Skocz do zawartości

Podkręcenie procka AMD Phenom II x2 550 AM3


Recommended Posts

Zakupiłem chłodzenie ARCTIC COOLING FREEZER XTREME, i dziś podłączyłem. Musze powiedzieć ze idiotycznie się to przykręca i jest z tym niezły kłopot. Ale ok dziala i wieje, jak narazie bardzo lekko, nie wiem jak go ustawiać zeby wiał mocniej a po drugie nie umiem i nigdy tego nei robilem nie podkrecalem procka. Jak sie do tego zabrac ? Zeby nei spalci czegos

Link to post
Share on other sites

Najprostszy sposób to podniesienie mnożnika i zwiększenie napięcia.Zrobisz to w BIOSI'e będzie to gdzieś w CPU.Standardowo ma chyba mnożnik 15,5 więc czegoś takiego szukaj :sciana:,

 

Proponuję ustawić mnożnik 18,5 co daje nam wynik 3700MHz i to ci wystarczy raczej uda ci się to zrobić bez podnoszenia napięcia.

Link to post
Share on other sites

Pisze na podstawie mojego egzemplarza x4:

1.Do podkręcania użyj biosu bądź programu producenta twojej płyty głównej.

2.Jeżeli twoja twoja płyta posiada funkcje ACC możesz odblokować dodatkowe rdzenie co się przekłada na wzrost temp nieznaczny a jednak rzędu 4-7 stopni i nawet jeśli odblokowane rdzenie będą stabilnie pracować może to wpłynąć na osiągi OC(możesz wyciągnąć więcej mhz na 2 rdzeniach niż na 4).

3. Nie radze ci przekraczać napięcia 1.475V dobra temp to do 65 stopni po dłuższym katowaniu np w orthosie. Pamiętaj większe napięcie to zazwyczaj większa stabilność i wzrost temp.

4. Samo podkręcanie przynajmniej u mnie polegało na samej zmianie mnożnika i nie znacznym FSB każda zmiana mnożnika o +1x to dodatkowe 200Mhz na procku bez zmiany FSB. Tylko nie przesadzaj starej się zmieniać co 0,5x przy 3.7Ghz robi się już znaczniej cieplej.

 

U mnie chodziło to tak na 1.475V miałem stabilne 3.9Ghz(19x200) na co dzień pracowałem na 3.75Ghz(18x206) przy 1.4V. Default to (15,5x200 3.1Ghz 1.35V)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...