Skocz do zawartości

benchmarkowa lista przebojów - TOP 10 Telewizory


Recommended Posts

Najlepsze telewizory plazmowe, LCD oraz LCD z podświetleniem LED. Polecamy modele różnych firm, w tym Panasonic, LG, Samsung oraz Toshiba. Nasze propozycje obejmują różne zastosowania (są też modele 3D!), przekątne ekranów oraz - przede wszystkim - zróżnicowane ceny, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

 

Zapraszamy do zestawienia TOP10

Link to post
Share on other sites

Bardzo fajne zestawienie umieściliście, które nie jednej osobie może ułatwić podjęcie decyzji odnośnie zakupu telewizora. Z podanych modeli bardzo spodobał mi się HX820. Nie tylko jego design robi wrażenie, ale również ogrom funkcji w nim dostępnych, w tym możliwość korzystania ze skype.

Link to post
Share on other sites

Jeśli ktoś poszukuje LCD LED to śmiało mogę polecić Panasonica TX-L32E30E (w zestawieniu podany jest jego większy brat ;)). Mam go od tygodnia i jest rewelacyjny :) Jeżeli ktoś szuka od razu do niego HDD to dodam, że dobrze radzi sobie z dyskiem zewnętrznym Samsunga (podaję to info bo rzadko można znaleźć, a podane kompatybilności przez producenta są delikatnie mówiąc skromne ;)).

Link to post
Share on other sites

Ale i tak Edge LED jest lepsze niż u konkurencji. Matryca jest naprawdę dobrze podświetlona ( widziałem ). Jedyny minus to taki że na standardowych ustawieniach jest do kitu, trzeba nieco czasu na płytkach kalibracyjnych poustawiać obraz, albo iść na łatwiznę i zamówić się taką usługę do domu. Ale mimo wszystko polecam sharp bo za stosunkową niewielką kasę można otrzymać naprawdę wdzięczny telewizorek :)

Link to post
Share on other sites

gdy pisze się coś takiego trzeba poprzeć to jakimiś faktami, ty natomiast rzuciłeś hasło i myślisz, że wszyscy wiedzą o co ci chodziło :/

 

Osobiście od niedawna jestem właścicielem LG 42PT353, jest to plazma o rewelacyjnym stosunku ceny do możliwości. Za 1399zł otrzymuje się czysty obraz z sygnału cyfrowego. W tym z plików DiviX HD, mkv, x264 i inne jedyny problem z odtwarzaniem filmów z USB jest konieczność konwertowania napisów do formatu *.SRT bo mimo że odbiornik odczytuje pliki *.txt, to robi to tylko w towarzystwie zwykłych *.avi i *.DiviX w niskiej rozdzielczości, max do 1,4 GB wielkości. Niestety słabo wypada na nim sygnał analogowy, zwykłe DVD po kablu SCART jeszcze "jak cię mogę" ale kablówka, w moim przypadku TOYA, odbiera tragicznie. Ostatnio nawet kupiłem specjalny wzmacniacz sygnału umieszczany na kablu TV, który nieco poprawił sprawę :) ale i tak szału nie ma, choć czego można sie spodziewać po urządzeniu za 30zł ;)

Natomiast jak pisałem już wcześniej sygnał cyfrowy jest krystalicznie czysty. W dniu zakupu oglądałem chyba z 15 modeli TV w cenach od 1400 do 9000 zł. Szczerze wam powiem, że gdy sprzedawca (na moją prośbę) postawił obok siebie, kupionego prze zemnie LG oraz Sony KDL-40EX720, ten drugi nie wytrzymał z nim konkurencji :/ Oba grały niemal identycznie!!!!

Powiem więcej, plazma, która jest od sony 4 razy tańsza wyświtlała o wiele więcej szczegółów, obraz był bardziej naturalny, a kolory nieprzesycone. Dopiero po dłuższej chwili udało mi się ustawić tak "Sonego" żeby nie przypominał 100W żarówki świecącej prosto w twarz.

