Skocz do zawartości

4890, a zasilacz


Recommended Posts

Powiem Ci że ja bym nie podłączył tego pod ten zasilacz wg mnie nie starczy

CPU "I have a Q6600 running at 3ghz. Everest is reporting a cpu core voltage of 1.325, which translates to about 130W."

GPU 190W to grafa wyżyłowana na maksa łyka prąd jak piecyk

masz dwie linie 14A czyli 168W+ 16A czyli 192W

dodasz dysk, nagrywarkę ,płyte z ramem i kapa za mało

Musi to byc ten radek? Wiem że jest nadal wydajną kartą ale to zużycie prądu powala...

O cieple wydzielanym przez kartę też trzeba pamiętać:)

Ile masz na kartę?

Edytowane przez lukyeti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

A w jakiej grasz rozdzielczości? Możesz pogonić tego procka do 3,4? A tego radka podkęcałeś? on ma duże możliowści OC

jak widać konkretnie dostaję skrzydeł po OC

http://pclab.pl/art38839-19.html

W tym momencie zamiana na 4890 wg mnie nie ma sensu..

Może starczy kupić chłodzenie za 100zł na procka pocisnąć tego q6600 (a on potrafi zaskoczyć na plus) pocisnąć grafę i możesz zyskać nawet +30% na wydajności w grach

Ewentualnie kupić na przyszłość mocniejszy markowy zasilacz

Edytowane przez lukyeti
Link to post
Share on other sites

karte mam tymczawsowo... należy ona do mojego kumpla:) bede miał ją gdzieś do grudnia więc myśle nad kumpnem czegos dla siebie (aktualnie posiadam HD3870), a co do procka z kartą którą mam teraz w budzie czyli 5770 kręci sie max do 3.0 na 3.2 bluescreen(myślę, że to wina zasilacza). Na moim 3870 idzie do 3.4, wyżej temp są za wysokie.

 

@rok temu zmieniłem radiator na silentium pc spartan

 

gram w rodzielczosci 1920x1080 lub 1680x1050

Edytowane przez molo131
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

no to tak... aktualny twoj zasilacz to roche szok!! Ten modecom ma pewnie laczna obciazenie lini V12 z niecale 300W. Ja bym sie bal obecnego sprzetu na tym utrzymywac :).

Co do zasilacz to ja proponuje kupic RAZ a PORZĄDNIE, czyli XFX 450w za ok 190 zl. A co do karty graficznej, to pakowanie sie obecnei w 4890 jest chyba troche nie na miejscu, karta oczywiscie wydajnosciowo na poziomie GTX 260 no ale jest to stara kontrukcja, jeszcze 55 nm ;] Proponuje kupic uzywke 5770 i pograc tak z rok a potem wmienic na cos lepszego + wieksze OC procka, pozdro :)

 

http://allegro.pl/hd-5770-power-color-hd5770-pcs-oc-1gb-ddr5-bcm-i1911452297.html --> to by cie moglo zainteresowac :)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...