Skocz do zawartości

Granie poprzez pulpit zdalny.


Recommended Posts

Witam,

od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie pewien pomysł, mianowicie granie poprzez VNC bądź inną odmianę pulpitu zdalnego, tak by ktoś mający słabszy sprzęt mógł grać na moim i poprzez sieć leciałby do niego obraz.

Sieć w domu mam szybką więc to nie problem, problemem jest soft, bo na takowy jeszcze nie wpadłem.

Macie jakieś propozycje ?

Link to post
Share on other sites

Remote desktop w Windowsach albo właśnie VNC

Ale raczej nie robiłbym sobie wielkich nadziei bo na wszystkich "pulpitach zdalnych" zauwazyłem że odświeżanie i czas reakcji np. myszy spadają znacząco - nawet w przypadku pracy po LANie.

Podejrzewam że to min. wina szyfrowania połączenia

Link to post
Share on other sites

To w takim razie jakim cudem DLNA działa płynnie ? Albo PS3 Media server który konwertuje filmy w locie jeszcze ?

 

Opóźnienia mogą być, 5-10ms to nie problem bo chodzi mi bardziej o siostrę która grywa w Simsy a ja w tym czasie pracowałbym na komputerze, to musi być wykonywalne bo kiedyś nawet mieli takie coś udostępnić (gra się na maszynie zdalnej).

Na prawdę nie wymyślono jeszcze takiego softu ? skoro materiał Hd spokojnie leci po WiFi w doskonałej jakości ?

Link to post
Share on other sites

DLNA wykorzystuje wszystkie możliwe zasoby łącza... a np. protokół RDP wbudowany w system Windows już nie. Poza tym musisz pamiętać, że jeżeli chcesz jednocześnie na jednym komputerze pracować i pozwolić komuś pracować jeszcze zdalnie na Twoim komputerze to potrzebujesz serwerowej wersji systemu Windows. Ponieważ wersje "domowe" pozwalają tylko na zalogowanie się tylko JEDNEGO użytkownika i to dopiero w wersji od Professional wzwyż (nie ważne czy zdalnego czy lokalnego). Możesz próbować różnych programów (TeamViewer, VNC, no i protokół RDP wbudowany w Windows) ale raczej marne szanse, że uda Ci się uzyskać coś, co zadowoli podczas grania.

Link to post
Share on other sites

DLNA wykorzystuje 27MBitt łącza WiFi w około 8-9MBiit więc chyba nie tak do końca całe, przy 1920x1080 dopiero podchodzi pod 23-24 więc w sumie zapas jest wielki tym bardziej ze gra to 1280x800 chyba. Jezeli da sie jednego zalogowac i da sie normalnie grac to system nie bedzie juz wtedy problemem, na firme wychodzi przyzwoicie cenowo.

Link to post
Share on other sites

Opóźnienia mogą być, 5-10ms to nie problem bo chodzi mi bardziej o siostrę która grywa w Simsy a ja w tym czasie pracowałbym na komputerze, to musi być wykonywalne bo kiedyś nawet mieli takie coś udostępnić (gra się na maszynie zdalnej).

Jeżeli zainwestujesz w wersję systemu Windows 7 (oczywiście w wersji Professional lub wyższej) to akurat w tym momencie będzie to bez sensu. Ponieważ jeżeli siostra będzie chciała pograć w te Simsy zdalnie, to Ty nie będziesz mógł korzystać z komputera (może być zalogowany tylko jeden użytkownik). Dopiero w wersji serwerowej (Windows Server) jest możliwość zalogowania się wielu użytkowników jednocześnie. A ten system jednak już swoje kosztuje...

 

EDIT: Poza tym pod Windows Server nie wszystkie gry działają tak jak powinny.

Edytowane przez Bart3kW
Link to post
Share on other sites

To w takim razie jakim cudem DLNA działa płynnie ? Albo PS3 Media server który konwertuje filmy w locie jeszcze ?

To zupełnie różne zastosowania. To nie są usługi real-time. - nie ma znaczenia czy strumień danych dostaniesz 2-3 sekundy później bo i tak najważniejsze jest zbuforowanie i odtworzenie w sposób ciągły.

Natomiast praca na komputerze to wymaganie na pełną interaktywność i odpowiedzi natychmiastowe.

Link to post
Share on other sites

Przelicz sobie jeszcze raz - jeśli będziesz chciał przesyłać nieskompresowany pulpit zdalnego komputera z prędkością 25fps to wyjdzie stanowczo więcej :)

Oczywiście możemy zastosować kompresję ale to wprowadza opóźnienia i wymaga sporej mocy obliczeniowej. Nie można też przesadzać z kompresją bo inaczej czcionek byś nie odczytał.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...