Skocz do zawartości

za słaby zasilacz do gtx 275 ??


Recommended Posts

Witam mam problem , mianowicie wymieniłem karte grafiki z hd4870 na gtx275 gigabyte i sie zaczeło...Komputer przy załączaniu pika tak jak trzeba ale obrazu niema( karta nie daje sygnału) po 10 resetach zadziałała poprawnie , i tak w kółko . Sprawdzałem grafike w innym kompie i jest ok, u mnie stary radek działa normalnie, załancza sie za każdym razem, a gtx raz na 10-15 resetów. Niewiecie czego to jest wina?? myślałem że może płyta ma stary bios albo zasilacz.....( ale jak ciągnoł hd4870 to by niedał rady na gtxie??

mój komp: PAMIĘCI - aeon czy jakoś tak 4x1 gb

mobo- p5k-v

proc - q6600 @3,5Ghz

3 dyski twarde

karta dvb sky star2

SS Audigy

i to na zasilaczu FEEL 3 -500ATX POMOCY!!! :o;)

Link to post
Share on other sites

Ten feel teoretycznie pownien wytrzymać bez grania w gry , sam jadę na zsilaczu 500 W ale firmy CHIEFTEC a ma co ciągnąć .

intel Q9550 , 2x2 gb ram , 2x DvdRw , creative x-fi , 3xhd , 2x fan 12 oraz karta gigabyte gtx 275 660/2400Mhz.

Wszystko działa poprawnie ale producent w instrukcji podaje że zasilacz powinien być minimum 550W, więc może być u ciebie zbyt słaby ponieważ ten feel jest taki sobie , porównywalny z firmowym zasilaczem o mocy ok 400W.

A jaki zasilacz miał twój kolega u którego sprawdzałeś grafę?

Link to post
Share on other sites

Ale jest słaby, ma słabe 12V (pewnie coś koło 280-330W) i grafa nie zaskakuje bo nie ma odpowiedniego napięcia.

Zgadzam się :sciana:

 

Jesl nie chodzi o ilość watów to czemu jego grafa nie startuje?

Dla Twojej wiadomości slawi7 jeśli zasilacz miałby 2kW a obciążalność linii 12V wynosiłaby np:400W to jest to szmelc, więc ilość watów nie jest aż tak ważna tylko tak jak napisał KuliG obciążalność najważniejszej linii :co:

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Ludzie czytajcie wszystkie posty przeciesz napisałem że fell 500 ma moc firmowego 400W a może nawet mniej , więc co zatym idzie opciążalność linji 12V jest ok. 250-300W a do tej grafy powinno być minimum 350W (Zalecane 400W) na linji 12V

Link to post
Share on other sites

Darodaredevil

 

Jesl nie chodzi o ilość watów to czemu jego grafa nie startuje

chodzi o to, co poniekad sam napisałeś - jakość. Na zasiłce może pisać i 1000W, jak już ktoś pisał. Ale jeśli jego szyna 12V wytrzyma tylko 200 zamiast 350W wymaganych dla tej grafy - to nie uciągnie jej. Poza ilością watów na nalepce liczy się sprawność, obciążalność (a nie opciążalność :sciana: ) linii i pare innych czynników. Ten model jest za słaby pod tą grafikę. Zobacz - nowy komp _nicka_ - Core i7, 6GB RAm, HD4870 (czyli blisko poboru energii przez GTX275) a zasilacz zaledwie 450W. Ale za to bardzo solidny, o wysokiej sprawności i bardzo mocnej linii 12V.
Link to post
Share on other sites

Jestem pewien że to zasilacz :sciana: Wymień go na markowy zasilacz +600W.

 

Np.

1.BeQuiet DarkPowerPro 650W

Cena: 569zł z esc.pl

Świetny zasilacz, cichy, świetnie trzyma napięcia, tylko ta cena ale jakość i bezawaryjność gwarantowana.

 

2.Modecom VOLCANO 650W ATX PFC

Cena: 428zł z komputronik.pl

Też sie dobry :co:

 

Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Też posiadam kartę gtx275 firmy gigabyte dokładnie tą z końcówką "h" chodził mi na rasurbo 535 puki się nie spalił (ten rasurbo), a startuje na 350w i 300w no name bez problemu przynajmniej do normalnego użytkowania systemu, gier na nich nie próbowałem i nie zamierzam :sciana:

 

Proponuje zaktualizować bios mobo do najnowszej wersji i sprawdzić kartę razem z zasilaczem u kolegi

Link to post
Share on other sites

jesli nie masz nadmiaru kasy to nie sugeruj suie tak do konca tymi najdrozszymi propozycjami - koledzy z checia przesadzaja - dla kogos kto niechce zasilki na jakis nieokreslony zapas tylko wypadlo mu ze kupic musi ( na juz na teraz) w zupelnosci wystarcza zasilacze w cenie 150-200zl i beda nadmiarowo dobre dla tego sprzetu

 

tu nie chodzi o to ze Feele niedadza rady calosciowo bo to i owszem dalyby rade- problem tkwi w tym ze linia v2 14amperowa w feelu niewyrabia powyzej 160W (a modecom podaje raczej szczytowe obciazenia w praktyce siada pewnie przy 150) a tyle gdzies wlasnie bierze w 3d 275

linie po 14amper sie nienadaja do takiej karty

 

w najnizszej cenie zdobedziesz fortona 500 -160zl

w sredniej cenie proponuje corsair 450vx - 190zl

w wyzszej tez corsarz 550vx - 260 zl

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...