Druga spawa to rozdzielczość. LG ma natywnie 1024x768, a Sony 1920x1080 linii. Niby spora różnica, a jednak niewielka. Bawiłem się z podłączaniem obu TV zarówno pod USB jaki i po HDMI z Laptopa. W każdym z przypadków ten sam materiał czyli AVATAR i THOR w BlueRay. Za każdym razem obraz wyglądał lepiej na LG. Mimo mniejszej rozdzielczości nie było efektu poszarpanych linii. To co powinno być okrągłe właśnie takie było to samo tyczy się rysów twarzy lub ukośnych krawędzi.

Jest jednak jedna rzecz w której LG 42PT353 nie jest w stanie zagrozić, żadnemu LCD lub Plaźmie w FullHD, jest to oczywiście wyświetlanie stron internetowych. W tym aspekcie przydaje się większa rozdzielczość, gdyż czcionka jest bardziej czytelna. Jeśli chodzi o gry to oba Telewizory radziły sobie bardzo dobrze. Oba też bez stresu obsłużyły pełne 1920x1080 bez zająknięcia.

Osobiście używam TV do oglądania filmów i grania a do tych zastosowań Plazma LG nadaje się rewelacyjnie i dodatkowo jest śmiesznie tania. Rewelacja!!

Link to post
Share on other sites

ja polecam plazme Panasonica TX-P42G30E - mozna kupic za 2700, 42 cale, super czern, idealna do filmow, 5lat gwarancji(teraz jest promocja na telewizory viera i mozna przedluzyc do 5 lat)

ludzie kupuja ledy z podswietleniem krawedziowym i nie wiedza co traca, po prostu padli ofiara marketingu wielkich koncernow ktore zainwestowaly sporo kasy w lcd

 

nie kupujcie ledow krawedziowych, najlepiej plazme, ew full led/full led with dimming

jestem zdania ze jako tv najlepiej sprawdza sie plazma, jako monitor - lcd, przynajmniej do czasu amoledow

Edytowane przez b4rt3k
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Niby wszystko ładnie pięknie, ale jeśli ktoś szuka niedużego telewizora np.32 cale to jak ma kupić plazmę ?;) Oczywiście plazma zawsze będzie lepsza jeśli chodzi o jakość obrazu, ale wg mnie mocno przerysowane a nawet krzywdzące dla wielu TV LCD jest stwierdzenie w stylu "kupujcie tylko plazmy, lcd to shit" itp ;) Nie każdy kupuje TV pod kino domowe i oglądanie filmów z Blu-ray ;) Dla kogoś kto ogląda TV jako źródło informacji czy niewyszukanej rozrywki, sportu od czasu do czasu oglądającego jakiś lepszy film energooszczędny LCD / LCD z LED wydaje się rozsądniejszym i wystarczającym rozwiązaniem.

 

p.s. A marketingowy wg mnie to jest raczej trend, żeby kupować coraz większe TV ;)

Edytowane przez barst
Link to post
Share on other sites

Ja polecam wszystkim Panasonic'a TX-P(XX - zależy od wielkości)G30E. Kupiłem ten telewizor jakieś trzy miesiące temu w Media-Markt. Przerzuciłem się z Sharpem 4:3 z "du**ą", dlatego mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że obraz na moim nowym TV jest idealny. Ma cztery wejścia HDMI, trzy USB. Zresztą co się będę rozpisywał, tutaj wszystko macie.

Długo zastanawiałem się czy wybrać plazmę, czy LCD. Byłem w wielu sklepach, przekopałem dużo for, poradziłem się paru osób i w końcu wybrałem plazmę. Skusiła mnie nieskończona czerń, duży kontrast, oraz obraz o wiele bardziej realistyczny niż w LCD (w którym obraz jest sztuczny). Warto sobie porównać w sklepie dwa telewizory - plazmę i LCD - naprawdę widać różnicę. Jedynym minusem miał być dużo poziom poboru prądu. Jednak gdy popatrzyłem na telewizory LCD to dużej różnicy nie było. Ostatecznie zakupiłem moje cudo i jestem bardzo zadowolony.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@barst

to prawda, 32 calowej plazmy nie ma, ale niemal zawsze warto kupic tv wiekszy niz sie na poczatku planuje, pozniej i tak dochodzi sie do wniosku ze "moglby byc wiekszy'

do jasnych pomieszczen zostaje lcd, po poludniu i wieczorem jednak duzo lepiej oglada sie na plazmie

wspomiales o sporcie, IMO lepiej ogladac mecze na duzej plazmie (aczkolwiek fanem ogladania sportu w tv nie jestem;)

