Skocz do zawartości

Komputer się wyłącza.


Recommended Posts

Witam.

Dziewczyna ma taki problem z kompem podczas przeglądania internetu+media player komp chodzi normalnie ale gdy tylko włączy grę komp wyłącza się po 5 minutach. Sprawdziłem temperatury które podaje obudowa procek ma 35 stopni czyli mało :wariat: a komp się wyłącza może jakieś sugestie ?

 

Wszystkie wiatraki się kręcą prawidłowo :/

Link to post
Share on other sites

sprawdz palcem wszystkie radiatory, mozliwe ze przegrzewa sie chipset albo cos innego, jak mozesz utrzymac palec na kazdym z radiatorow z 15 sekund to sprawdz kompa programami do obciazania, najpierw cpu, potem karta graf i ram.

 

Edit, podaj jaki to sprzet jest, oraz jaki jest tam zasilacz? Konkretny model

Link to post
Share on other sites

sprawdz palcem wszystkie radiatory, mozliwe ze przegrzewa sie chipset albo cos innego, jak mozesz utrzymac palec na kazdym z radiatorow z 15 sekund to sprawdz kompa programami do obciazania, najpierw cpu, potem karta graf i ram.

 

Edit, podaj jaki to sprzet jest, oraz jaki jest tam zasilacz? Konkretny model

dokladnie tak!

 

przede wszystkim podaj co tam w srodku siedzi!i jak masz mozliwosc,to obadaj temperature procka.moze zwyczajnie radiator na nim zle siedzi?albo jakas pasta na nim byla "nie tego" i juz stwardniala..jednak zacznij od podania zawartosci obudowy :/

bedzie dobrze!

Link to post
Share on other sites

jak ktoś do mnie by zadzwonił z takim kłopotem od razu mówię zasilacz (i się jeszcze nie pomyliłem) daje sobie moją forumową rękę uciąć że to zasika

 

włóż swój zasilacz do kompa dziewczyny (jeśli masz o podobnej mocy) i sprawdź -wtedy będziesz wszystko wiedział

 

pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

A ja się Rysioo dziwię, że ci jeszcze rąk nie upier*****o z taką zgadywanką. Jeszcze nie wiesz o jaką konfigurację chodzi ani jakim zasilaczem jest napędzana a już zdiagnozowałeś. Jestem pod wrażeniem.

A jak już bawimy się we wróżkę to ja obstawiam kartę graficzną.

Link to post
Share on other sites

Patrzac na cene to nie wydaje sie zly ale ja sie na tym nie znam ;)

Sprawdz palcem wszystkie radiatory (oczywiscie po tym jak wlaczysz jakas gre i sie komp wylaczy), mozliwe ze przegrzewa sie chipset albo cos innego, jak mozesz utrzymac palec na kazdym z radiatorow z 15 sekund to sprawdz kompa programami do obciazania, najpierw cpu, potem karta graf i ram.

Poza tymsprawdz kondensatory czy nie spuchly.

Edit: Podaj jakie napiecia masz. Zmierz woltomierzem albo np. everestem

Link to post
Share on other sites

Programem do obciążenia procesora i ram, jest np. Orthos. Wystarczy go uruchomić, a następnie z listy wybrać opcję, która Cię interesuję ;) . Myślę, że Pan kowdipapo, miał na myśli napięcia zasilacza (najlepiej sprawdzać miernikiem). Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

Chłopaki więc tak zrobiłem obciązyłem CPU tym programem test potrwał 5 minut i komp się wyłączył to więc tak co zrobic procesor zepsuty czy co ? ;)

 

Temperatura zaraz po wyłączeniu jakie pokazuje speedfan

temp1 43c

temp2 51c

temp3 74c wow

HDD 41

Core 60c wow

Link to post
Share on other sites

Raczej nic nie zepsułeś. Poczekaj chwile i odpal kompa

 

na 90% problem tkwi w temperaturach (procka lub zasilacza)

 

jeśli po wyłaczeniu musiałeś długo czekac na mozliwość włączenia kompa to wywala zabezpieczenie na zasiłce

jeśli czekałeś 1-2min to procek się przegrzewa

 

zrób jeszcze raz test a dodatkowo monitoruj temp. procka w np. Speedfan

 

sprawdź w BIOSIE jaka masz ustawioną Shotdown temp. jeśli np. 60st to zmień na 75-80

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...