Skocz do zawartości

HD5850 lekki dyskomfort ..


Recommended Posts

Witam, nie dawno przesiadłem się z GTX260 na HD5850 . Tak więc jak tylko doszła mi karta przeinstalowałem system i doprowadziłem pc do porządku. Karta spisuję się świetnie lecz jest jeden mały mankament . Mianowicie, podczas testowania jej w furmarku po 30-40 sek zalicza Black Screen'a i wali 100% mocy wentylatora, nie zostaje nic innego jak reset. Dodam że wszystkie temperatury są w normie, karta to autorski wynalazek Asus'a DirectCU TOP . Chłodzenie jest świetne tak poza tym . Dodam że po wnikliwych testach doszedłem do wniosku że to coś z zasilaniem, więc ustawiłem na sztywno napięcie GPU 1.25 V (Bezpieczne i optymalne przy oc) jak się okazało przy tych wartościach zachowuję się podobnie w innych już programach testujących czy grach mianowicie Ungine Haven na przykład .

 

Sprzęt :

AThlon II x4 @ 3.5Ghz

Asus M4A77TD PRO

2x2GB Kingstone 1333Mhz CL9 @ 1397Mhz

2xHDD WD640AAKS(ES 16), WD250AAKS

StealthXstreaM 2 500W

 

Zasilacz raczej wykluczam ponieważ wcześniej pracował na zestawie GTX260 65NM + Mocne oc .

Na standardowych ustawieniach w grach czy benchmarkach (z wyjątkiem furmark'a) wszystko jest ok, czy nawet po lekkim oc .

 

Prosiłbym o pomoc oraz radę czy mam się tym martwić czy zostawić to w spokoju i normalnie użytkować kartę i zrezygnować na dobrą sprawę z oc (oraz furmarka http://www.chip.pl/++resource++ws.forum/emoticons/wink.gif ).

 

Pozdrawiam . http://www.chip.pl/++resource++ws.forum/emoticons/smile.gif

Edytowane przez Reverse
Link to post
Share on other sites

Ja testowałem 5850 w parze z c2q9400 quadem w drugim kompie furmarkiem, karta miała z 85 stopni (referent) nic sie złego nie działo. Działała pod Corsairem hx620w. Może coś zasilacz dziwaczy, sprawdź z innym. Daj napięcie na auto i sprawdź inny zasilacz.

Link to post
Share on other sites

Chyba wiem o co chodzi, w miejscu gdzie zaznaczyłem na zdjęciu nie da się utrzymać palca podczas pełnego stresu w furmarku, gdy już zaczynam się parzyć za 10 sek następuje black screen , co najciekawsze po drugiej stronie znajdują się "chyba" cewki (te całe układy sekcji zasilającej w kształcie kwadracików szarych polakierowanych) , ale co ciekawsze grzeją się tylko w tym miejscu a nie w całym rzędzie .. Hmmm

 

http://img31.imageshack.us/img31/5223/kartasq.jpg

 

 

zalicza się do gwarancji czy też jakiegokolwiek uszkodzenia ? :/

Podczas grania czy też testowania w innych programach na standardowych ustawieniach jest ok przypomnę jeszcze .

 

 

Edit: Dodam również iż jak dam wentylator na 100% + dodatkowy nawiew na PCB problem znika Oo ..

Edytowane przez Reverse
Link to post
Share on other sites

Skoro po zamontowaniu dodatkowego nawiewu problem ustępuje, to wniosek jest oczywisty...... sekcja zasilania przegrzewa się. Możesz odesłać na gwarancję ale musisz się liczyć z tym ze karta wróci do ciebie z nieśmiertelnym dopiskiem "Usterki nie stwierdzono"

 

 

P.S.

Kiedy ją kupiłeś ???

Edytowane przez IronFe
Link to post
Share on other sites

Skoro po zamontowaniu dodatkowego nawiewu problem ustępuje, to wniosek jest oczywisty...... sekcja zasilania przegrzewa się. Możesz odesłać na gwarancję ale musisz się liczyć z tym ze karta wróci do ciebie z nieśmiertelnym dopiskiem "Usterki nie stwierdzono" P.S. Kiedy ją kupiłeś ???

9 października zawarta transakcja ,a doszła do mnie bodajże w czwartek (13) . Może to jednak taśma od radiatora sekcji zasilania jest wypaczona ? :?:

Link to post
Share on other sites

Już pierwsze zdanie w opisie aukcji powinno dać Ci wiele do myślenia "Aukcja grzecznościowa, karta graficzna należy do kolegi"

 

Jeśli już chcesz ją rozkręcić i sprawdzić termopady to rób to ostrożnie aby nie uszkodzić karty i śrubek którymi przykręcone jest chłodzenie do karty

 

P.S.

Ja też kupiłem kilka dni temu używkę 5850 DCU Top na allegro i mam z nią problem

Link to post
Share on other sites

Już pierwsze zdanie w opisie aukcji powinno dać Ci wiele do myślenia "Aukcja grzecznościowa, karta graficzna należy do kolegi" Jeśli już chcesz ją rozkręcić i sprawdzić termopady to rób to ostrożnie aby nie uszkodzić karty i śrubek którymi przykręcone jest chłodzenie do karty P.S. Ja też kupiłem kilka dni temu używkę 5850 DCU Top na allegro i mam z nią problem

Wniosek gwarancyjny już wysłałem .

A co się dzieję z twym egzemplarzem ? I co z tym robisz ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...