Skocz do zawartości

Chłodzenie na i5 2500k.


Recommended Posts

Kupiłem używanego Mugena w pierwszej wersji za 87 zł z przesyłką. Temperatury nie przekraczają 50 stopni na procesorze przy taktowaniu 3,6 [GHz] na Q6600. A poza tym nie jest taki brzydki :P

Edytowane przez MatiQ
Link to post
Share on other sites

@ UP Z dobrą pastą tak ;)

Co tzn. z dobrą pastą tak ? pasta ma przewodzić ciepło i reszta w głównej mierze zależy od radiatora jaki posiadamy na cepie.Już nie wciskajcie ludziom kitu z pastami,ile będzie miał mniej st. od zwykłej 1-2st ... to jest sam w sobie czynnik w którym nadmiar ciepła i tak nie ma dokąd uciec i tu odgrywa największą role radiator,ta sama sytuacja tyczy ilości rozprowadzonej pasty.Głupota sie przyjęła w naszym życiu,że dają nie wiadomo co i sie płaci firmom za głupie tubki 30-50zł :P:->

Link to post
Share on other sites

:hahaha: no teraz mnie rozwaliłeś :hahaha: dobre i różnice 10st :hahaha: to w takim razie wierz w te bajki ja chce zostać przy realu.

 

 

Ważne przekaż kolegom niech coś zrobią z tym benchmarkiem.pl bo od czasu zmiany wyglądu,same problemy choćby z głupim kopiowaniem/wklejaniem text,linki.

Edytowane przez lwses
Link to post
Share on other sites

Ktoś kto twierdzi że między białym silikonem a najlepszymi produktami (np. IC7 Diamond) jest różnica +/- 1*C góra 2*C jest po prostu niedomyty ( %-)) i bez pojęcia żadnego w tej kwestii. Zdarza mi się tresować cepy napięciami 1.5V ~ 2.0V i różnice w pastach bywają ogromne, zmiana w/w na i7 920 przyniosła około 8*C różnicy. Od roku bodajże używam tylko i wyłącznie IC7 Diamond i na szybkie ruchy tańszej STG-2.

 

<pozdro>

Edytowane przez emdziej
Link to post
Share on other sites

:hahaha: no teraz mnie rozwaliłeś :hahaha: dobre i różnice 10st :hahaha: to w takim razie wierz w te bajki ja chce zostać przy realu. Ważne przekaż kolegom niech coś zrobią z tym benchmarkiem.pl bo od czasu zmiany wyglądu,same problemy choćby z głupim kopiowaniem/wklejaniem text,linki.

Sam też "bawię się" pastami (prywatnie czasem testuję na GPU pokroju Geforce GTX260 216 SP) i doskonale wiem, że różnice wcale nie wynoszą 1-2 stopnie jak to próbujesz tutaj wmawiać ale co najmniej 5 stopni (a testowałem do tej pory tylko 5-6 past). Nie mów mi zatem, że ten test co podałem to bajeczka ;)
Link to post
Share on other sites

T.luk - jeżeli masz taki łatwy dostęp do sprzętu, to mam propozycję - może zrobiłbyś tak test tych past termoprzewodzących dodawanych do coolerów? Bo np. na Hardwaresecrets wyszło, że ta dodawana do Thermaltake Contac 29 jest lepsza od ZM-STG2, a spotkałem się już z opiniami ludzi, że to jest niemożliwe, i że jest to błąd w teście... dlatego może właśnie zrobiłbyś taki test? Dałoby to jakiś inny punkt widzenia na dodawane do coolerów pasty.

Link to post
Share on other sites

Ciężko mi będzie dorwać pastę z każdego cooelra CPU bo to tak naprawdę oznacza, że musialbym załatwiać do testów mnóstwo coolerów CPU a niestety to nie jest takie proste...Mam na chwilę obecną kilka past (ok. 10) i owszem będę takowy test robił ale boxowych past nie mam jak załatwić...No chyba, że masz jakieś nieużywane pasty do pożyczenia? ;)

Link to post
Share on other sites

Mhm, no to czekam na test :). Niestety nie mam żadnych past nieużywanych :P. Tak w ogóle to nie wiesz może, czy da się gdzieś w Polsce kupić osobno tą pastę Thermaltake'a, która jest w tym porównaniu? Spodobała mi się pod względem łatwej aplikacji, a jeżeli byłaby na poziomie lub lepsza niż STG2, to wiesz - chętnie bym kupował właśnie tą pastę ;).

 

Co do tego załatwiania - to jasne, tylko pytałem, bo widzę, że testujesz sporo itp. to myślałem, że masz jakiś dostęp prosty do tych past. Chętnie zobaczyłbym jakiś test tych dołączanych past, i ich porównanie z tymi najbardziej pospolitymi - STG2/STG1, silikonówka, AS5...

Link to post
Share on other sites

T.luk - jeżeli masz taki łatwy dostęp do sprzętu, to mam propozycję - może zrobiłbyś tak test tych past termoprzewodzących dodawanych do coolerów? Bo np. na Hardwaresecrets wyszło, że ta dodawana do Thermaltake Contac 29 jest lepsza od ZM-STG2, a spotkałem się już z opiniami ludzi, że to jest niemożliwe, i że jest to błąd w teście... dlatego może właśnie zrobiłbyś taki test? Dałoby to jakiś inny punkt widzenia na dodawane do coolerów pasty.

oczywiscie ze jest to niemozliwe - raczej nikt nie oczekuje by jakas pasta byla na poziomie plynnego metalu

te 0.2 mm pasty niczego nie zmienia w konkretnym stopniu - juz lepiej zabrac sie za polerowanie proca czy wzglednie kiepskiej podstawki

niz dociekac nie istniejacych roznic pomiedzy dobrym a dobrym

 

jak tak dalej pojdzie to niedlugo sie okaze ze pasta jest lepsza od "dospawanego" radiatora :P

 

nie wiem jak mozna robic test i nie widziec ze to zwyczajnie nie gra i jest nierealnym a zamiast dojsc gdzie powstał blad to publikowac takie "testy"

Edytowane przez naafet
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...