Skocz do zawartości

za słaby zasilacz do gtx 275 ??


Recommended Posts

No witam :co: , zrobiłem to i owo i nic... tzc sfreszowałem bios na najnowszy i oprócz paru nowych funkcji w biosie nic sie nie zmieniło , karta sie nie chce właczyć.Zamówiłem zasilacz CHIEFTEC CFT-600-14CS 600W - MODULARNY i zobaczymy czy feel to kiła... . Sprawdziłem radka i spoko a zaraz po nim gtx 275 i na monitorze cisza, niezaświeca sie dioda że dostał sygnał. :> COŚ MI TU NIE PASUJE( dodam jeszcze raz że karta działa i załącza sie normalnie na - amd athlon64 4200 @ 2,61 Ghz

-- 2x 1 Gb ram kingmax ddr400

--1 dysk twardy

-- katra SS Audigy

--i ten sam zasilacz FEEL 3 500W.. I MU DZIAŁA :sciana:

 

p.s. mój konfig jest na początku :help:

Link to post
Share on other sites

Robiłem już tak, już to przerabiałem, nawet bez dysków, 1 Gb pamięci i nic więcij. i to samo!! :help: myślicie że to jednak ta zasiłka??

http://www.benchmark.pl/phpBB3/posting.php?mode=quote&f=30&p=49018#

na pewno zasiłka. Tylko szkoda że troche nie popytałeś - chieftec może i tani ale najwyższych lotów nie jest.. Za te cene mialbys znacznie lepsza jakosc..

Darodaradevil to już nie jest przypadkiem lekkie przegięcie? Niedługo okaże się, że szef=fell :sciana: Chieftec ma naprawdę dobre zasiłki a pisanie, że nie są najwyższych lotów to chyba jakaś pomyłka :co:
Link to post
Share on other sites

Darodaradevil to już nie jest przypadkiem lekkie przegięcie?

R.I.P - może źle się wyraziłem i ktoś mógł mnie zrozumieć, że chieftec jest tak samo slaby jak chocby ten Feel. Nie, nie to miałem na myśli. Chieftec jest jak najbardziej bezpieczny, dość wydajny, całkiem nieźle można mu obciążyć linię 12V i da radę spokojnie pociągnąć konfig. Chodzi mi jednak o to, że można było kupić zasilacz, w którym nie byłoby tego "całkiem nieźle spokojnie" tylko bardzo mocno i zamiast "da rade" to nawet nie poczuje tego konfigu :co: a taki mógłby być np jakiś fajny Be Quiet, Corsair czy Tagan. Ja jestem zwolennikiem jedynie markowych zasilaczy, no name juz miałem i pociągnął mi za sobą procesor, płytę główną i pamięć ram :sciana: Chieftec to nie żaden no name i może długo służyć @szalas8 , twierdze tylko, ze mozna bylo kupic cos jeszcze lepszego :D
Link to post
Share on other sites

Heh Ty się dziwisz??? ta karta :sciana: zasilacze typu feel i corsair - 520 hx na śniadanie - wiem bo miałem i miałem to samo chcesz zapas mocy weź coś co ma minimum 680 W karta w maksymalnym obciążeniu zrzera 300W dodaj do tego phenoma II 4 x3.5 GHz masz razem koło 550W a gdzie zapas??? zastanów się :D

( jeśli chcesz podkręcać... Ja osobiście polecam Pentagrama 750W silentum - ja jadę właśnie na nim a w środku ma podzespoły tagana :menda:

Szczerze polecam zanim zrobisz sobie kuku no i szkoda, że gigabyta brałeś...

 

do kolegi poniżej - nie pewnie postaw sobie sli na P II 3,5 GHz i 2 x 275 GTX na feelu jakimś 600W albo nawet na ocz. Może klient ma źle podpięte 275 wymaga jednego złącza 8pin ( ono dostarcza do karty około 150W i jednego złącza 6Pin - około 75W no i jeszcze przez pci express 75W - macie magiczne 300W co wy na to poczytajcie trochę do tego procek który z 220W żre... Lepiej mieć zapas niż niedobór bo może się to :co: skończyć nie mówię również, że wiem wszystko tylko należy trochę chcieć i umieć liczyć. Kolego (Autor tematu ) pod grafikę nie podpinaj kabli z lini np dysków twardych albo z badziewnych przejściówek tylko bezpośrednio z zasiłki - 6pin peg i 8pin peg. Może masz podpięte nie daj borze 2 x 6 i nie styka??? bo masz puste 2 piny ( też tak kombinowałem ) przy kompie znajomego do działania musi mieć koniecznie 8 i 6.

