Skocz do zawartości

Zasilacz i szuszarka


Recommended Posts

Cześć, czy wasze zasilacze też chodzą jak szuszarka?

Mój jest słyszalny o to mnie wkurza! Na pudełku piszę ze chodzi między 28-40db powinien w spoczynku być cichy ale i tak daje swoje z 35db

 

Przy okazji znalazłem stary artykuł i stwierdzam ze nie jest tak źle bo niektórzy rekordziści dają po uszach 50db

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/Ever_Silver_520W-653/strona/1213.html

 

Dlaczego te wentylatory muszą być tak głośne? Wytrzymać się da ale w spoczynku jak się prawie nic nie robi jest to uciążliwe.

 

Dodam jeszcze ze gdzieś pisało ze jest ultra cichy, czy to tylko marketing czy moja sztuka taka jest?

 

Mój zasilacz to OCZ StealthXStream 2 700W 80+ SLI 120mm

Link to post
Share on other sites

http://ekasiorka.pl/foto/testsound.mp4

 

Jeśli będą jakieś problemy to wstawie zip

 

Poprzedni zasilacz jaki miałem miał problem z cewkami po 4 dniach przyszedł mi ten i chodził względnie cicho ale od około tygodnia chodzi głośniej a jak się nic nie robi to jest to uciążliwe, nie wiem czy mi na gwarancji to przyjmą... być może lepiej go sprzedać? i kupić coś co tak nie hałasuje?

 

Albo wysłać na gwarancję i może dostanę 3 sztukę która będzie idelna, jak to się mówi do 3 razy sztuka, bądź wystarczy wymiana wentylatora.

 

Przydała by się osoba która ma OCZ SXS2 i by coś powiedziała jak to jest u niej.

Link to post
Share on other sites

Właśnie tak sobie czytam opinie o zasilaczach OCZ na komputroniku i piszą ze jest nie słyszalny więc chyba będę się musiał wybrać do sklepu i dać go na gwarancję, bo od tego szumu zaczyna mnie boleć głowa jak siedzę więcej jak 2h a to nie jest normalne. Więc albo wymienią wentylator albo zasilacz!

 

Dzięki za rady.

 

jeśli ktoś ma OCZ niech napiszę jak chodzi

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trafiłeś na felerny model, może łożyskowanie wentylatora szwankuje albo miała miejsce jakaś inna awaria. Jeśli obudowa jest bardzo słabo wentylowana i masz w niej strasznie gorąco to może po prostu wentylator pracuje na najwyższych obrotach :)

Posiadam SXS2 600W od ok roku i jest cichutki. Nie słyszę go ani w obecnym Gladiusie a i był niesłyszalny w starej obudowie Tracer (zasilacz u góry).

Jeżeli zasilacz jest na gwarancji to na Twoim miejscu skorzystałbym z niej. Przecież bardzo głośna praca nie jest czymś normalnym, zwłaszcza gdy wcześniej pracował cicho (zakładam, że tak właśnie było).

Link to post
Share on other sites

Po pierwsze to chyba wiadomo, że decyBel decyBelowi nierówny (poszczególni producenci mogą mieć jakieś swoje "metodologie"). Po drugie żadne z tanich zasilaczy OCZ nigdy nie należały do czołówki jeśli chodzi o kulturę pracy fabrycznych wentylatorów. Jak dla mnie do tej pory niemal niedoścignione są takie marki jak Antec, Fractal Design, Seasonic, Corsair (seria AX) i Enermax (np. seria Modu87+). Po trzecie każdy ma jakąś swoją skalę poziomu głośności i to co jest ciche dla jednego nie musi być ciche dla drugiego ;)

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem trafiłeś na felerny model, może łożyskowanie wentylatora szwankuje albo miała miejsce jakaś inna awaria. Jeśli obudowa jest bardzo słabo wentylowana i masz w niej strasznie gorąco to może po prostu wentylator pracuje na najwyższych obrotach :) Posiadam SXS2 600W od ok roku i jest cichutki. Nie słyszę go ani w obecnym Gladiusie a i był niesłyszalny w starej obudowie Tracer (zasilacz u góry). Jeżeli zasilacz jest na gwarancji to na Twoim miejscu skorzystałbym z niej. Przecież bardzo głośna praca nie jest czymś normalnym, zwłaszcza gdy wcześniej pracował cicho (zakładam, że tak właśnie było).

Po pierwsze to chyba wiadomo, że decyBel decyBelowi nierówny (poszczególni producenci mogą mieć jakieś swoje "metodologie"). Po drugie żadne z tanich zasilaczy OCZ nigdy nie należały do czołówki jeśli chodzi o kulturę pracy fabrycznych wentylatorów. Jak dla mnie do tej pory niemal niedoścignione są takie marki jak Antec, Fractal Design, Seasonic, Corsair (seria AX) i Enermax (np. seria Modu87+). Po trzecie każdy ma jakąś swoją skalę poziomu głośności i to co jest ciche dla jednego nie musi być ciche dla drugiego ;)

Być może, na początku siedział w gorącej obudowie około 2tygodni potem zmieniłem platformę chodził w miarę cicho był słyszalny ale nie tak jak od tygodnia ze wyje ze nie wiadomo co się dzieje. Z tego co zauważyłem to jak włączałem PC to chodził na max obrotach, a raczej jeszcze głośniej, bo posługiwałem się opisem na pudełku i testem t.luk a ze max poziom dla nie go pod całkowitym obciążeniem powinnien wynosić max 40db a moje uszy odczytywał szum o wartości ponad 41db więc coś nie halo i to jeszcze w spoczynku już nawet wypiąłem wszystkie wentylatory został tylko od zasilacza wszystko odłączyłem obciążenie 50Wat obudowa otwarta a tu huczy jak wcześniej i leci po uszach te 40db w spoczynku!! a na pudełku piszę ze w spoczynku powinno być ultra cicho.

 

Więc dziś poszedł na gwarancję do Komputronik'a ciekawe ile im zejdzie

 

Po pierwsze to chyba wiadomo, że decyBel decyBelowi nierówny (poszczególni producenci mogą mieć jakieś swoje "metodologie"). Po drugie żadne z tanich zasilaczy OCZ nigdy nie należały do czołówki jeśli chodzi o kulturę pracy fabrycznych wentylatorów. Jak dla mnie do tej pory niemal niedoścignione są takie marki jak Antec, Fractal Design, Seasonic, Corsair (seria AX) i Enermax (np. seria Modu87+). Po trzecie każdy ma jakąś swoją skalę poziomu głośności i to co jest ciche dla jednego nie musi być ciche dla drugiego ;)

Tak, może i nie równy, ale jak chodzi jak suszarka to się wytrzymać nie da! Po około 2h tak boli głowa że się nie da korzystać. Teraz mam starego wysłużonego Fella III 350Wat i jest cichy może nie ultra ale nie jest suszarką i nie hałasuje. Tylko szkoda ze teraz muszę siedzieć na integrze, ale i tak to jest lepsze niż brak komputera nawet i 28dni roboczych.

 

Teraz mam ciszę i spokój w pokoju ale brak grafiki ;) ;(

 

Przy nowej platformie wylot z obudowy był zimny tak samo na zasilaczu. Temperatura na grafice max 60stopni w stresie a CPU 57 stopni też w stresie, a w środku zimno (otoczenie w środku). Podczas spoczynku na CPU 30 stopni a na grafi 40 stopni. Obudowa dobrze wentylowana.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...