Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam, chcę kupić używaną dobrą kartę dźwiękową pod mój sprzęt:

-Słuchawki AKG K518DJ

-Głośniki Logitech x530

Podajcie mi kilka najlepszych kart z Creative Audigy/2 jaka jest teraz dostępna w cenie do 70 zł używka. Nie wiem czy Audigy czy Audigy 2 a może Platinum

 

Muzyka jakiej słucham to głównie Hardstyle i Trance. Czy pozłacane styki mocno poprawiają jakość dźwięku ?

 

http://www.creative.com/soundblaster/AudigyList/ tu jest jakaś lista kart

Link to post
Share on other sites

Hej chłopaki, może doradzicie a nie krytykujecie sprzęt ?? A braliście pod uwagę słuchawki???? Jeżeli przy moich głośnikach, to nie zrobi różnicy to podajcie mi teraz głośniki w których ta różnica będzie. Nie wiem po co robią karty dźwiękowe, jeżeli w takich głośnikach nie będzie różnicy ...

Link to post
Share on other sites

a jakie masz słuchawki ? Mam X-530 podpięte do Essence ST i mają tu rację. Różnica jest, ale bardzo mała , także do tych głośników jak chcesz możesz zaopatrzyć się coś pokroju Audigy 2 dla lepszego pozycjonowania i efektów przestrzennych , bo te głośniki jeszcze powinny to wychwycić.

Link to post
Share on other sites

Nie wiem po co robią karty dźwiękowe, jeżeli w takich głośnikach nie będzie różnicy ...

Miej pretensje do Logitecha że robi słabe głośniki a nie do producentów dźwiękówek :P X530 są po prostu kiepskie i nowa dźwiękówka nie sprawi że zagrają jakoś znacząco lepiej.

Jeśli chcesz mieć dobry dźwięk to zainwestuj w 2.0 - kup jakiś używany wzmacniacz stereo np Pioneera oraz kolumny podstawkowe - zagra to znacznie lepiej od większości komputerowych pierdziawek. I nie bój się używek - sprzęt audio jest żywotny i 15 lat nie robi na nim większego wrażenia.

Link to post
Share on other sites

a jakie masz słuchawki ?

ja niemoge.... przecierz na początku napisałem jakie mam słuchawki... Czytanie ze zrozumieniem. Igoruss zostawmy sprawę głośników w tyle, karta ma być głównie pod słuchawki a nie pod głośniki, nie morzecie mi poprostu napisać wyraźnie jaką kartę dźwiękową polecacie ????
Link to post
Share on other sites

jesteś wstanie dołożyć do Xonara DG ? Zagra to lepiej niż wszelkie audigy 1-3 czy nawet, niektóre x-fi

 

a jak nie, to audiogy 2 zs, gold czy platinum, brak jakiś znaczących równic w dźwięku, ale nie wydawaj więcej niż 80, bo nie są tego warte.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

No tylko że drogi jest, funduszy mało mam, tydzień temu kupiłem te słuchawki AKG, apropo, dźwięk jest super, a zwłaszcza w mini-wieży, jest ładniejszy niż na komputerze, bass jest taki głęboki... Dźwięk czysty...

 

Tobie chodzi o xonar DG ???? Ona jest na ceneo od 103 zł, ale opinie ma średnie

Link to post
Share on other sites

to ja ci rumcajs coś zalecę poczekaj ,dozbieraj. A, że lubisz słuchać muzyki(którą sam lubię) to będzie warto, podana kartę kupić. Audigy to są słabe karty do muzyki. Xonar dałby ci całkiem poprawny dźwięk z odpowiednią stereofonią, głębią, co w tych słuchawkach powinien jeszcze lepiej odczuć, a dźwięk czysty to dopiero będziesz, mieć ze względu na analityczność układu asusa.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Wiem, później się skapłem :/ Hah ceneo czasami mnie rozwala Moje GG 6700010 napiszcie, coś mi doradzicie

 

Powiedzcie mi czemu w internecie na forach ludzie piszą, że Xonar DG obciąża procesor, i spadają FPS'y w grach ... Jeżeli tak jest naprawde to chyba będziecie mi musieli doradzić coś z audigy lub x-fi

 

http://allegro.pl/creative-sound-blaster-audigy-2-sb0240-i1865239722.html

 

Może warto by było w nią zainwestować ? Xonarów na allegro poniżej 120 zł nie ma, a funduszy brak.

Edytowane przez rumcajs295
Link to post
Share on other sites

Skoro aż tak lubisz dźwięk dobry i nie masz kasy to może dobry przetwornik C/A który to pominie beznadziejne karty dźwiękowe w komputerze ?

Przykład kitu który sam możesz zrobić a jakościowo powala dla mnie wszystkie integry, Creative Audigy 2 oraz przetworniki stosowane w TV Sony Bravia.

http://sklep.avt.pl/p/pl/48320/audiofilski+przetwornik+ca+-+plytka+drukowana.html

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...