Skocz do zawartości

Battle 3 czy warto?


Recommended Posts

Oj na średnich może pociągniesz :/ BETA nie ma połowy bajerów co pełna wersja więc kiepsko będzie powiem szczerze. RAM Ci i tak dużo nie da a szczerze mówiąc nic ci nie da.

A skąd masz te informacje? Grałeś w pełną wersję? To w takim razie prosimy o screeny z bajerami ;)

 

Ja np. mam informacje, że beta ma dosłownie wszystko to co będzie miała finalna wersja. Zresztą są tam ustawienia ultra i nie są tylko dla jaj ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli zostanie tak jak teraz to bez znaczenia, ale jak dołozysz druga kość RAMu to na 64bit będzie wydajniej.

Jak chcesz dokupić RAM'u to oczywiście 64. Teraz w ogóle 32 bitowe systemy powoli odchodzą w zapomnienie.

Powiecie mi co pamięć RAM ma do architektury systemu ?

Czy niby ma znaczyć że mając 2GB RAM lepiej brać przestarzały system, mimo że 64bit zaczyna gościć u nas na stałe w większości programów ? Proszę wyjaśnijcie mi skąd pomysł że to PAMIĘĆ RAM decyduje o wyborze systemu ?

 

Sam przeprowadzałem testy mając 2GB RAM i 4GB RAM na Windows 7 64/32 i powiem wam że wydajność była wyższa na 7 64bit nie zależnie czy było tam 2 czy 4 GB więc przestańcie już powtarzać jakieś dziwne przekonania które XYZ powiedział ZYX lat temu i teraz wszyscy bez sensu to powtarzają.

Ok czyli jak kupię ramu, będę mieć 4 gb w sumie to lepiej 64 bity dać?

Bierz 64bit i nie patrz na uwagi kolegów którzy pewnie nie znają innych zalet systemu 64bit poza obsługą większej ilości pamięci.

Chyba że chcesz inwestować w coś co powoli zostaje wyparte czymś nowszym, wtedy jak najbardziej bierz 32bit.

http://ark.intel.com/products/40478/Intel-Pentium-Processor-E5400-(2M-Cache-2_70-GHz-800-MHz-FSB)

Jak widzisz procesor obsługuje 64bit więc sam odpowiedz sobie czy warto go ograniczać.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam jechałem szmat czasu mając tylko 1GB w laptopie, z tym że na laptopie o graniu marzyć mogłem ale wszystko pracowało bardzo stabilnie.

Pamiętaj że 7 ma znacznie lepszą obsługę pamięci niż XP i w trakcie gry sama zwalnia ile może, u mnie przy graniu system zjada 400MB przy 2GB pamięci, więc ładnie.

Możesz jeszcze zmniejszyć zużycie wyłączając efekty pulpitu i AERO przy odpalaniu gry (we właściwościach skrótu) i wtedy jest jeszcze lepiej.

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Przy procesorze 64bit obowiązkowo system 64bit a nie przy >4GB pamięci ram.

Wiesz co to PAE ? Jak nie to powiem Ci że nawet w XP (przed SP2) dało się odblokować możliwość obsługi ponad 4GB pamięci (ale w tym wypadku jedna aplikacja może zająć maksymalnie 4GB, jak są dwie to 8GB, jak aplikacja obsługuje PAE to nie ma ograniczeń) więc to dalej żadne wyjaśnienie.

Link to post
Share on other sites

No tak, racja ;P. Ale spotkałem się już z zdaniem, że E84 to nie pogram w BF3 bo mi ograniczy grafikę bla bla bla... du*a! Może i na FullHD byłby problem , ale nawet na tym 1440x900, z ultra na Metrze było użycie grafiki 80-90% ;). Także jest to wniosek dla ludzi, którzy mają np. E8400 i nie wiem... GTX460/HD5830, i chcieli koniecznie zmieniać procesor na i5, bo nie pograją w BF3 :P. Ja sądzę, że jedyna zmiana jaką zrobię w najbliższym czasie, to do Skyrima zmienię procek na jakiegoś Quada, bo patrząc na plany jaki ma być świat ogromny itp, to pewnie będzie żreć każdy dostępny rdzeń do cna :).

 

Wracając do pytania autora - powiem tak, BF3 wykorzystuje GPU w niemożliwym stopniu, i sądzę, że na medium możesz mieć problemy w rozdziałce większej niż 1360x768, ale jeżeli nie przeszkodzi Ci taka, to have fun :). Oczywiście dokupienie tych 2 GB RAMu będzie świetnym posunięciem - sprawdzałem u siebie, to gra potrafiła pochłonąć ponad 1 GB. Spróbuj też, jeżeli masz na niej dobre chłodzenie - podkręcić ją nieco, zawsze jakieś 2-3 klatki do przodu będziesz. ;)

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...