Skocz do zawartości

Wybór nowego telewizora


Recommended Posts

Tak jak kolega napisał. Jeśli martwi Cię pobór prądu to idź do sklepu z miernikiem i podłącz, większość sprzedawców zgadza się na takie zabiegi bo sami mogą się czegoś dowiedzieć. Mi pozwalali na podłączanie konsoli i granie w sklepie.

 

Kiedyś byłem napalony na te wszystkie MotionFlow ale z czasem ciśnienie mi przeszło. Systemy płynności z LCD/LED (np. MotionFlow 100/200hz od Sony) sprawiają, że obraz jest płynniejszy ale zdecydowanie nie jest to realistyczna płynność więc i ruch wydaje się mniej naturalny. Pod względem ruchu plazma wychodzi znacznie lepiej niż LCD/LED. Tak samo kontrast i naturalność kolorów. Przewagę plazmy widać wyraźnie przy sygnałach TV SD. Właściwie do wszystkich celów jakie wymieniłeś ja bym brał plazmę, do wszystkich z wyjątkiem PC.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Nie pytaj który jest lepszy. Znajdź sklep gdzie te dwa TV stoją obok siebie i testuj. Jeżeli będziesz grał na nim w sieciówki FPP, Guitar Hero albo w każdą inną grę wymagającą bardzo szybkiej reakcji możesz wziąć ze sobą laptopa z odpowiednim programem i sprawdzać Input Laga, ja tak zrobiłem bo systemy motionflow (itp.) zwiększają Input Laga.

 

Tak jak z wyborem systemu audio. Głupek podejmie decyzję tylko na bazie tego co mu inni napiszą, nawet ci z dużą wiedzą, mądry pójdzie i sam posłucha co mu się podoba. Każdy ma swój gust i na inne rzeczy zwraca uwagę. Oczywiście pamiętaj, że nie każdy TV w sklepie ma te same warunki oświetlenia, takie same ustawienia i w końcu takie same źródło (jeszcze do niedawna firma Samsung i Sony były promowane, choćby nawet poprzez inne kable i źródła).

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Wolałbym osobiście za 2000 mniej wziąć 50 calową plazmę Panasonica. Mniej bajerów ale obraz lepszy IMO i rozmiar jak najbardziej ma znaczenie. Mom zdaniem lepiej troche słabszy ale większy niż odwrotnie (oczywiście z umiarem).

LED'y jakoś mnie nie użekły w stosunku do LCD, nadal naturalność obrazu, ruchu i kontrast lepszy na plazmie, w innych kwestiach jest już inaczej.

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...