Skocz do zawartości

jaka płyta głowna ,procesor,i ram


Recommended Posts

1. do jakich zastosowan to ma byc komputer?

 

2. suma cen przedstawionych komponentów przekracza 1000zł. to chcesz wydac 1000 czy 1200zl?

 

3. nie kupilbym procka e8500 do takiego zestawu! on kosztuje prawie 700zl!

np taki intel e5200 jest o 30% wolniejszy ale kosztuje 2.4 krotnie mniej!!

za cene tego e8500 mozna miec quada 6600 (ktorego akurat nie polecam). jak wejda quady z serii 9xxx z tdp 65W (styczen 2009) to bedzie pieknie a jeszcze lepiej zobaczyc na co stac bedzie phenomy II. premiera juz wkrotce (grudzien 2008/styczen 2009). wtedy bedzie mozna procka wybrac;-)

a jesli 2 rdzenie to byle nie takie drogie!!

 

4. te kingstony beda ok pod warunkiem ze nigdy nie bedziesz chcial podkrecac procka. a miec e5200, e7300 albo e8400 i nie sprobowac krecic? to mozna mnichem zostac po takim treningu silnej woli;-)

Link to post
Share on other sites

wiec tak co do ceny to raczej wyboru nie mam ale wiecej niz 1300 nie wydam to po pierwsze

2 ogolnie komp przeznaczony do internetu i oczywiscie gier

3 jaka pamiec proponujesz zeby mozna bylo wygodnie grac w nowe gry dodam tylko ze mam stara karte graficzna 8600 GT ale w lutym zamiezam wymienic na cos nowego

4 mam tez stary zasilacz 500 W i nie wiem czy podola temu zestawowi?

Link to post
Share on other sites

A jakiego masz dokładnie kompa? bo może nie trzeba zmieniać płyty.

 

zamiast P45 weź P35, więcej kasyw kieszeni, ikanek dobrze radzi żeby wziać coś z E7, E5 też będzie ok, do podkęcania imo lepsze niż E8, bo są duuużo tańsze a mająpodobne wyniki po OC.

 

Zasilacz spokojnie wytrzyma, o ile to nie jest jakiś shit 500W (np. Feel, ibox)

Link to post
Share on other sites

Wiec tak zasilacz jest Chiwteck'a plyte stara mam gigabyten force 4 ultra sli

rozwazam troche tez nad plyta glowna poniewaz duzo sie naczytalem o plytach gigabyte i troszke sie przerazilem co ludzie pisza ja ze swojej jestem zadowolony ale facet w sklepie mowil ze te plyty co sa teraz pod wzgledem wukonania i stabilnosci mocno odbiegaja od tych co robili kiedys ma 6 - 9 zwrotow w miesiacu wiec poztanowilem poszukac innej plyty i oto co znalazlem MSI P45 NEO3-FR co sadzicie o tej jest troche tansza niz gb

Link to post
Share on other sites

To chyba gość z ciebie żarty sobie robił. Gigabyte kiedyś robiło kiepskie płyty, teraz przynajmniej dają dobre kondensatory i tranzystory na zasilaniu. MSI- świetne płyt do nForce4 (parę lat temu), ostatnio mają kiepską opinię. Jak dla mnie Abit, tyle że przekornie zaprzestali produkcji płyt gł... PS: mógłbyś spisywać nazwy z podzespołów, bo mogą być kłopoty z rozszyfrowaniem.

Link to post
Share on other sites
  • 5 lat później...

Odpusć sobie 775. Za tysiaka dostaniesz i5-2400 (może nawet i5-2500k) dobrą płytę i 8GB ramu jak pokombinujesz.

 

http://allegro.pl/core-i5-2500-msi-h67ma-e35-b3-2x4gb-kingston-i4621029065.html

 

Trochę ponad budżet http://allegro.pl/i7-2600k-asus-p8z68-v-pro-s1155-i4603841357.html

Edytowane przez mbe13
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...