 

Do kolegów niżej znów - napisałem jasno pod maksymalnym obciążeniem komponentów... no ale nic kolega sam oceni jaki zasilacz będzie mu odpowiadał - ja prosiłbym żeby podał tylko ile ma Amper na 12 V bo o to tutaj chodzi... a nie o ilość Watt (Byliście w szkole?)

 

_nick_:

Pisałem ci, żebyś się poprawił. Nie pisz wulgaryzmów, nawet jak dasz * to i tak wiadomo o co chodzi. I nie usuwaj tekstu od moderatora.

Link to post
Share on other sites

Tak, o ten mi chodzi. :sciana: podobno model 700W jest bardzo cichy ale tego nie dane mi było sprawdzić :co:

 

Junior - zależy, jaki procent wadliwych zasilek trafia sie na ilosc sprzedanych.. Może OCZta jednego oddali a sprzedali 10?? A Chieftecow 10 a sprzeddali 10000?? to trzeba by znac te dane też niestety, zeby moc cos uogolnic.. Choć w sumie zgodzilbym sie z tym, ze OCZ jest lepszy od Chiefteca tak ogolnie

 

EDIT: Rafi - a do SLI bez 1kW nie ma co podchodzić, co?? NIe przesadzaj chłopie.. Tą kartę obsłuży nawet 550W markowe

Link to post
Share on other sites

Heh Ty się dziwisz??? ta karta wpierd*la zasilacze typu feel i corsair - 520 hx na śniadanie - wiem bo miałem i miałem to samo chcesz zapas mocy weź coś co ma minimum 680 W karta w maksymalnym obciążeniu zrzera 300W

absolutne glupoty - jak zwykle twierdze ze za duzo kreskowek :sciana:

z zapasem wystarcza nawet niektore 400W

550 i 600 bierze sie dla duzego zapasu i uzyskania obciazalnosci zasilacza na niskim poziomie ok 65-70 %

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o ilość tych Watt tylko o to czy ma wystarczająco mocną linie 12V. Może być taka nawet 500W ale żeby miała dobrze rozplanowane obciążenia - czyli jak bierze niech bierze nowe modele a nie jakieś z przed roku np do 8800GT mi Corsair 520 hx spokojnie stykał

a przy 275GTX galaxy raz na kilka restartów wstawał ale gry wieszał i blue screen. Zasilacz może mieć nawet 1000W ale na lini 12 V masz 10A i możesz sobie go nad kiblem powiesić...

Link to post
Share on other sites

Nie chodzi o ilość tych Watt tylko o to czy ma wystarczająco mocną linie 12V. Może być taka nawet 500W ale żeby miała dobrze rozplanowane obciążenia - czyli jak bierze niech bierze nowe modele a nie jakieś z przed roku np do 8800GT mi Corsair 520 hx spokojnie stykał

a przy 275GTX galaxy raz na kilka restartów wstawał ale gry wieszał i blue screen. Zasilacz może mieć nawet 1000W ale na lini 12 V masz 10A i możesz sobie go nad kiblem powiesić...

o tym była rozmowa jeszcze na pierwszej stronie tematu. Dlatego autor zamowił następcę swojego Feela :sciana:
Link to post
Share on other sites

Po tym jak mi padła karta grafiki (Ati 4870 512) jakieś dwa tygodnie temu kupiłem właśnie wspomnianego Gtx 275 no i okazało się że padła też zasiłka (Be Quiet Dark Power Pro 650W) więc kupiłem na przetrwanie Chieftec 500W no i chodzi wszystko cacy nawet mogę podkręcić wszystko do granic możliwości (Proc @3950Mhz Karta 660@720 2400@2600) i tak grałem cały dzień i ani jednej zwiechy.

RafiXII Więc poco mu zasilacz 750W ?

Taki corsair 550vx , albo tagan nawet się nie spoci.

Link to post
Share on other sites

RafiXII jak mam podłączyć do gtx 275 zasilanie 6 pin i 8 pin jak gtx posiada 2 razy 6 pin :D P.S a przy feelu jest tylko jedna linia 6 pin , dlatego druga musiała być przez te przejściówki. Ale zaraz podpinam nowa zasiłke i napisze czy działa czy płyta mi niedziała z geforcem

 

:co: K :sciana: zasilacz nic nie dał, tosamo grafika nie działa w PCI-E x 16 a radek działa , wsadziłem geforca do drógiego slotu PCIE i geforce załancza sie normalnie tyle że w cpu-z pokozuje że działa PCIE X4 a nie x 16 (spodziewałem sie tego ) a w slocie PCIE X 16 karta nie startuje . Juz do tego niemam siły ........ chyba kup[ie sobie jakas tanią płyte bez zintegrowanej grafy , może ona coś monci. Ale dziwne że radek działa poprawnie ............. I co wy na to ??

 

_nick_:

proponuję zapoznać się z regulaminem, zwłaszcza z punktem 2d.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...