 

w zestawieniu zabraklo informacji o tym ile gwarancji jest na tv, jak dobry jest serwis(czy robi problemy, czy odsyla sie na wlasny koszt)

 

@ethreivis

w sklepach przewaznie jest ciezko z porownywaniem, bo czesto sa rozne zrodla obrazu do roznych tv podlaczone, zalezy jak bardzo producent sie postara i ew. dana firma posmaruje wlascicielowi marketu ;)

najlepszym rozwiazaniem jest chyba zapoznac sie z opiniami i recenzjami w internecie na polskich i zagranicznych portalach, pojsc do sklepu i obejrzec dany model na zywo i dopiero wtedy zdecydowac

idealnym rozwiazaniem byloby wybrac kilka modeli, zestawic je ze soba w sklepie na tym samym zrodle i dopiero zdecydowac (rowniez uwzgledniajac recenzje w necie)

Edytowane przez b4rt3k
Link to post
Share on other sites

Bakak, od wyjaśniania takich tez są serwisy branżowe. Ale sam w swoim poście przedstawiłeś sytuację, która idealnie popiera moje zdanie. Ceny Telewizorów LCD są niewspółmiernie wysokie do jakości obrazu jaki oferują. Płacimy za błędy koncernów, które wpompowały miliardy dolarów w rozwój technologii ciekło-krystalicznej, z nadzieją, że ta ewoluuje do perfekcji. Pomylili się.

 

Co do telewizora 32-calowego, oczywiście fullHD. No i co kolega zrobi z tym telewizorem? Biorąc pod uwagę, że aby dojrzeć bogactwo obrazu, jakie oferuje standard fullHD będziemy musieli usiąść nieco ponad metr od ekranu, urządzenie to nadaje się jako monitor do zagłówka samochodowego, bądź łazienkowy telewizor pod lustro.

Link to post
Share on other sites

@ethreivis w sklepach przewaznie jest ciezko z porownywaniem, bo czesto sa rozne zrodla obrazu do roznych tv podlaczone, zalezy jak bardzo producent sie postara i ew. dana firma posmaruje wlascicielowi marketu najlepszym rozwiazaniem jest chyba zapoznac sie z opiniami i recenzjami w internecie na polskich i zagranicznych portalach, pojsc do sklepu i obejrzec dany model na zywo i dopiero wtedy zdecydowac idealnym rozwiazaniem byloby wybrac kilka modeli, zestawic je ze soba w sklepie na tym samym zrodle i dopiero zdecydowac (rowniez uwzgledniajac recenzje w necie)

Dlatego często w sklepach na większości telewizorów wyświetlany jest ten sam film, program.

Link to post
Share on other sites

Dlatego często w sklepach na większości telewizorów wyświetlany jest ten sam film, program.

roznie z tym bywa, bylem swego czasu w MediaExpercie, na samsungach lecialo w hd, sony tez, na reszcie w tym na plazmach panasonica w sd jakis crapowaty filmik

jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniadze, zgaduje ze sklep odwiedzili przedstawiciele samsunga/sony i dobili targu ;)

Link to post
Share on other sites
  • 8 miesięcy temu...

Modele LG zdecydowanie zdominowały ten ranking. Pojawiło się w nich kilka ciekawych modeli tej firmy. Wszystkie posiadają wiele ciekawych funkcji i atrakcyjny design. Firma LG bardzo szybko się rozwija i na rynku często pojawiają się nowe modele telewizorów tej firmy. :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...