitor LCD IIYAMA 22" LCD Prolite E2208HDS-B2-825zł

24cale-Monitor LCD IIYAMA 24" LCD Prolite B2409HDS-B1-1095zł

 

Obudowy:

Antec Gamer Nine Hundred-467zł

Antec Gamer Three Hundred-262zł

NZXT LeXa czarna - Blueline Edition-435zł(miałem ja polecam)

 

Cney z agito.pl

 

A moze coś na zestawie z PH II 955BE?

Link to post
Share on other sites

Obudowy:Antec Gamer Nine Hundred-467złAntec Gamer Nine Hundred-262złNZXT LeXa czarna - Blueline Edition-435zł(miałem ja polecam)

Widać kolega aleks się walnął. Za 262zł jest Antec Three Hundred.

 

No i może w tej cenie dam swoją propozycję:

 

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20562

Link to post
Share on other sites

np ten

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=18095

"tani" cichy

 

zasilacz zmien na ocz 550 fatal1ty - znacznie lepszy

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20223

 

buda aerocool vx9 pro

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat ... s_id=20562

 

grafika ogolnie nieoplacalna gtx260 po podkreceniu jest szybszy a stowe tanszy

Link to post
Share on other sites

zastanów się nad pamięciami Reaper

jak zmienisz cooler na procu na coś większego to ledwno wejdą Ci 2 kości (albo i nie wejdą, zależy jaki cooler), więc ja bym je chyba zmienił na Platinium lub pokrewne

co do grafy to z w/w ja brałbym tego Sapphire, ale tylko dlatego, że do PowerColor nie jestem przekonany

dysk może lepiej Seagate 7200.12, bo jest szybszy i raczej nie taka padaka jak seria 11

zasilacz na wszelki wypadek wziąłbym 600W, chociaż 500 też powinno wszystko uciągnąć z zapasem

obudowa to za te 500zł co zostają z budżetu początkowego to Antec Nine Hundred / Nine Hundred Two

a jak mniej zostanie na budę to Three Hundred

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Lopez

Proszę daruj sobie z ta 260tka coś tak jej się okleił;)(pytam się z żartem)a co do wydajności 260VS4890 chyba nie sądzisz że 260 jest lepsza niż radeon 4890?Radeona tez można skręcić i wtedy wydajność jest większa od dziecka nvidi,wtedy takie coś można porównać z 275GTXem

Link to post
Share on other sites

tak sadze ze jest lepsza - jak niewykrecisz radka to testy twierdza ze wykrecony 260 jest szybszy i to kosztujac mniej

 

 

za to zastanawia mnie co innego bo choc cena na AMD i pdstawe do niego jest teraz bardzo atrakcyjna to jednak wciaz trudno twierdzic ze (pomimo ceny o prawie 1/3 nizszej od konkurenta) jest oplacalny - raczej jednak AMD niebardzo ma czego szukac na rynku - chyba ze bedzie rozdawany gratis;)

 

pierwszy raz zrobilem z siebie papuasa proponujac zmiane na AMD

przewaga 9550 przy zegarze 4.2 do ph2x4 3.8 jest tak miazdzaca ze roznica cenowa staje sie nieistotna

 

nigdy nawet nie zwracalem uwagi na osiagi phenomow bo bylo oczywiste ze nie ma czego szukac w cenie rownej intelowi dopiero dzis dokladnie sie przyjrzalem i musze przyznac ze to poprostu porazka ich cena powinna oscylowac w okolicy polowy intela by mowic o oplacalnosci

Link to post
Share on other sites

przecież 4890 bez O/C jest porównywalny do 275GTX a co dopiero po oc więc nie rozumiem 260+ to i tak wyżyłowany układ no ale ile można jeszcze dociągnąć z 100mhz?(nie wywyższam ati ale wg mnie ona za ta cenę ma lepszą kartę).

 

A dlaczego sądzisz ze radka się nie da wykręcić każdą kartę da się wykręcić

 

A co do testów(benchmarków) fakt masz racje 260GTX góruje na 4890 ale nie zauważyłeś przypadkiem ze wszystkie te 3dmarki i inne PcMarki czy co tam jeszcze, były robione na karty nvidi potem wszedł radeon który w benchmarkach wypada zawsze gorzej od konkurencji a w grach jest lepszy

 

260GTX=lepszy w benchmarkach,słabszy w grach,

HD4890=gorszy w benchmarkach,lepszy w grach i tu chyba każdy przyzna mi racje

Link to post
Share on other sites

bo poprostu radek przy 1ghz przegrywa z 260tka przy 700mghz

galaxy260+ kreci sie az do 720/2600 wiec raczej ciezko mi uwazac ze drozszy radeon jest lepszym wyborem niz tanszy i szybszy gtx

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/729/LEADT ... ON/HD/4890

 

Aleks

troche za bardzo sie przejmujesz tym ze 275 ma 2 cyfry inne niz 260 to sa prawie blizniacze uklady

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...