Skocz do zawartości

Amplituner, inny niż wszystkie.


Recommended Posts

Witam,

posiadam bardzo fajny zestaw nagłośnienia Tonsila 5.1 z czego wykorzystuję tylko 4 kolumny i subwoofer który sumuje sygnał z dwóch przednich kolumn. Do kolumn przednich mam wzmacniacz Technicsa, i pod niego podłączone 4 kolumny więc tak na prawdę mam rozszerzone stereo.

Ostatnio wpadł mi bardzo fajny wzmacniacz Denona i chciałem zrobić prawdziwe 4.1 czyli potrzeba Amplitunera pewnie.

 

Sygnał do niego będzie cyfrowy z PC i PS3 (ale jak będzie wejście jedno cyfrowe i jedno analogowe to płakać nie będę), oraz analogowy z TV, na wyjściu chciałbym mieć 4 kanały niskiego poziomu (czyli amplituner bez wzmacniacza), by miał w sobie jakiś dekoder by z sygnału stereo robił też przestrzenny. minimum 4.0, 5.1 od biedy też może być ale droższy będzie.

 

Znacie jakieś modele co by spełniły moje wymagania ?

(PS. znawca ze mnie żaden, więc jak coś pomyliłem w nazewnictwie to besztajcie śmiało :) )

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

O właśnie coś w ten deseń bym potrzebował, pilot zbędny, moje cztery litery mogę przemieścić 4m by wybrać inne źródło.

 

Cena do 800zł, nowe hmm raczej odpada, bo pewnie raz mnie nie stac, a dwa te tanie jakością przypominają Creative :)

Nie powiem że ten mi się nie podoba, czy coś ale chciałbym coś co by pasowało stylem do:

http://lh3.ggpht.com/-h9C57RhTEjI/SufjcYBLHtE/AAAAAAAAAGc/NY49ayfgSuw/TechnicsSUZ45MUUDUD.jpgPewnie trochę stara szkoła, ale mi się właśnie takie coś podoba :)

Takie coś ?

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-nad-917-mega-tanio-i1837657170.html

Nie sugerowałem się ceną tylko wyglądem :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Patrzyłem na tego NAD-a - firma jak najbardziej ok - sprzęt to klasyka gatunku

 

odrzuciłem go bo pisałeś że wejście optyczne musi być

 

jeśli same analogi wystarczą to warto przypilnować aukcji

 

Wzmacniacz bardzo ładny - również lubuję się w sprzęcie z lat 80tych - mam zestaw (wzmaczniacz+tuner+kaseta+timer) Pioneer-a 80-81' - pięknie gra i ciszy oko

 

do 800zł to rozważył bym

 

ROTEL - http://allegro.pl/rotel-rsp-966-i1842701099.html

Edytowane przez wrzesi0
Link to post
Share on other sites

Ten NAD będzie miał jakieś przetworniki DTS by ze stereo zrobić kwadrat czy to sam analog będzie ?

Jeżeli sam analog to odpada, wejścia nie koniecznie tylko optyczne, ale jakieś cyfrowe bo niestety nowe TV i Konsole nie mają wyjścia niskiego ponad stereo :(

A znając życie wybrałem Stereo :)

 

PS. Jak nic nie znajdę ciekawego to zostanę z moim rozszerzonym stereo i już, najwyżej na wejście dam jakiegoś prosiaczka i będę zadowolony :)

Edytowane przez bullseye
Link to post
Share on other sites

Napiszę CI tak.

Do starych"dziadków nie szukaj DTS ani innych bajerów, nie było ich.

JESTEM ZE STARYCH CZASÓW, SKLEPÓW "PEWEX" za dolary - później za bony. Pamiętam co to był technics itp.

Możesz iść na dwa sposoby, albo idziesz na tuner - przedwzmacniacz - dobre głośniki stereo ( tylko i wyłącznie)

albo zmieniasz zestaw na DTS z układem 5.1

Inaczej nie będzie,\ Ja preferuję dobre układy 2.1 (dwa fronty i sub) Sub oczywiście aktywny.

Jak nie masz dużo miejsca w pokoju wystarczy. fronty ukierunkować a sub nie ma znaczenia gdyż niskie tony nie są dźwiękiem kierunkowym i ustawić możesz w dowolnym miejscu pomieszczenia. Ktoś pisał na forach dlaczego miedź beztlenowa, dlaczego taki wymiar, ręce opadają. Na fronty miedź beztlenowa min 2x2,5 , dookólne min 2x1,5. To są warunki domowe. Kable - jeśli wydasz na nie sporo to i tak kupujesz je na 10 - 15 lat. warto. W HI-Fi to jak zasilacz w kompach. Nie wolno żałować, Kolumny "front" jak wydajna karta graficzna.

Nie będę się irytował - mało danych dałeś żeby uczciwie pradzić. (dobierałem do kubatury pomieszczenia, umeblowania itp.)

Jeśli nie idziesz w układ stereo profes. nie masz uczciwych frontów - daj sobie siana z forami. Kup ampli 5. 1 i kompletuj od zera.

