Skocz do zawartości

SPC FORTIS i wysokie temperatury na AMD 955


Recommended Posts

Witam, kolega kupił sobie ok tygodnia temu nowy komputer, miał na początku boxowego Phenoma 2 955. Głośność mu przeszkadzała (kręcił się prawie na 5000 obr) więc kupił sobie SPC Fortis, pomagałem mu go założyć. Miał powgrywane kilka programów do OC i diagnostyki: AMD overdrive, jakieś overclocking center od producenta płyty, super fan (albo coś podobnego). Na początku grzebał w nich żeby sobie tam poustawiać różne rzeczy, jakieś profile itp. choć mu to odradzałem (moim zdaniem wszystko można załatwić z biosu i takie programy mi osobiście bardziej przeszkadzają niż pomagają). Ale do rzeczy:

 

Podczas gry wyłączył mu się komputer więc zaczął sprawdzać co może być nie tak. Poradziłem mu odinstalować cały ten syf (programy), przywrócić defaultowe ustawienia biosu, zainstalować core temp i occt. Po kilku sek testu temp skoczyła mu do 70 C i kazałem mu wyłączyć program (rozmawialiśmy przez gg). Podczas gry w MW2 odczytał temp na procku 82 C.

 

Coś jest bardzo nie tak i zastanawiam się co może być przyczyną.

 

Myślę, że albo chłodzenie jest źle założone, albo coś blokuje wentylator przed rozkręceniem się na wyższe obroty. W biosie ma aktywny amd cool & quiet. I teraz co robić? Spróbować przeinstalować system, kupić nową pastę i jeszcze raz założyć chłodzenie czy wymienić wentylator na chłodzeniu na inny? Dodam, że w idle ma ok 30-35 C czyli podobnie jak u mnie na mugenie 2 w dobrze wentylowanej budzie. Jego płyta główna to jakiś MSI, kupił ją jako nową, raczej jedna z tańszych (potem zapytam o model).

Edytowane przez djgromo
Link to post
Share on other sites

Ja również stawiam na zbyt grubą warstwę pasty. Pamiętam jak kiedyś zakładałem AVC Napoleon na PDC E2180. Na początku jak tylko przyłożyłem chłodzenie z cienką warstwą pasty było wszystko ok, ale po przykręceniu i dołożeniu pasty grzał się jak farelka. Dopiero ponowne montowanie chłodzenia i ponowne nałożenie pasty pomogło.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...