Skocz do zawartości

gtx 570


Recommended Posts

czyli lepiej wydac na 2 x gtx 560 ti ?

Tak mi wszyscy polecają. W testach porównawczych 570 (solo/sli) wypada wyraźnie lepiej niż 560ti ale tam nie było podkręcane a z tego co wiem można dobrze podkręcić 560ti za to 570 słabo. 570 są bardziej prądożerne i się grzeją no i są o 400pln droższe na sztuce - to są bardzo mocne argumenty dla mnie. Wydajność nie jest dużo większa.

 

Ja mam pytanie do podkręcaczy. Ile FPS można zyskać na podkręceniu 560ti (solo/sli) do powiedzmy 1000mhz? Widziałem jakiś test i były to wartości 1-2 fps ale Was się chciałem zapytać? Oczywiście chciałbym też wiedzieć czy temperatury i pobór W zbliża się po takim OC do 570.

Dzięki z góry

Link to post
Share on other sites

za to 570 słabo. 570 są bardziej prądożerne i się grzeją

czy wy musicie kopiować internetowe bzdury czy jak ? Początkowe referaty nie chciały się podkręcać, ale wyszły autorskie i niektóre kręcą się naprawdę dobrze. To samo tyczy się z resztą. 570 to udane sztuki, ale drogie.

Edytowane przez adivxv5
Link to post
Share on other sites

Tak mi wszyscy polecają. W testach porównawczych 570 (solo/sli) wypada wyraźnie lepiej niż 560ti ale tam nie było podkręcane a z tego co wiem można dobrze podkręcić 560ti za to 570 słabo. 570 są bardziej prądożerne i się grzeją no i są o 400pln droższe na sztuce - to są bardzo mocne argumenty dla mnie. Wydajność nie jest dużo większa. Ja mam pytanie do podkręcaczy. Ile FPS można zyskać na podkręceniu 560ti (solo/sli) do powiedzmy 1000mhz? Widziałem jakiś test i były to wartości 1-2 fps ale Was się chciałem zapytać? Oczywiście chciałbym też wiedzieć czy temperatury i pobór W zbliża się po takim OC do 570. Dzięki z góry

 

oczywiscie 560ti przy >1ghz bedzie pobieral o prawie 50W mniej niz 570na 900 wiec i temperatury przy tych samych coolerach beda nizsze - zeby zachowac temperature podobną 560tce 570 bedzie o wiele szybciej musial krecic wentylatorami

aw przypadku wielu coolerow nie uda mu sie zachowac podobnych temperatur nawet przy max kreceniu wiatrem

 

 

jeki widzisz sens zakupu 570 skoro one sie praktycznie nie roznią wydajnoscią od 560ti przy OC obu mmodeli? zamiast 570 mozna kupic jedna karte za 1400 typu 6870x2 o wiele wydajniej niz 570 a tak samo gorąco a nawet mniej w przypadku 6870x2 bo cieplo jest dzielone pomniedzy dwa chipy ktore maja odzielne heat pipe

obie pobiora 250W (570OC) - raczej zadnego sensu w zakupie tej mniej wydajnej - chyba ze ktos lubi wydawac pieniadze na daremno

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

@ Adivxv5

 

Czyli o których konkretnie 570 piszesz? Nie wiesz do ilu się kręcą i czy są jakieś benchmarki na ile klatek to się przekłada?

 

@ Naafet

 

A ile można uzyskać klatek podkręcając kartę, o jakich wartościach w ogóle piszemy? http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Podkrecanie-3578/strona/12983.html Tu jak widać podkręcenie Asusa z 900 na 1041 dało 3 klatki średniej i tylko 1 klatkę minimalnego frameratu.

 

A już pomijając kwestię ceny... to co będzie wydajniejsze 6870 CF czy 560ti SLI?

Edytowane przez elkey
Link to post
Share on other sites

testy sie czyta w zagranicznych serwisach wpisujac model karty +review

 

polskie strony to ew. tylko jako dodatek kiedy sie juz posiada podstawową wiedze

 

ptk2.

sli 560ti al e to wiele zalezy od modeli kart - wybierasz konkretny ( i wersje producenta) model od amd i model od nv i czytasz kobnkretene testy

Link to post
Share on other sites

testy sie czyta w zagranicznych serwisach wpisujac model karty +review polskie strony to ew. tylko jako dodatek kiedy sie juz posiada podstawową wiedze ptk2. sli 560ti al e to wiele zalezy od modeli kart - wybierasz konkretny ( i wersje producenta) model od amd i model od nv i czytasz kobnkretene testy

Na chwilę obecną mam trzy opcje SLI/CF.

- 570

- 560 ti

- 6950

Link to post
Share on other sites

sli ? nie lepiej jedna a konkretna ??? brac gtx 570 czy czekan na nowy wypust kart ??? HD 7000 i gtx 600

No ale 580 nie daje dużo lepszej wydajności od 570 a jest o jakieś 600pln droższa, dla mnie to gra niewarta świeczki. Z kolei 590 to już wydatek 3000 a 570 w SLI prezentuje takie osiągi - może nawet lepsze - za 2600.

 

Ja Ci nie doradzę bo sam jestem tu tym który szuka porady ale ja na nowe technologie 28nm nie czekam. To już nie chodzi o strach przed zawodem tak jak w przypadku Buldozera (chodzi mi o perspektywę gier) ale o czas oczekiwania. Wygląda na to, że nowe karty to początek przyszłego roku. Dla mnie za długo czekania bo kompa muszę kupić teraz, zresztą podejrzewam, że dzisiejsze SLI i tak da radę każdej nowej karcie która wyjdzie na początku roku (może z wyjątkiem następcy 6990 i 590), przynajmniej w wydajności (nie w temperaturach i prądożerności).

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...