Przepraszam, że coś nie po twojej myśli ale JA nie widzę tego tematu inaczej.

A to, że piszesz iż pilot nie jest konieczny do zmiany w radiu to twój + . I tak ma być, pilota używa się jedynie do konfiguracji sprzętu - raz i ma wystarczyć.

Jeśli "napierdzieliłem za dużo" - sory - może pogda się zmienia. :->

Stare Tonsile - można sprawdzić czy się nie posypało wygłuszenie w głośnikach. To standard w staruszkach, kable sa dobre, lut jest na ołowiu więc nie będzie pękał jak nowe luty. Warto o nie zadbać. Środek nie był zły.

Edytowane przez dziadeksley
Link to post
Share on other sites

Chodziło mi tylko by z sygnału cyfrowego zrobić 4.1, jeżeli faktycznie PreAmpy DTS czy inne magiczne końcówki w cenie do 1000zł tylko pogorszą to co chciałem polepszyć to faktycznie wolę sobie darować bo Stereo mi nie przeszkadza.

 

Fronty to Voyagery w idealnym stanie, facet nie wiedział co sprzedawał, sub to Altus 100A aktywny, nic większego mi nie trzeba bo nie lubię jak trzeszczy wszystko a nie słychać kto śpiewa (przykład :) ).

 

Pokoik to 8m^2 prawie kwadrat, TV po środku, po bokach fronty, sub stoi z tyłu bo pasował, a dwie malutkie jako uzupełnienie na przeciwko frontów na ścianie około 50cm powyżej uszu.

Tonsile regenerowałem, znaczy wygłuszenie na wstępie zamieniłem na porządną gąbkę dwie warstwy i luty odświeżyłem by ładnie błyszczały (mam stary zapas cyny ołowiowej, bo tą nową nie idzie mi lutowanie).

 

Przewody cieniutkie bo tylko 2x1,5 całość OFC dodatkowo w ekranie (aż dziwne że takie w piwnicy leżały) i na tak małych odcinkach nic więcej nie potrzebuję bo i po co ?

 

Chciałem tylko wyciągnąć coś więcej ze źródła, czyli cyfrowo bo po analogu z TV i PS3 dzwięk brzmi hmm źle, a może sam przetwornik dobrej jakości cyfrowo-analogowy stereo ?

Link to post
Share on other sites

A tu mnie zaskoczyłeś swoim opisem, dałeś dobre namiary.

Jutro po południu będę miał czas - poszperam.

Dobrze że lutowałeś kabelki jeszcze starym lutem ( ołowianym ) - nowe są komponentowe a że firmy oszczędzają to dają marny zamiennik. Dlatego płyty i inne podzespoły sypią się już po 2-3 latach. A o głośniki warto zadbać.

 

Za późno wróciłem - jednak dopiero jutro dobiorę sie do tematu. Przepraszam

 

witam cię - co obiecałem dotrzymuję, zasiadłem do kompa - posprawdzam. Już cię mogę uprzedzić, nie pamietam aby zestawy miały od razu sygnał na dwie pary frontów. - jest A - B. para A idzie domyślnie - lub para B jak przestawisz pokrętło. Używałem do prezentacji zestawów hi-fi. Jednoczesnie nie zadziałało. Można było wspóldzielić sygnał - dając 4x1,5 kabelki tylko, że głośniki musiały być o podobnych parametrach. Sub wtedy robiił swoją robotę ( nie było go widać a działał !). Głosniki główne w zakresie 40-20000. Wtedy był układ 4xstereo. Trochę po domowemu ale pracowało, max do 80 - 90 % wzmacniacza. Zwłaszcza jak koleś miał dobre tonsile i dobierał, jamo albo yamahę. Przy twoim pokoiku może otworzyć drzwi jak ich nie domkniesz. :x

 

Niestety na dziś nie ma nic ciekawego - cenowo, masz ciemny sprzęt a full jest srebrnych. Twój amp. jest wart 50 funtów a Rotela nie widziałem. Są yamahy i technicsy ale nie ta cena.

W sumie do 245 ki nie ma wejści-wyjścia światłowodowego, szkoda. To na dziś Twój wybrany Rotel jest najlepszy.

Wiem pisałem o świtłowodzie - ale mój soniak ma dość - nawet jak na dziś, tylko pół roku był u nas dostępny.

No cóż będziesz miał uczciwe stereo, dźwięk dokólny też pójdzie. Dopniesz do tego wszystko co chcesz.

Mój koleś żył z tego że przgrywał z cd. techn. (su-245+ dodatki) na kasety. Kasety u mnie jeszcze działają, a to dziw jak dla mnie.

W sumie parę nastaw masz. Jak cena nie pójdzie zbytnio w górę to wart.

Bież bo nie ma nic ciekawszego i raczej się nie pojawi. Chyba, że sam pojedziesz do komisów lub masz kumpla w Angli.

Nie trafiłem niczego ciekawszego. Średnie kable Profigolda do połaczenia lub coś podobnego i tyle.

Życzę miłej zabawy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...